• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

100.000 Čeha na protestu protiv EU i NATO, za vojnu neutralnost i jeftini ruski gas

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
10.696

Око 100.000 Чеха на демонстрацијама у Прагу против ЕУ, за војну неутралност и јефтини руски гас​

(FOTO) Oko 100.000 Čeha na demonstracijama u Pragu protiv EU, za vojnu neutralnost i jeftini ruski gas 1
Фото: ЕПА-ЕФЕ/МАРТИН ДИВИСЕК
У центру Прага данас је одржан велики протест на коме је захтевано да влада, на чијем је челу Петр Фијала, поднесе оставку до 25. септембра.

Уколико се то не деси, организатори су најавили да ће 28. септембра протести бити организовани широм земље и да ће, у складу са Уставом Чешке, позвати на грађанску непослушност.
Због тога смо веч почели да преговарамо са синдикатима, предузетницима, пољопривредницима, запосленима у саобраћају и у другим организацијама како бисмо прогласили генерални штрајк, навели су организатори, преноси Тасс.

„Циљ наших демонстрација је нужност промене. Пре свега решавање питања електричне енергије и гаса која ће проузроковати деструкцију наше привреде већ ове јесени. Тражили смо од премијера Петра Фијале да са нама преговара али немамо одговор. Тражићемо зато оставку владе“, навео је један од организатора протеста Јиржи Хавел.
Данашњем масовном скупу је, према процени организатора, присуствовало 100.000 људи, док је полиција саопштила да их је било 30.000 мање.
Говорници, међу којима су били политичари, научници и јавне личности, окривили су владу за енергетску кризу и велику инфлацију, а позвали су власт да одмах почне преговоре са Русијом о склапању краткорочних уговора о снабдевању Чешке јефтинијим гасом и нафтом.
Влада је оптужена да води политику која је у супротности са националним интересима, због чега је поручено да се захтева неутрална позиција поводом рата у Украјини.

Премијер Фијала, који предводи коалицију десног центра сачињену од пет странака, за чешку новинску агенцију ЧТК рекао је да они који демонстрирају и траже оставку владе не воде рачуна о интересима земље.
„На протест су позвале проруске групе, блиске екстремним позицијама, које су против интереса Чешке“, рекао је Фијала.
Главни захтев организатора овог протеста „Чешка на првом месту“ јесте да коалициона влада премијера Фијале поднесе оставку, преокрене се спољнополитичко смерање земље ка Русији од које се очекује јефтин гас а да Чешка прогласи војну неутралност али такође да почне да одлучује независно и од Светске трговинске организације или УН.

(FOTO) Oko 100.000 Čeha na demonstracijama u Pragu protiv EU, za vojnu neutralnost i jeftini ruski gas 6

„Чешка мора да се ослободи и не буде директни политички поданик ЕУ, СТО и ОУН“, пише у позивници за протест.
Као први непосредни захтев осим хитне оставке владе демонстранти су поставили да влада у оставци овласти експерте радикалних националиста, комуниста и других антисистемских покрета и иницијатива да они у име Чешке уговоре са Русијом хитне испоруке јефтиног гаса.
Захтевају и одлазак чешких произвођача са европских берзи електричне енергије и да се цела чешка привреда ослободи страног капитала и предузећа.

Демонстранти су на Вацлавски тргу дошли и опремљени бубњевима и пиштаљкама, националним заставама а скандирали су да се скине украјинска застава са Народног музја на врху трга, где стоје противници демонстраната.
На транспарентима су и поруке влади да се „За сваку свињу већ кува вода“ а нису изузетак ни антиукрајинске поруке као нпр. захтев да влада „престане плански да разређује чешки народ Украјинцима“.

https://www.danas.rs/svet/oko-70-00...-eu-za-vojnu-neutralnost-i-jeftini-ruski-gas/

Нека Американци воде рат против Русије, али не преко леђа нас Европљана. Национални интереси су изнад интереса С.А.Д. и геноцидног манијака Бјадена.
Док они гурају цео свет у економску кризу, ми ћемо остати само без струје, али у Африци ће људи још масовније умирати од глади и болести.

Престаните да будете издајници и америчке слуге, будите родољуби и гледајте искључиво своје националне интересе, а потом и интересе шире европске заједнице којој припадамо.

Пуна подршка Чесима, Американци раус !!!

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
10.696
A oni upravo demonstriraju protiv EU politike :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1:
ЕУ политика је и Орбан, јесте мањинска, али је део те ЕУ.
Све што треба Европљанима је да почну да брину о својим националним интересима, а не да их жртвују зарад америчких.

Ми не можемо Путину и Русији да кажемо, ''ај престаните да нападате Украјину, јер Американци нас због тог вашег азијског рата гурају у економску катастрофу'', али можемо да кажемо ''боли нас ку%ац за Украјину, као што је све вас болео ку%ац за Србију, заправо нема ни тих емоција, само нека нам Американци изваде руку из џепа''.

veliki krang

Legenda
Banovan
Poruka
71.084
ЕУ политика је и Орбан, јесте мањинска, али је део те ЕУ.
Све што треба Европљанима је да почну да брину о својим националним интересима, а не да их жртвују зарад америчких.

Ми не можемо Путину и Русији да кажемо, ''ај престаните да нападате Украјину, јер Американци нас због тог вашег азијског рата гурају у економску катастрофу'', али можемо да кажемо ''боли нас ку%ац за Украјину, као што је све вас болео ку%ац за Србију, заправо нема ни тих емоција, само нека нам Американци изваде руку из џепа''.

Pa da, nego pričam o nekom generalnom kursu EU politike, a tu ne spada Orban kao časni izuzetak. Mislim, taj Orban verovatno takođe ne voli Ruse, ali dobro zna šta je njegov posao, a šta njihov, pa prema tome i oblikuje politiku. Ne mogu da verujem kako je ideja nezavisnosti i emancipacije ustupila mesto bezličnosti i utapanju u sivilo. A to sivilo je jedina uteha nesposobnim i neostvarenim pojedincima, tada jedino osećaju kako nisu izopšteni iz mejnstrim tokova.

bas kao

Elita
Poruka
16.902
Za Evropi više nema jeftinog ruskog gasa,trebali su da budu pametniji kada su vikali parole "slava ukraine".
izgleda da su oni gurnuli ukre u rat da bi mogli da ucenjuju rusiju za cenu nafte i gasa jer su mislili da ce rat biti skup za ruse pa ce popustiti oko cene, ali su se zahebali, prvo sa naftom, a sada izgleda i sa gasom

to smo skoro citali da rusija samo sto nije ekonomski kolabirala zbog sankcija, kao nece imati kome drugom da proda energente osim evropi - samo zato su gurnuli ukre u rat, ali su se zestoko zayebali... meni su se tek sada slozile kockice, ne da nece biti jeftinog, nego nece biti nikakvog ruskog gasa vise za eu, sada su se ovi razgoropadili, i resili da im pokazu koga su nasli da preyebu za cenu preko mrtvih ukra

Медведев: Фон дер Лајен жели да ограничи цену гаса – зато га у Европи НЕЋЕ БИТИ

pa ja vam to pricam mesecima, zavrci slavine, ali kao da ste imali vatu u usima... e onda je neko stavio ursuli u usta, jer smo znali da ce to da vas popismani, pa ce da procuri ulje na sve strane i da gas vise nece moci da tece

Poslednja izmena:

Nikac od Rovina

Iskusan
Poruka
6.733
izgleda cesi nisu nesto slobodni kako se prica, ocekujemo da se sirom evrope jave jos milioni neslobodni :D
Javljali su se za vrijeme korone.Masovno se javljali sirom zapadnog sveta.Za vrijeme javljanja normalnih ljudi svi smo vidjeli kako su ti normalni ljudi na slobodan i demokratski nacin dobijali po glavi i bubrezima a znao je da zaluta i poneki metak.Sve to po raznim Australijama,Holandijama,Njemackama,
Italijama,Engleskama itd a od strane globofašiSStičke stoke.

Guede

Buraz
Poruka
11.009
Javljali su se za vrijeme korone.Masovno se javljali sirom zapadnog sveta.Za vrijeme javljanja normalnih ljudi svi smo vidjeli kako su ti normalni ljudi na slobodan i demokratski nacin dobijali po glavi i bubrezima a znao je da zaluta i poneki metak.Sve to po raznim Australijama,Holandijama,Njemackama,

Nesto u ovom fazonu

bas kao

Elita
Poruka
16.902
korona je bila generalna proba za ono sto sledi, ko se spremio spremio, a ko nije, ima da se iznenadi
fasisti imaju velike sanse protiv golorukog naroda u eu, samo cemo mi ameri lako sa nasim pedohitlerom - ja ne znam kako vama jos uvek nije jasno da je ovo predstava za vas, da se vi uljuljkate kada pocnu da vas trebe kao jevreje u naci nemackoj? - ameri su naoruzani do zuba, nema sansi ovde da se zavodi diktatura kao u eu - fjb aka pedohitler!

“How Are You, Baby, How Old Are You?” – Joe Biden Perps on Little Girl During Penn Rally (VIDEO)

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
10.696
Pa da, nego pričam o nekom generalnom kursu EU politike, a tu ne spada Orban kao časni izuzetak. Mislim, taj Orban verovatno takođe ne voli Ruse, ali dobro zna šta je njegov posao, a šta njihov, pa prema tome i oblikuje politiku. Ne mogu da verujem kako je ideja nezavisnosti i emancipacije ustupila mesto bezličnosti i utapanju u sivilo. A to sivilo je jedina uteha nesposobnim i neostvarenim pojedincima, tada jedino osećaju kako nisu izopšteni iz mejnstrim tokova.
Орбан је прагматичан, наравно да не гаји љубав према Русији, јер су били под окупацијом и сећају се шта се десило 1956.

Међутим људи, поготово овде на Балкану су или превише склони емоцијама или идеолошки залепљени и екстремни до те мере, да су спремни да своју државу, свој град, своју родбину гурну у нестабилност, само да би се испунила нека њихова идеолошка жеља.
То су радили комунисти.

Домаћи неотитоисти су премни да запале пола Србије, само ако би тиме помогли неке америчке планове.

Ti ćeš da pričaš o slobodi, obožavaoče jednopartijske diktature i doživotnog predsednika koji odavno nije živ :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1:
Ова данашња Бајденова демократија не може да се сипа у аутомобил, нити та демократија може да нас греје и да замени енергенте.
Ја знам да су млади Руси незадовољни Путиновим режимом, али зашто бих ја бринуо за то, мене занимају само најјефтинији енергенти и економска стабилност. Нека дођу Марсовци и понуде неку енергетску алтернативу, бићемо за њих, по цену да издамо цело човечанство.

Да имамо користи од Северне Кореје, подржавали бисмо тај режим, те ваше емоције и та ваша идеолошка острашћеност нас не може извадити из економске кризе.

Као што глупе Србе не можеш научити да тоталитарни режими не морају по правилу да буду фашистички, постоје и глобалистички и левичарски и комунистички тоталитарни режими и мешавина свега тога заједно ... али будале су научиле да све етикетирају као фашизам и тиме заправо и рехабилитују ту идеологију.

Nikac od Rovina

Iskusan
Poruka
6.733
korona je bila generalna proba za ono sto sledi, ko se spremio spremio, a ko nije, ima da se iznenadi
fasisti imaju velike sanse protiv golorukog naroda u eu, samo cemo mi ameri lako sa nasim pedohitlerom - ja ne znam kako vama jos uvek nije jasno
Legendo,meni je sve jasno i nema potrebe da opet postavljas tog globomaimuna predstavnika globofašisticke stoke a vaseg preCednika.Meni barem je sve jasno u vezi njega i njih,tih debila uopste.

veliki krang

Legenda
Banovan
Poruka
71.084
Домаћи неотитоисти су премни да запале пола Србије, само ако би тиме помогли неке америчке планове.

Spremni su oni, ali na internetu. Šljam ne sme da izađe na dnevnu svetlost, i to ne samo zato što bi ga ta svetlost spalila nakon što ustane iz sanduka :kafa:

bas kao

Elita
Poruka
16.902
Legendo,meni je sve jasno i nema potrebe da opet postavljas tog globomaimuna predstavnika globofašisticke stoke a vaseg preCednika.Meni barem je sve jasno u vezi njega i njih,tih debila uopste.
pusti ti te bajke ko je debil, i emocije, nego sta je realno, koji kraj batine kome ide?
jel mislis da ce ameri isto na ulicu kao eu gradjani?
mi smo slobodni, a vi niste, a ko je debil je nebitno
na kraju cirkuske predstave tebi dodje 10x veci racun za energiju, a ne meni, to je sustina.
ti ides na ulicu, a ne ja, amer.
ti dizes revoluciju, i krvaris svrgavajuci vlade, a mene boli uvo, ja samo otpljunem fjb aka pedohitler, show must go on.
sve je predstava za vas, a ne za nas, mi smo debili ovde svi, al cete vi da nayebete, to je sustina ove price sa tuznim krajem

Poslednja izmena:
Poruka
23.450
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.