10 цртица из гадафијеве Либије

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
1. Gradjani Libije su dobijali kredite od drzave na koje se nije placala kamata.

2. Studentima je isplacivana prosecna plata za one profesije za koje su se obucavali.

3. Nezaposlenima je drzava isplacivala punu platu tokom trazenja posla.

4. Svi koji su sklapali brak bi od drzave dobijali kucu ili stan besplatno.

5. Mladi su mogli da odlaze bilo gde u svet na studije, a drzava ih je pomagala sa sumom od 2,500 evra mesecno plus su im bili pokriveni troskovi za stanovanje i prevoz.

6. Kola su se prodavala po fabrickoj ceni.

7. Libija ne duguje novac nijednoj zemlji na svetu.

8. Gradjani Libije imali su besplatno skolovanje i zdravstvenu negu.

9. Na ulicama nije bilo ni prosjaka ni beskucnika (do ovog bombardovanja).

10. Hleb je kostao 15 centi ($ 0.15)

накнадно додато

11. Либијац није могао да се бави "прљавим" пословима (чистач, ђубретар, гробар...)...за то су били задужени африканци рођени јужно од сахаре
 
Poslednja izmena:
Ovo je apsolutna istina,sve sto si naveo. Imam prijatelja, koji je duzi niz godina proveo na radu u Libiji, tako da je on svojim ocima imao priliku da se uveri u ovo.

P.S.
Nije mi jasno zasto onda ne podrzavas Gadafija???:eek::eek:

Није он баш цвећка...локерби, енормно богаћење његове породице....
 
Није он баш цвећка...локерби, енормно богаћење његове породице....

Локерби?
Ако он није цвећка тбог Локербија, шта је Реган, Клинтон Буш, и остала багра?
А зашто његова породица не би била богата, јел злочин бити богат?
 
Локерби?
Ако он није цвећка тбог Локербија, шта је Реган, Клинтон Буш, и остала багра?
А зашто његова породица не би била богата, јел злочин бити богат?

неспорно...не поредим га са другим "терористима" попут регана, Буша, Блера....само констатујем.

Споран је нбачин на који је његова породица дошла до богатства.
ништа друго.
 
Није он баш цвећка...локерби, енормно богаћење његове породице....

To za Lokerbi nije potpuno sigurno. Gadafijev ministar pravde sto je dao ostavku je navodno rekao da je Gadafi licno to naredio, ali nemojmo to odmah uzimati za ozbiljno-taj lik samo zeli da svoju guzicu sacuva, i uvlaci se u doope zapadu.
Izvini, molim te, kako to da Libijci pod Gadafijem imaju sve uslove za skolovanje, lecenje i ostalo, ako se njegova porodica "enormno obogatila" ko sto si ti ovde napisao?????????????????
 
People of Lybia će imati dobru trampu.
Šta su sve dosadašnje privilegije naspram blagodeti zvane "demokratija"?? :roll:
Ubacivati listić u glasačku kutiju jednom u četiri godine, uživati u predizbornim kampanjama, evroatlanskim integracijama, nevladinim organizacijama, plaćanju goriva po evropskim cenama.
Ma, priceless. :roll:


Narod u Libiji će nakon smene Gadafija svoja naftna polja videti samo na požutelim fotografijama.
A onda će pukovnika ubrzo neuspešno praviti od pustinjskog peska pomešanog sa suzama isteklim zbog izgubljene zemlje i prirodnog bogatstva...

A da izvinite svi, ko ih bre šiša za šta. Ako su pored svih tih pogodnosti hteli i proje preko 'leba, njihov izbor...
Da nije bilo kritične mase "mirnih demonstranata", ne bi zapadnjaci imali opravdanje...
 
To za Lokerbi nije potpuno sigurno. Gadafijev ministar pravde sto je dao ostavku je navodno rekao da je Gadafi licno to naredio, ali nemojmo to odmah uzimati za ozbiljno-taj lik samo zeli da svoju guzicu sacuva, i uvlaci se u doope zapadu.
Izvini, molim te, kako to da Libijci pod Gadafijem imaju sve uslove za skolovanje, lecenje i ostalo, ako se njegova porodica "enormno obogatila" ko sto si ti ovde napisao?????????????????

Гадафије је, колико се не варам, прихватио одговорност за локерби и двојицу умешаних јавно испоручио америма.
Такође је исплатио одштету породицама погинулих....зашто би све то радио ако су му руке чисте?

а ово друго ти је бесмислено...........народу јесте омогућио много али је за себе мазнуо лавовски део мимо свих закона.
 
Гадафије је, колико се не варам, прихватио одговорност за локерби и двојицу умешаних јавно испоручио америма.
Такође је исплатио одштету породицама погинулих....зашто би све то радио ако су му руке чисте?

а ово друго ти је бесмислено...........народу јесте омогућио много али је за себе мазнуо лавовски део мимо свих закона.

Формулација је мало другачија.
Гадафи је прихватио одговорност што није предузео ништа да спречи терористички акт, обзиром да су терористи били грађани Либије. У том смислу је и исплаћена одштета.
Као када би Америка исплатила одштету жртвама бомбардовања Србије јер су то радили њени грађани.
 
1. Gradjani Libije su dobijali kredite od drzave na koje se nije placala kamata.

2. Studentima je isplacivana prosecna plata za one profesije za koje su se obucavali.

3. Nezaposlenima je drzava isplacivala punu platu tokom trazenja posla.

4. Svi koji su sklapali brak bi od drzave dobijali kucu ili stan besplatno.

5. Mladi su mogli da odlaze bilo gde u svet na studije, a drzava ih je pomagala sa sumom od 2,500 evra mesecno plus su im bili pokriveni troskovi za stanovanje i prevoz.

6. Kola su se prodavala po fabrickoj ceni.

7. Libija ne duguje novac nijednoj zemlji na svetu.

8. Gradjani Libije imali su besplatno skolovanje i zdravstvenu negu.

9. Na ulicama nije bilo ni prosjaka ni beskucnika (do ovog bombardovanja).

10. Hleb je kostao 15 centi ($ 0.15)

накнадно додато

11. Либијац није могао да се бави "прљавим" пословима (чистач, ђубретар, гробар...)...за то су били задужени африканци рођени јужно од сахаре

Bas su budale onda oni pobunjenici
 
Формулација је мало другачија.
Гадафи је прихватио одговорност што није предузео ништа да спречи терористички акт, обзиром да су терористи били грађани Либије. У том смислу је и исплаћена одштета.
Као када би Америка исплатила одштету жртвама бомбардовања Србије јер су то радили њени грађани.

Не правим питање....али ипак је терористима (које је претходно крио)приредио боговски испраћај на суђење.
 
Sad kad im dodje demokracija zivece kao u Srbiji, slobodno i klosarski.

A vlasti ce da 10 godina krive Gadafija sto je zivot los.

kad im dodje Demokratija i zasednu Libijski TADIC ili DJINDJIC imace mesto svedskog socijalnog standarda SVEDSKE KONTEJNERE KO MI U SRBIJI DANAS POD KVISLINGOM TADICEM

sirotinja1.jpg
 
Не правим питање....али ипак је терористима (које је претходно крио)приредио боговски испраћај на суђење.

Штета што такав испраћај није био и оним медицинским радницама који су заразили децу у Либији вирусом ХИВ-а...
 
1. Gradjani Libije su dobijali kredite od drzave na koje se nije placala kamata.

2. Studentima je isplacivana prosecna plata za one profesije za koje su se obucavali.

3. Nezaposlenima je drzava isplacivala punu platu tokom trazenja posla.

4. Svi koji su sklapali brak bi od drzave dobijali kucu ili stan besplatno.

5. Mladi su mogli da odlaze bilo gde u svet na studije, a drzava ih je pomagala sa sumom od 2,500 evra mesecno plus su im bili pokriveni troskovi za stanovanje i prevoz.

6. Kola su se prodavala po fabrickoj ceni.

7. Libija ne duguje novac nijednoj zemlji na svetu.

8. Gradjani Libije imali su besplatno skolovanje i zdravstvenu negu.

9. Na ulicama nije bilo ni prosjaka ni beskucnika (do ovog bombardovanja).

10. Hleb je kostao 15 centi ($ 0.15)

накнадно додато

11. Либијац није могао да се бави "прљавим" пословима (чистач, ђубретар, гробар...)...за то су били задужени африканци рођени јужно од сахаре

Dzaba im sve to kad nisu imali demokratiju kao mi u Srbiji.
:bye:
 
то је већ нека друга, подједнако политизована прича.

Тачно да је друга прича али је главни актер исти.
А самим тим то утиче на одлуке које тај актер доноси.
Треба посматрати комплетну слику да би се добила колико-толико објективна представа шта се дешавало у Либији, ко, кога, колико и када. А изнад свега, зашто.
Чињеница је да је Гадафи успео да окупи племена која су до тада међусобно ратовала. Чињеница је да је постигао висок стандард у тој земљи. Чињеница је и да је хтео да уједињује афричке земље. Али неко је баш желео да му цркне крава. А нису Срби...
 
Back
Top