1989. godina je, vi ste načelnik Generalštaba JNA

Da li je vlast vojne hunte mogla da spasi Jugoslaviju

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
mora da se uzme u obzir i izdaja oficira.

vojska nije bila sposobna da cuva mir a kamoli da rusi vlast pa onda jos efektno vlada posle toga.

separatizam u armiji je bio jak koliko i onaj kod naroda
Ovo je netačno.Bio sam u armiji u to vreme.Separatizma u armiji gotovo da nije bilo.Bilo je nekih pojedinacnih slucajeva.Svi su cekali sta ce da se dogodi.Da je neko sproveo neku odlucniju akciju mislim da bi desavanja krenula drugacijim tokom.
 
tako nesto nije bilo moguce realizovati jer su ti koji su trebali da hapse isto bili pripadnici ustaskog pokreta tj trule jabuke

zato su i JNA napustili svi skoro koji nisu bili Srbi kada su ih na to pozvali Tudjman Izetbegovic i kompanija.
Netacno.U JNA su ostali svi do momenta kada je situacija krenula tokom koji je vise bio nepovratan.Da je neko imao hrabrosti i odlucnosti da ostrije reaguje mislim da bi svi ostali u JNA.
 
Pohapsio sve separatiste i uveo vojni chas,niko posle 9 ne bi smeo da bude napolju,i tako jedno pola godine dok se situacije ne primiri a separatisti ne istrebe,otvorio Goli Otok ponovo i sve neprijatelje rezima poslao tamo.
Da je ovako nesto uradjeno u pravom momentu ne bi bilo rata i na hiljade poginulih i raseljenih.Izgleda da neko nije imao hrabrosti to da ucini.
 
Neprijatelja? Svabe dale Srbiji milijardu i po evra nepovratnih kredita, koliko je dobila tvoja NDH? :D

Nijemci u Srbiji zapošljavaju 20.000 ljudi

Badava vam i "Danke Deutschland" i sve ono palacanje jezikom, Svaba vas ne yebe ni 0,0 % :hahaha:

nama su pomogli kad je trebalo..sada treba vama pomoć..jel vidis dokle ste dogurali..a i ti...rodoljub a potpomažeš neprijatelja..sram da te bude...:hahaha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top