16 GB RAM-a?

Regulacija saobraćaja je izazov uvek bio i ostao za sve city buildere, pogotovo kada grad postaje veći.
Ulice imaju svoj maintenance, a kupovina širokih ulica možda i ne bude najbolji izbor na samom početku građenja zona.
Najgora greška koja se može izvršiti u Cities Skylines jeste postavljanje semafora svuda...
Okej, sudari jesu nemogući, zanimljivo zapažanje. Ali šta ćemo kada je mala uličica, a vatrogasci ili hitna pomoć zakrči ulicu dok iza njih 40 automobila? Blokada grada.

Trebalo bi da se igra zove ''Slavija''. :mrgreen:
Ti semafori su totalno besmisleni, upravo zato što su sudari nemogući. Takođe su iz istog razloga i klasični jednosmerni kružni tokovi besmisleni, zato sam do sada obično kružne tokove pravio da budu dvosmerni sa šest traka da imaju veći protok iz oba smera.

Vatrogasci jure kroz industrijsku zonu da ugase požar, kamion izlaze iz fabrika i blokiraju ih. :D Široke ulice znače jedino za vozila hitnih službi, jer se često dešava da od tri trake vozila koriste samo jednu ili dve.
 
Memorije nikada dosta, 16gb je minimumza neki ozbiljniji rad u photoshopu pri 1080p rezoluciji i kada se puste efekti. Iz licnog iskustva pricam kada sam radio na pripremi stampe,i7 sa 18gb trokanalne memorije je znao dobro da se namuci....
 
Memorije nikada dosta, 16gb je minimumza neki ozbiljniji rad u photoshopu pri 1080p rezoluciji i kada se puste efekti. Iz licnog iskustva pricam kada sam radio na pripremi stampe,i7 sa 18gb trokanalne memorije je znao dobro da se namuci....
Gde li samo andje tu brojku 18 Gb..?kad su stickovi po 2, 4, 8..?Da s rekao 8=2x4 ili 16 =2x8 ili 3x 4=12...ali 18 bas nikako ne vidim u toj matematici ..al ajde...Drugo ...priprema stampe se radui u Indesignu ne Photoshopu...I da ja jesam rekao da je 16 preporucljivo..ali MIN ...pa nije...
 
Gostu od Sela, maticna ploca Asus P6T Deluxe sa i7 930, 18gb trokanalne memorije u 6 slotova, 3x2gb + 3x4gb, obrada slika u photoshopu, uglavnom priprema za stampu 90% u corelu jer gazda obozava i dalje corel
 
Gostu od Sela, maticna ploca Asus P6T Deluxe sa i7 930, 18gb trokanalne memorije u 6 slotova, 3x2gb + 3x4gb, obrada slika u photoshopu, uglavnom priprema za stampu 90% u corelu jer gazda obozava i dalje corel
Samo da mi je znati ciji li sti BOT jer po nacinu price, po broju poruka GARANT si bot nekih od ovih strucnjaka koji ratuju sa mnom :)
smem da se kladim..
 
Minimum minimuma je vec danas 200 gb
Većno takmičenje! Mogu li hardveraši da naprave nešto što softveraši neće moći da 'ponište':
1) Dovoljno brzi CPU kojeg softveraši neće moći još bolje da uspore
2) Dovoljno veliku memoriju koju softveraši neće moći da 'potroše' i hebati nas sa pagefile/swap glupostima
3) Dovoljno veliki HDD koji softveraši neće moći da 'potroše'. No dobro, ovde je Majkrosoft davno izgubio! Ne uspevaju više napisati OS koji treba 1TB za sistemsku particiju! :rotf:
 
Većno takmičenje! Mogu li hardveraši da naprave nešto što softveraši neće moći da 'ponište':
1) Dovoljno brzi CPU kojeg softveraši neće moći još bolje da uspore
2) Dovoljno veliku memoriju koju softveraši neće moći da 'potroše' i hebati nas sa pagefile/swap glupostima
3) Dovoljno veliki HDD koji softveraši neće moći da 'potroše'. No dobro, ovde je Majkrosoft davno izgubio! Ne uspevaju više napisati OS koji treba 1TB za sistemsku particiju! :rotf:
Ne trosi softver resurse toliko koliko se hardver siri, osim igara, koje se naravno pisu za sledecu generaciju.
 
Ne trosi softver resurse toliko koliko se hardver siri, osim igara, koje se naravno pisu za sledecu generaciju.
Nikada NISAM igrao igrice, ali sam za svaki novi Windows trebao 'uduplati' barem jednu ili više komponenti da bi bilo i dalje upotrebljivo. Dok nisam prešao na Linux, sada mi je i DANAS JOŠ dobra i ova konfa! Pazi, particija na kojoj je OS i hrpa 'default' programa je samo 27GB, a 13,7GB je SLOBODNO! I tako će biti i za TRI godine!:super: A da ne pričam da se nisam OTELIO dok sam 'našao' drajvere! Linux je SVE imao!!!!:super::super::super:

cpu.png
 
Nikada NISAM igrao igrice, ali sam za svaki novi Windows trebao 'uduplati' barem jednu ili više komponenti da bi bilo i dalje upotrebljivo. Dok nisam prešao na Linux, sada mi je i DANAS JOŠ dobra i ova konfa! Pazi, particija na kojoj je OS i hrpa 'default' programa je samo 27GB, a 13,7GB je SLOBODNO! I tako će biti i za TRI godine!:super: A da ne pričam da se nisam OTELIO dok sam 'našao' drajvere! Linux je SVE imao!!!!:super::super::super:

Pogledajte prilog 588686
Sve je to dzabe kad-realno, I ne po samom mom misljenju-npr za obradu fotki Linux NE MOZE da parira Windowsu..Pazi kad mi je to potvrdila osoba ciji je muz maher Linuxash...A ta osoba je fotograf...Takodje..Imao Linux Mint neki-dzaba, sad da instaliram TAJ ne vredi-cim nemas ZADNJU VERZIJU Linuxa-odmah nemas brdo programa itd...Jeste manje zahtevan I sve ali opet-nije to TO! Bar ne za ono sto meni treba..Takodje nisam jos uvek skontao kako da Linux UNINSTALIRAM
 
Nikada NISAM igrao igrice, ali sam za svaki novi Windows trebao 'uduplati' barem jednu ili više komponenti da bi bilo i dalje upotrebljivo. Dok nisam prešao na Linux, sada mi je i DANAS JOŠ dobra i ova konfa! Pazi, particija na kojoj je OS i hrpa 'default' programa je samo 27GB, a 13,7GB je SLOBODNO! I tako će biti i za TRI godine!:super: A da ne pričam da se nisam OTELIO dok sam 'našao' drajvere! Linux je SVE imao!!!!:super::super::super:

Pogledajte prilog 588686
Pricaj mi o tome, imam laptop iz 2007 i Linux sasvim dobro radi na njemu...
 
Sve je to dzabe kad-realno, I ne po samom mom misljenju-npr za obradu fotki Linux NE MOZE da parira Windowsu..Pazi kad mi je to potvrdila osoba ciji je muz maher Linuxash...A ta osoba je fotograf...Takodje..Imao Linux Mint neki-dzaba, sad da instaliram TAJ ne vredi-cim nemas ZADNJU VERZIJU Linuxa-odmah nemas brdo programa itd...Jeste manje zahtevan I sve ali opet-nije to TO! Bar ne za ono sto meni treba..Takodje nisam jos uvek skontao kako da Linux UNINSTALIRAM
Imaš dual-boot pa hoćeš da makneš Linux ili? Šta si hteo da kažeš pod: "nemas ZADNJU VERZIJU Linuxa-odmah nemas brdo programa"?
 
Poslednja izmena:
Obrada fotografija je specifican posao i to radi jako mali broj ljudi. Inace Linux ima alate za to koji su sasvim dovoljni za kucne korisnike.
Naravno da ćeš za zahtevnije programe MORATI imati dovoljno jaku kantu! Ali mi IDE na GANGLIJE kada mi OS nameće neke 'besne' zahteve hardvera! OS je u principu podrška i postavke za periferiju, baratanje datotekama i još neke sitnice. A raja od toga pravi SLONA!
 

Back
Top