15. februar

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dovla

Elita
Poruka
16.644
Danas se u Srbiji slavi... slavi se drzavni i verski praznik. Naime danas je dan drzavnosti SCG, tj dan kada je 2003. godine promenjen ustav nase drzave i formirana nova Drzavna zajednica Srbije i Crne Gore. Povodom tog praznika sve firme su danasnji dan proglasile neradnim.
Takodje, danasnjii dan je i veliki hriscanski praznik Sretenje. Naime, prema predanju na danasnji dan meda izlazi iz pecine i javlja nam da li se zima zavrsava ili ce jos potrajati. Ako izadje napolje i vidi svoju senku (tj ako je dan suncan), uplasi se, i vrati u pecinu i time nas obavestava da ce zima jos potrajati. Medjutim, ako ne vidi svoju senku, tj ne vrati se u pecinu to znaci da je zima zavrsena i da pocinje rano prolece.

Dragi forumasi,

Srecan vam ovaj danasnji praznik po kom god ga osnovu slavili!
 
Senka_91:
I da ja kazem posto je Dovla zaboravio danas je takodje i dan kada se ne ide u skolu!Jeeeeeeeeee
Nazalost neke skole u Beogradu su isle,evo na pr. moja gimnazija.Izlazim ja jutros,puste ulice,svakodnevne guzve na stanici nema,svi spavaju,a mi se probuduli da bismo isli u skolu...
 
wala jeste bash lep dan danas....inache u Utorak chitam ja obaweshtenje i chitam DAN DRZAWNOSTI...profesori krenu da me isprawljaju...jedan kaze dan ustawnosti,jedan dan drzawnosti....jedan kaze to nije praznik nego sramota...Ja reko LJUDI SHTA HOCETE OD MENE???
ja owo samo chitam:roll:
 
Ali, stvarno, ovo suce glupavo bas sad odlucilo da se pojavi!!! :x
Stvar prepustam meteorolozima, ne meckama, mozda mi se vise dopadne tako, posto su rekli od sledece nedelje rano prolece! :smile:
 
Sizzlym:
wala jeste bash lep dan danas....inache u Utorak chitam ja obaweshtenje i chitam DAN DRZAWNOSTI...profesori krenu da me isprawljaju...jedan kaze dan ustawnosti,jedan dan drzawnosti....jedan kaze to nije praznik nego sramota...Ja reko LJUDI SHTA HOCETE OD MENE???
ja owo samo chitam:roll:
stvarno su imbecili :roll: ko da si ti smisljala taj tekst.
 
Bliznakinja:
Meni je nelogicno da ako meda vidi sunce da ce zima potrajati :p
Pa valjda to znaci da dolazi prolece :p

U svakom slucaju gde nadje bas danas da bude sunacno..piii!
Meda ne vidi sunce nego svoju senku od koje se uplasi i vrati se u pecinu, a zna se da meda spava preko zime....
@Sizz
Dan ustavnosti ne postoji!!! Dan drzavnosti je dan kada je formirana neka drzava, sto je u nasem slucaju bilo donosenjem ustava 15.02.2003. Tako da, pozdravi ti te svoje profesore i prenesi im sta sam rekao ;)
 
@dovlica

ja sam to i rekla toj tupawoj srpkinji i onda ona krenula da me smara...a swa je kao pametna....ja sam je pitala kako se zowe poshto meni ne predaje...i tuzicu je...samo ne znam kome:roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top