1080 ti vs 6600 xt

mrki93

Domaćin
Poruka
4.202
Je l moze neko da mi objasni zbog cega je polovna 1080 ti skuplja nego nova 6600 xt koja trosi manje struje i ima bolje ili slicne performanse u vecini igrica? Na kupujem prodajem sam nasao novu 6600 xt za 495 evra dok 1080 polovnu cene na 500+?
 
Bolje performanse, bolja temperatura, manje struje, nova sa dve godine garancijom i kosta manje od polovne NVIDIE, mislim da cu ipak zaobici NVIDIU. Ljudi se zale da je GPU skup, i jeste, ali opet uzimaju ove polovne starkelje samo zato sto su NVIDIA.
 
1080 ima 11 giga rama i 352-bit a amd 6600 8gb i 128-bit,

ja bih svakako išao na noviju , ipak su 1080 stare 5-6 godina.


imao sam i amd i nvida , nema tu neke razlike.
Pa cini se da je amd malo bolja u igrama, opet zavisi od igre do igre, bolja je u novijim koliko sam gledao neke testove. Takodje, znaci mi jer ne moram novo napajanje da kupim, 500 w je i vise nego dovoljno, manje struje trosi i manje se zagreva. Po meni su to neke razlike u korist amd-a, nisam siguran ni da bih pre uzeo novu 1080ti a ne polovnu..
 
Pa cini se da je amd malo bolja u igrama, opet zavisi od igre do igre, bolja je u novijim koliko sam gledao neke testove. Takodje, znaci mi jer ne moram novo napajanje da kupim, 500 w je i vise nego dovoljno, manje struje trosi i manje se zagreva. Po meni su to neke razlike u korist amd-a, nisam siguran ni da bih pre uzeo novu 1080ti a ne polovnu..
vidi 1080ti ima cak i veci score u passmarku

https://www.videocardbenchmark.net/compare/Radeon-RX-6600-XT-vs-GeForce-GTX-1080-Ti/4444vs3699

ali izgleda da 6600 vadi pcie4 kao i druge hw - sw optimizacije , ipak je noviji hw u pitanju
 
ne, ne, pcie4 je najveci marketing ikada, gledao sam razlike u performansama, ne prelaze 1%.
Kakav marketing kada ima vecu propusnu moc informacija , drugo je to sto gpu ne moze da isti iskoristi.
Slicna prica sa sata 2 i 3 interfejsom u vezi klasicnog hdd-a , podjednako je spor na oba standarda a uzmi ssd pa testiraj brzine na sata2 i 3:p
 
Kakav marketing kada ima vecu propusnu moc informacija , drugo je to sto gpu ne moze da isti iskoristi.
Slicna prica sa sata 2 i 3 interfejsom u vezi klasicnog hdd-a , podjednako je spor na oba standarda a uzmi ssd pa testiraj brzine na sata2 i 3:p
Ne, vidi, losa sam se izrazio, nije marketing, ali daleko od toga da je potreban sa trenutnim grafickim kartama. Mozda ce biti isplativ za 3-4 godine, sad trenutno je na nivou marketinga...Sa ovom grafickom konkretno skoro i da nema razlike...A posto neke normalnije cene grafickih necemo skoro da vidimo, mislim da ova nece pasti ispod 450 evra do kraja godine, resih da je kupim...Dok god ima ljudi koji ce da kupuju polovne 1080 ti za 500 + evra cene grafickih ne treba ni da padaju. Mnogi je cene i na preko 600 pa i 700 evra....
 
Ne, vidi, losa sam se izrazio, nije marketing, ali daleko od toga da je potreban sa trenutnim grafickim kartama. Mozda ce biti isplativ za 3-4 godine, sad trenutno je na nivou marketinga...Sa ovom grafickom konkretno skoro i da nema razlike...A posto neke normalnije cene grafickih necemo skoro da vidimo, mislim da ova nece pasti ispod 450 evra do kraja godine, resih da je kupim...Dok god ima ljudi koji ce da kupuju polovne 1080 ti za 500 + evra cene grafickih ne treba ni da padaju.
Vidi ovo :p

 
Da ali ko daje 500-700 za tu polovnu kad 6600xt nova moze da se nadje za manje pare? Da bi se resio te graficke cena ne bi trebalo da prelazi 400 evra, samo lud covek moze da je kupi za preko 500
Pa šta da radiš kad su cene kartica otišle u 3PM.

Ja imam RX5700XT, i platio sam je nešto 30k+ din, a cena je dostigla 1000 evra bila u jednom trenutku. Ni sad nije mnogo ispod toga.
 

Back
Top