10 с луком

HeBePoBaTaH_

Poznat
Poruka
7.004
Kad čovek prolazi kroz neku varoš, dobro je znati gde se dobro jede
Ovih kafana sam se prvo setio, npr.vojvođanske čarde, u SM su čarde najbolje

* Srbija (čim se izađe iz Beograda ka IM)
* Kumbara (Avala)
* Baja (Mačkat)
* Kralj (Aranđelovac)
*Stara Srbija (Kragujevac)
*Zlatni bor (Zlatibor)
*Sinđelić i Kazandžijsko sokače - Niš, be! : )

Ovo je provereno dobro, ali mala mi lista kafana za 'voliku Srbiju..
 
Ma, lako mi za prestonicu : )

Trešnja nije kao nekad, sada je npr. Vidovdan na Karaburmi za 2 koplja bolji..Dačo se pokvario takođe, brije i dalje sa cenama, loša usluga, smanjio porcije..

Zanima me gde se jede dobro po Srbijici, predlozi tih kafana mi trebaju..a može i neki restoran u Bg, da vidim da li sam ga overio : )

P.S. U Trešnji jedite Plavu traku, to i dalje najbolje prave :razz:
 
NS

"Balkan Ekspres" (iza PMF-a)

za pljesku s nogu : "Kod Brene" (mesto valjda i nema svoje ime ali ga svi tako zovu. Lepa Brena je vlasnica, verovali ili ne. Obichan kiosk na Bulevaru, kod Voshinog stadiona).
 
"4 vetra"... jedna kafancina na Ibarskoj magistrali, nisam tamo svracao ali svaki put kada je vidim, malo se uznemirim, deluje vrlo izazovno. ;)
A ima jos jedna jednako dobra - "Kod Momcila", takodje na Ibarskoj magistali, samo malo juznije... ;)
 
S_K_V_O:
E i ja sam za to cula kao odlicno mesto ali pod nazivom "Kafana na kraju sveta"...totalno poludjivanje... :D

Jeste kafana na kraju sveta...izadjes iz Kovilja i ides,ides...i dodjes do kraja. Dalje samo Dunav mozes prepilivati..a zemljani pod, par stolova,nema struje, cigani koji sviraju i vruce krofne ako narucis ranije,.....a starog cika Pere Varenike na zalost vise nema..bio je legenda, mislim da njegov duh jos uvek tamo luta.....



2krajasveta5gs.jpg
 
gurmanci:
"Stara tresnja" Banovo brdo. Mesto nije lose, onako ok, ali je klopa fenomenalna :P

meni ovo nijeb ilo neshto isla sam pren ekoliko godina. svi su ga tad hvalili (mozhda su meshtani tj bbrdjani) ali ni meni ni mojim saradnicima se nije neshto dopalo.
a i majonez je biom alo onako
 
HeBePoBaTaH_:
Kad čovek prolazi kroz neku varoš, dobro je znati gde se dobro jede
Ovih kafana sam se prvo setio, npr.vojvođanske čarde, u SM su čarde najbolje

* Srbija (čim se izađe iz Beograda ka IM)
* Kumbara (Avala)
* Baja (Mačkat)
* Kralj (Aranđelovac)
*Stara Srbija (Kragujevac)
*Zlatni bor (Zlatibor)
*Sinđelić i Kazandžijsko sokače - Niš, be! : )

Ovo je provereno dobro, ali mala mi lista kafana za 'voliku Srbiju..
Meni je klopa bila super u "Vozd" na putu Topola Arandjelovac... U Beogradu je klopa mnogo dobra u "Pinku" ako nadjete ikada slobodan sto...
 
a je l postoji neki restoran mislim na autoputu ka nishu...kao nehsto Tto ovo ono

bilo je na tv ne ynam da li je to josh AKTUelno



e mislim PINK to vam je u zharkovu... mislim preciyna si

to je kad iymedju ace joksimovica i ulice ispod...ne znam adresu...izmedju za vidikovac i ibarska valjda nisam sigurna
 
CaLiMeRo:
Sokače u Novom Sadu... ako se dobro sećam imena.
Novosađani, pomozite da objasnim gde se nalazi.
Iza socijalnog; dobar izbor;)
LePiaf:
za pljesku s nogu : "Kod Brene" (mesto valjda i nema svoje ime ali ga svi tako zovu. Lepa Brena je vlasnica, verovali ili ne. Obichan kiosk na Bulevaru, kod Voshinog stadiona).
Kaže se kod Brene, zato što je Brena živela u toj kuli pored, nije ona vlasnica:p :lol:
 

Back
Top