1984.

trivijan

Zainteresovan član
Poruka
152
Procitala sam pre neki dan i svidja mi se... predvidja sumornu buducnost ili proslost posto je u pitanju 1984., ali je kad je napisana bila neki pogled u buducnost... sta god... pa?
 
trivijan:
Procitala sam pre neki dan i svidja mi se... predvidja sumornu buducnost ili proslost posto je u pitanju 1984., ali je kad je napisana bila neki pogled u buducnost... sta god... pa?

To je obično (uvijek) razjašnjeno u predgovoru.....

A što se Životinjske Farme tiče i film je dobar :-)
 
Procitala sam obe knjige od Orvela..i odusevljena sam...bas sam puno razmisljala na tu temu....i svaka cast coveku kako je pre toliko godina opisao metaforicki stvari koje nam se sada desavaju i koje ce se desavati u buducnosti.....i sama ta pomisao na Velikog brata me je prestravila.. sada ne mogu da shvatim ljude koji zele da se prijave za onaj show.......
 
kad sam prvi put procitala 1984., mislim da sam narednih 7 dana bila popuno van sebe. Bukvalno izbezumljena.. Videla sam 'velikog brata' na svakom koraku, upadala u mracne paranoje, plasila se svega i svacega...
Ne mislim da predvidja bilo sta, ali u svakom slucaju govori o mogucoj buducnosti.. .kao i 'Vrli novi svet'.. govori o coveku.. o moci...
Oh.. i dalje mi je strasno.. iako sam je u medjuvremenu citala bar jos jednom...
 

Back
Top