Quantcast

144000 ko su i šta Biblija govori o njima

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
12.763
Ja ne gledam šta Grci kažu več Pismo i istorija:). Jer ako veruješ Grcima u tome onda moraš verovati i u ono što govore protiv Hrišćanstva. Onda padamo u paradoks. Ime, nikakve veze nema sa njegovim radom..i delom. Ko je tebi izvor..Grci?:)..to je neprihvatljivo

- - - - - - - - - -

Pavle ili Saul nije razapeo Isusa Hrista..on je učenik Gamaliila čuvenog rabina i tada je bio odani farisej..dakle što ti kažeš "čuvar vere otačke" a nikako izdajnik.

- - - - - - - - - -

Ali ovaj citat koji si naveo u vezi imena na grčkom opet ni govori o karakteru apostola Pavla i nejgovom delu...to je opet druga tema. Koliko vidim jednostavno iznosiš zaključke ne povezane sa kontekstom..ne zameri. Mislim da mi je dužnost samo istinu da kažem.
Problem je sto su helenizovani hebreji pisali Septuagintu.

A Saul je gonio crkvu Boziju.

The Zodiac

Aktivan član
Poruka
1.130
Saul je bio gonio a Pavle je utvrdio

- - - - - - - - - -

Slažem se, pošto smo svi u postu i moramo težiti k` tome da očistimo, ojačamo i smirimo našu dušu, prepustimo te teme posle Vaskrsa … Nadam se da će nam tada NOVOVASKRSLI GOSPOD NAŠ pomoći da se OBOŽIMO, SLOŽIMO i DA DALJE BRATSKI NASTAVIMO DA ŠIRIMO LJUBAV PREMA NJEMU ...
Ovde nisu svi Pravoslavni ,tako da nisu svi u postu i teznji ka smiravanju

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.444
Napisala si ovako , a to moze da ima vise znacenja i tumacenja , pa ko velim , da malko razjasnimo neke "detalje" i da je licno Isus Hristos pomenuo post ...

A i znam da znas sta biva sa onima "koji izmene ma i jedno slovo iz Pisma"...
Nema gde je Isus propisao zakonom post.
To je licna stvar ako neko hoce da posti, dakle nije zabranjeno.
Samo nije obavezno.

bakonja

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.234
Nema gde je Isus propisao zakonom post.
To je licna stvar ako neko hoce da posti, dakle nije zabranjeno.
Samo nije obavezno.

Ali ima kao opcija da se "istera ovaj rod..." :

“A ovaj se rod izgoni samo molitvom i postom” (Mt. 17, 21)

Ili :

"...Прву заповест о посту налазимо у Библији у причи о првобитном паду Адама и Еве, када су они прекршили Божију заповест да не једу са дрвета познања добра и зла (1 Мој 2,17).
После, у Старом и Новом Завету такође се много говори ο посту, као божанској установи и одредби.
У Старом Завету, Мојсије је постио 40 дана на Синају (не једући ништа), да би се удостојио да од Бога прими Декалог.
Исто тако, и Нови Завет је препун примера поста.
Господ Исус Христос је попут Мојсија постио 40 дана на Гори Кушања, а постили су и Св. Апостоли, као и сви прави Хршћани.
Јер, у Хришћанству, први подвиг који стоји пред човеком јесте испуњење прве Божије заповести, коју је Бог дао још нашим прародитељима у Рају.

Α то је заповест ο посту, тј. ο уздржању.

Нарушавање заповести ο посту први је грех.
Зато и први подвиг човека у ослобођењу од греха, јесте држање поста.
Пост је, дакле, прва неопходност на путу нашег спасења, а Црква га сматра као врло важну и значајну установу за духовни и телесни живот".

Пост « Епархија сремска – српска православна црква

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.444
Nema toga u Bibliji dakle samo je Biblija Bozja rec.
To sto kaze crkva nje Bozja rec.

Novi zavet nema propisan post kao obavezu.
.........................................................

Sta BIBLIJA kaze o POSTu

nije greh jesti...
(osim ako se ne radi o prezderavanju i pohlepi )

Isus je rekao u Mateju 15:11 "Jer coveka ne oneciscuje ono sto ulazi u usta; nego sto izlazi iz usta to oneciscuje."
18 medjutim ono sto izlazi iz usta, iz srca izlazi i to oneciscuje coveka.
19 Iz srca izlaze zle misli, ubistva, preljube,blue, kradje, lazna svedocanstva, hule."

Ne znaci da je crkva u pravu sto dodaje nesto sto ne pise u Bozjem zakonu ...

prema Bibliji nije potrebno postiti... drugo je ako neko zeli...

Ali niko ne moze nametati post...jer Bog to ne namece ljudima...

Kolosanima 2:16" neka vas niko ne osudjuje za jelo ili za pice ili za kakav praznik, ili za mladine ili za subote.."
17 to su sve senke stvari koje su imale da dodju, ali stvarnost pripada Hristu "

1Korincanima 8 :8 Ali jelo nas ne postavlja pred Bogom; jer niti cemo biti veci ako jedemo, niti manji ako ne jedemo"

evo sta Isaija kaze o POSTU sta je pravi post

Isaija 58:3 "Gle . vi u posni dan svoju volju cinite i tvrdi ste nadnicarima svojim. 4 Eto vi postite da se svadjate i prepirete i bezdusno pesnicom bijete.

6"Evo posta koji mi je po volji: Bezdusnosti veze daj razvezi, ropstva remenje razresi, potlacene slobodne otpusti, i da svaki jaram se izlomi.
7 S onim koji gladuje hleb svoj podeli i u kucu svoju sirotu bez stana uvedi; kad coveka golog vidis, odeni ga, i od bliznjeg svoga ne kloni se."...
9...Ako od sebe ti jaram odbacis, pretnje i govore besne,
10 nasitis li onoga koga glad mori; ako dusu nevoljniku krepis, tada ce nad mrakom zasijati svetlost tvoja, i tama ce tvoja kao podne biti.
11Jehova ce uvek vodjem tebi bitii dusu ce tvoju na susi sititi...

bakonja

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.234
Ako je postio Mojsije , Isus Hristos i Apostoli , da li su oni Primer verujucima i da li verujuci imaju koga da slede i bez izricite Zabrane ili Uputstva i da li bas sve mora da bude napisano da bi se post primenjivao ?

Zar smatras da je dovoljan izgovor da se ne posti to sto je receno "Da zlo ne ulazi , vec izlazi na usta" ?

"
Пост
ПОСТ (грч: νηστεία), средство које Православном Хришћанину помаже у изградњи спасења, а које се састоји у уздржавању од извесне врсте хране, од рђавих мисли, жеља и дела, као и у умножавању молитава, доброчинства, а исто тако и у ревности упражњавања свих хришћанских врлина.
Циљ поста је очишћење тела, јачање воље, уздизање душе изнад тела, а изнад свега прослављање Бога и поштовање његових светих. Постећи, Православни верни народ се непрекидно подсећа Христових страдања, које је Он благоизволео примити на Себе, за спасење човечанства..."...

http://www.eparhija-sremska.rs/post/
"

U Psalmu 35:13 David kaže:

"Ja se u bolesti njihovoj oblačih u vreću, mučih postom dušu svoju i molitva se moja vraćaše u prsima mojima".
"Onde, kod reke Avi oglasih post poniznosti pred Bogom svojim da izmolim u njega srećan put za sebe, za decu našu i za sve što je bilo naše." (Jezd. 8:21)

"Javiše Josafatu govoreći: Ide na tebe veliko mnoštvo ispreko mora, od Sirije, i eno ih u Asason - Tamaru, a to je En-Gad, U strahu svome obrati se Josafat Gospodu i oglasi post po svoj zemlji Judinoj. Sinovi Judini se skupiše da zazovu Gospoda i dođoše ljudi iz svih gradova Judinih da traže Gospoda" (2. Dn. 20:2-4)

Jom Kipur:

""I ovo neka vam bude vječna uredba: deseti dan sedmoga mjeseca mučite duše svoje i ne radite nikakoga posla, ni domorodac ni došljak koji se bavi među vama. Jer u taj dan biva očišćenje za vas, da se očistite; bićete očišćeni od svijeh grijeha svojih pred Gospodom. To neka vam je počivanje subotno i mučite duše svoje po uredbi večnoj".

"Isus, pun Duha Svetoga, vrati se s Jordana, i bi odveden od duha u pustinju, gde ga četrdeset dana kuša đavo. On ne jede ništa za tih dana, i kad se oni navršiše oseti glad." (Lk. 4:1-2).

"Uistinu, u istinu vam kažem, ko veruje u mene, dela koja ja činim i on će činiti, i veća će od ovih činiti, jer Ja idem Ocu svome" (Jn. 14:12).
"U crkvi koja bješe u Antiohiji bijahu neki proroci i učitelji, to jest. Varnava i Simeun koji se zvaše Nigor, i Lukije Kirinac i Manailo odgojeni s Irodom četverovlasnikom, i Savle. A kad oni služahu Gospodu i pošćahu, reče Duh Sveti:
Odvojte mi Varnavu i Savla na djelo na koje iz pozvah.
Tada postivši i pomolivši se Bogu metnuše ruke na njih i otpustiše ih. Ovi dakle poslani od Duha Svetoga siđoše u Seleukiji i odande otploviše u Kipar."
(Dela 13:1-4)

"Nego u svemu pokorite se kao sluge Božije, u trpljenju mnogom, u nevoljama, u bijedama, u tjesnotama, u ranama, u tamnicama, u bunama, u trudovima, u nespavanju, u postu..." (2. Kor. 6:4-5)

"Jer tjelesno mudrovanje neprijateljstvo je Bogu, jer se ne pokorava zakonu Božijemu niti mome". (Rim. 8:7)

"Svaki pak koji se bori od svega se uzdržava: oni dakle da dobiju raspadljiv vijenac, a mi neraspadljiv.
Ja dakle tako trčim, ne kao na nepouzdano; tako se borim, ne kao onaj koji bije vjetar;
nego morim tjelo svoje i trudim da kako sam drugima propovijedajući izbačen ne budem".
(1. Kor. 9:25-27)

"I Ninevljani povjerovaše Bogu i oglasiše post i obukoše se u kostrijet od najvećega do najmanjega." (Stih 5)

"I proglasi se i kaza se po Nineviji po zapovijesti carevoj i knezova njegovijeh govoreći: Ljudi i stoka, goveda i ovce da ne okuse ništa, ni da pasu ni da piju vode." (Stih 7)

Jestiri 4:15-17:

"Tada reče Jestira da odgovore Mordoheju: Idi, skupi sve Judejce što se nalaze u Susanu i postite za me i ne jedite ni pijte za tri dana ni danju ni noću; i ja ću sa svojim devojkama postiti također, pa ću onda otići k caru, i ako i nije po zakonu, i ako poginem, neka poginem. Tada otide Mordohej iučini sve kako mu zapovijedi Jestira".
"Opašite se i plačite sveštenici; ridajte koji služite oltaru, dođite, noćujte u kostrijeti, sluge Boga mojega, jer se unosi u dom Boga vašega dar i naljev. Naredite post, oglasite praznik, skupite starješine, sve stanovnike zemaljske, u dom Gospoda Boga svojega i vapijte ka Gospodu". (Joil 1:13-14)

Joilu 2:12:

"Zato još govori Gospod: obratite se k meni svijem srcem svojim i posteći i plačući i tužeći."
Joilu 2:15-17 :

"Trubite u trubu na Sionu, naredite post, proglasite svetkovinu.
Saberite narod, osveštajte sabor, skupite starce, saberite djecu i koja sisaju; ženik neka izide iz svoje klijeti i nevjesta iz ložnice svoje. Između trijema i oltara neka plaču sveštenici, sluge Gospodnje i neka reku. oprosti, Gospode, narodu svojemu i ne daj našljedstva svojega pod sramotu da njim vladaju narodi; Zašto da reku narodima: gdje im je Bog?"

bakonja

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.234
U Misni ...

"
Jom kipur
Iz Wikipedije, slobodne enciklopedije

Idi na navigacijuIdi na pretragu
Jom kipur (hebr. יוֹם כִּפּוּר, IPA: [ˈjom kiˈpuʁ]: dan pomirenja, očišćenja), jevrejski verski blagdan na koji se obavlja obred pomirenja naroda s Bogom i očišćenja od greha. Praznuje se 10. dana 7. meseca (Tišri, uglavnom u oktobru), a potiče verovatno iz perioda pre ropstva. O prazniku se govori u Petoknjižju, i to knjigama Levitskoj 16; 23, 27-32 i Brojevi 29, 7-11. Prvosveštenik je na ovaj dan ulazio u Svetinju nad svetinjama, kadio i kropio krvlju Kovčeg zaveta. Obzirom na situaciju u kojoj Jevreji žive već 2000 godina, obdržavanje svih pravila za vezanih ovaj praznik nije moguće (žrtve itd.). Današnji način praznovanja regulisan je raspravom Joma iz Mišne. Dan se danas obeležava najstrožijim postom i obaveznim učešćem u sinagogalnom bogosluženju.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Jom_kipur

AvramIsakIzrael

Početnik
Poruka
31
3 Mojsijeva 23
27 A deseti je dan tog meseca sedmog dan očišćenja; sabor sveti neka vam je, i mučite duše svoje, i prinesite Gospodu žrtvu ognjenu.
28 U taj dan nemojte raditi nijedan posao, jer je dan očišćenja, da se očistite pred Gospodom Bogom svojim.
29 A svaka duša koja se ne bi mučila u taj dan, da se istrebi iz naroda svog.
30 I svaku dušu koja bi radila kakav posao u taj dan, ja ću zatrti dušu onu u narodu njenom.
31 Ni jedan posao nemojte raditi; to da je večna uredba od kolena do kolena u svim stanovima vašim.
32 Subota počivanja neka vam bude, i mučite duše svoje; devetog dana istog meseca kad bude veče, od večera do večera praznujte počinak svoj.

"Mučite duše svoje"
Psalm 35
13 Ja se u bolesti njihovoj oblačih u vreću, mučih postom dušu svoju, i molitva se moja vraćaše u prsima mojim.
Isaija 58
3 Zašto postismo, vele, a Ti ne pogleda, mučismo duše svoje, a Ti ne hte znati? Gle, kad postite, činite svoju volju i izgonite sve šta vam je ko dužan.
5 Takav li je post koji izabrah da čovek muči dušu svoju jedan dan? Da savija glavu svoju kao sita i da stere poda se kostret i pepeo? To li ćeš zvati post i dan ugodan Gospodu?

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.444
3 Mojsijeva 23
27 A deseti je dan tog meseca sedmog dan očišćenja; sabor sveti neka vam je, i mučite duše svoje, i prinesite Gospodu žrtvu ognjenu.
28 U taj dan nemojte raditi nijedan posao, jer je dan očišćenja, da se očistite pred Gospodom Bogom svojim.
29 A svaka duša koja se ne bi mučila u taj dan, da se istrebi iz naroda svog.
30 I svaku dušu koja bi radila kakav posao u taj dan, ja ću zatrti dušu onu u narodu njenom.
31 Ni jedan posao nemojte raditi; to da je večna uredba od kolena do kolena u svim stanovima vašim.
32 Subota počivanja neka vam bude, i mučite duše svoje; devetog dana istog meseca kad bude veče, od večera do večera praznujte počinak svoj.

"Mučite duše svoje"
Psalm 35
13 Ja se u bolesti njihovoj oblačih u vreću, mučih postom dušu svoju, i molitva se moja vraćaše u prsima mojim.
Isaija 58
3 Zašto postismo, vele, a Ti ne pogleda, mučismo duše svoje, a Ti ne hte znati? Gle, kad postite, činite svoju volju i izgonite sve šta vam je ko dužan.
5 Takav li je post koji izabrah da čovek muči dušu svoju jedan dan? Da savija glavu svoju kao sita i da stere poda se kostret i pepeo? To li ćeš zvati post i dan ugodan Gospodu?
Da to je stari zavet.
Novi zavet je zakon za nas.

moca77

Aktivan član
Poruka
1.001
Broj 144000 je bio kao neka merna jedinica tadasnjih matematicara, kao i mnogi drugi brojevi.

Zato imamo 144 000 fasadnih blokova na velikoj piramidi u Egiptu, jedan dan ima 1,440 minuta, oktaedar ili dupla piramida (poznati moto nekih religija: "Kako gore tako i dole") ima 1440° stepeni kada se saberu svi uglovi...

Mere piramide kao i ostali religiozni objekti su gradjeni u odnosu na 432000:1, gde broj jedan predstavlja astronomske mere Sunca, Meseca i Zemlje. Broj 432 se pominje u dosta religija.

Kada se prosecna udaljenost Sunca od Zemlje podeli sa Suncevim precnikom dobija se broj 108. Kada se prosecna udaljenost Meseca od Zemlje podeli sa precnikom Meseca dobije se takodje broj 108. Hram Maja u Americi ima 108 stubova. Ti astronomski brojevi su malo mistifikovani u religijama pa ispade da ima 144000 ljudi koji se nisu okaljali grehom.

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.444
Broj 144000 je bio kao neka merna jedinica tadasnjih matematicara, kao i mnogi drugi brojevi.

Zato imamo 144 000 fasadnih blokova na velikoj piramidi u Egiptu, jedan dan ima 1,440 minuta, oktaedar ili dupla piramida (poznati moto nekih religija: "Kako gore tako i dole") ima 1440° stepeni kada se saberu svi uglovi...

Mere piramide kao i ostali religiozni objekti su gradjeni u odnosu na 432000:1, gde broj jedan predstavlja astronomske mere Sunca, Meseca i Zemlje. Broj 432 se pominje u dosta religija.

Kada se prosecna udaljenost Sunca od Zemlje podeli sa Suncevim precnikom dobija se broj 108. Kada se prosecna udaljenost Meseca od Zemlje podeli sa precnikom Meseca dobije se takodje broj 108. Hram Maja u Americi ima 108 stubova. Ti astronomski brojevi su malo mistifikovani u religijama pa ispade da ima 144000 ljudi koji se nisu okaljali grehom.
Tako kaze Biblija da su izabrani 144000.

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.444
Otkrivenje 14
1 I pogledao sam, i gle — Janje stoji na gori Sionu i s njim sto četrdeset i četiri hiljade onih koji imaju ime njegovo i ime Oca njegova napisano na čelima svojim.
2 I začuo sam zvuk s neba poput huke mnogih voda i poput tutnjave jakoga groma. Zvuk koji sam začuo bio je kao glazba harfista koji pjevaju i sviraju harfe svoje. 3 Pjevali su kao novu pjesmu pred prijestoljem i pred četiri bića i pred starješinama. I nitko nije mogao naučiti tu pjesmu osim onih sto četrdeset i četiri tisuće, koji su otkupljeni sa zemlje.
4 To su oni koji se nisu okaljali sa ženama, koji su sačuvali djevičanstvo svoje. Oni slijede Janje kamo god pođe.
Otkupljeni su između ljudi kao prvine Bogu i Janjetu
5 i nikakva se laž nije našla u ustima njihovim, ničim se nisu okaljali.

Pise nicim se nisu okaljali...

Tu se misli na duhovnu cistocu...

u Otkrivenju jagnje je Isus Hrist.

moca77

Aktivan član
Poruka
1.001
Znam sta pise u hriscanskom novom Zavetu, nije to problematika.

Predpostavljam da je Jovan upotrebio taj broj jer je on tada imao simboliku celine. Ako je taj broj vec postojao u tadasnjim (a i sadasnjim) matematickim proracunima vremena i geometrije, nekim jos starijim religijama, utiskivan u piramide, u masonskim simbolikama, onda Jovanovo prorocanstvo, koje je doslo dosta kasnije, nije prorocanstvo. Vi mozete reci da je djavo ranije obmanjivao ljude brojem 144000 a da je kasnije Bog otkrio da je to u stvari broj svih spasenih i da slepo i bukvalno verujete u to ili da verujete da to nije broj svih spasenih ali da su 144000 najbolji medju spasenima ili da su oni spaseni samo u poslednjoj ljudskoj generaciji. Verujte sta god hocete.

Pre ce biti da sve sto pise u Bibliji ima koren u starijim civilicazijama, ja licno sam sklon tom verovanju i da to treba izucavati a ne zmuriti i reci da je Biblija koju su ljudi cenzurisali apsolutna istina.

Jovan Prezviter

Ističe se
Poruka
2.643
Znam sta pise u hriscanskom novom Zavetu, nije to problematika.

Predpostavljam da je Jovan upotrebio taj broj jer je on tada imao simboliku celine. Ako je taj broj vec postojao u tadasnjim (a i sadasnjim) matematickim proracunima vremena i geometrije, nekim jos starijim religijama, utiskivan u piramide, u masonskim simbolikama, onda Jovanovo prorocanstvo, koje je doslo dosta kasnije, nije prorocanstvo. Vi mozete reci da je djavo ranije obmanjivao ljude brojem 144000 a da je kasnije Bog otkrio da je to u stvari broj svih spasenih i da slepo i bukvalno verujete u to ili da verujete da to nije broj svih spasenih ali da su 144000 najbolji medju spasenima ili da su oni spaseni samo u poslednjoj ljudskoj generaciji. Verujte sta god hocete.

Pre ce biti da sve sto pise u Bibliji ima koren u starijim civilicazijama, ja licno sam sklon tom verovanju i da to treba izucavati a ne zmuriti i reci da je Biblija koju su ljudi cenzurisali apsolutna istina.
Može da bude ali i nemora. Jer merenje prema stranicama piramide i orjentacija prema dužini i širini određenog objekta nije u duhu Svetog Pisma jer se Bog nikada ne služi tim sredstvom. Šta više u Bibliji je zabranjeno sve što je okultnog karaktera pa jednostavno Jovan nije mogao da se služi tim jezikom koji je u suprotnositi sa duhom Pisma. Taj broj nema veze dakle sa izračunavanjem stranica Piramide, možda neki hrišćani čak veruju u to, ali to nije ono što je vazano za Bibliju. Broj 144000 jeste broj doslovnih Izraelaca koji će biti istaknuti u propovedanju vesti trećeg anđela "pade, pade Vavilonon" zajedno sa ostalim vernim Božijim narodom nejevrejima(mada ostavljam mogućnost da i među tim narodima bude Jevreja ali neubrojanih u ovih 144000) koji će ovu vest objaviti. S obzirom da tih 144000 učestvuju u objavi pada "okultnog Vavilona" teško da je Jovan koristi upravo "vavilnoski okultni rečnik" :)