Quantcast

10 njenih osobina koje on najviše mrzi

MYOB

Ističe se
Poruka
2.030
Pa ja se bas nisam prepoznala. Ajde, ako bas moram onda mozda malo onoga iz svojeglava. Ne volim da se raspravljam previse, vec veoma cesto osmehom, klimanjem glavom ili cak i recima zatvorim usta osobi koja me nesto ubedjuje ili hoce sto ja necu, ali uradim onako kako ja hocu. Zasto, zato. Ne vidim potrebu za raspravom, verujem da su ljudi inteligentni i da ce ovako shvatiti zasto nesto nisam htela ili jesam htela da uradim. Ako ne shvati sam, onda kazem uz poviseni ton, kada sledeci put pokusa isto i tada sve zavisi od emocija prema njemu. Ako ga volim proci ce, ako ne svako svojim putem. To je, inace, moj stil ponasanja sa svima ne samo u vezi.
Ne placem da bih dobila sta mi treba. Radila sam to, kada sam bila mala, tati, ali ne i drugima. Placem samo kada zbilja nisam u stanju da iskuliram neku nepravdu.
I tako. Opet sam se raspisala. Izvin'te. :)

Poruka
51.007
Pristup je skroz pogrešan.
Nema pobede, nikad. Niko ne može da promeni odraslu osobu.

1. Žena, sklona plaču, nije dete, već osoba takvog senzibilteta. Njene suze nisu neminovno i strategija, tj. oružje.
Jedan recept, iz ženskog ugla: umesto da joj muškarac priđe sa blagim cinizmom (šta god to značilo, a ne miriše na dobro), treba da joj priđe kao voljenoj ženi, breeee… Žena, koja oseća da je voljena, nije nesigurna u sebe.
2. Pasus o nepogrešivoj ženi može da prođe
3. Ljubomorna žena nije ništa gora od ljubomornog muškarca. Ljubomorna žena je ponekad s razlogom ljubomorna.
p.s. Eventualnim korisnicima saveta: Šerlok Holms je muško, a žene ne vole da budu upoređivane sa muškarcima. Vrlo kontraproduktivno.
4. Žena bankarka je nesigurna u sebe.
Pravi recept nije povlađivanje, već iskreno razumevanje i nežnost (i dalje – videti pod tačkom 1)
5. Pasus o ženi žrtvi je relativno prihvatljiv
6. isto važi I za ženu koja se duri (žena namćor?:shock:)
7. Ženi – kuhinjskoj krpi treba dovesti kućnu pomoćnicu I očas će se preobraziti u ženu tipa 2, tj. nepogrešivu (ukoliko kućna pomoćnica nije toliko zgodna pa se žena pretvori u onu, pod tačkom 3)
8. Svaka žena je prvo žena, pa tek onda žena-mama. Lek da se ona pretvori u ženu-nemajku ne postoji. Poređenje sa svekrivom može da rezultira batinama, koje čak i najnežnije mame nekad praktikuju. Ukoliko muškarac, pak, nije mazohista, on problem rešava tako što je, dok mu ona, recimo, popravlja kragnu na košulji, zgrabi, odvuče u spavaću sobu I baci na krevet, da pokaže ko je tu tata.
9. Pasus o izveštačenoj, tj ženi glumici je prihvatljiv (dodala bih da takva žena može biti zanimljiva, jer je stalno drugačija pa muškarac ima utisak da živi u haremu)
10. Ovu tačku neću ni da komentarišem jer me nervira izraz ‘svojeglava’ (kakva glupa reč – kao da neko može da nosi tuđu glavu na ramenima).

Zaključak: autor ovog teksta je povremeno ironičan muškarac, sklon generalizaciji, podeli na tipove i eksperimentisanju sa psihoanalizom. Sklon je tipu žene koju nije uvrstio u spisak, onoj koja je, istovremeno: s vremena na vreme plačna (nežna), ponekad nepogrešiva (kad mu je potreban oslonac), umereno ljubomorna (da mu hrani sujetu), retko nesigurna u sebe (kada je njemu potrebno da joj bude oslonac)…. Ukratko, sklon je kompletnoj ženi.

velikigodzila

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
366
Pristup je skroz pogrešan.
Nema pobede, nikad. Niko ne može da promeni odraslu osobu.
Ne ne SVAKA osoba se menja u zavisnosti od okoline makar malo...

Ali je cinjenica se zene vise menjaju od muskaraca ... i da se uglavnom menjaju u pravcu koji muskarac zeli .Inace to je cudan brak pun svadja ... mora da se zna ko je musko.

taote

Iskusan
Poruka
5.349
Ne ne SVAKA osoba se menja u zavisnosti od okoline makar malo...

Ali je cinjenica se zene vise menjaju od muskaraca ... i da se uglavnom menjaju u pravcu koji muskarac zeli .Inace to je cudan brak pun svadja ... mora da se zna ko je musko.
Jao, ala si ti idealan za manipulisanje! Znam bar pedeset žena raznih profila čiji muževi čvrsto veruju da se u kući radi samo onako kao oni odluče. A i ne znaju, jadni, da je to sve već odlučeno i pre nego što su oni i znali da stvar postoji! Blago onoj koja se uda za tebe, živeće kako ona hoće, ako je iole žensko! Samo ti živi u uverenju da si glavni :rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

taote

Iskusan
Poruka
5.349
Da, i niko se ne menja. Nikada. Svi ostaju onakvi kakvi su se rodili, a menjaju stavove i ponašanje zavisno od toga kako okolina postupa prema njima.
Svaka žena, i svaki muškarac, koji misle da će neke osobine koje im se kod momka/devojke ne dopadaju, da promene kod partnera kada se venčaju, grdno će se iznenaditi!

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
to sto zene mogu da urade moze i bilo koji muskarac ;)
Nije poenta u tome šta mi možemo,možemo da naučimo i uradimo sve što nam treba.Žene su jedan drugi svet bez koga bismo bili siromašni i ne bismo primetili ni osetili gomilu stvari oko nas.One nam u život unose bogatstvo izbora,raznovrsnost i sadržaj...unose nam emocije i ljubav,verovali mi u to ili ne.:)Pokušaj ponekad da ih samo posmatraš i potrudi se da nađeš način da te ne primete,pošto žene opažaju posmatrače bolje nego mi...i videćeš kako su smešne gluposti,stereotipi i predrasude koje pišeš ovde.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.