1/2 Finale, Finale i Utakmica za 3. mesto - Svetsko prvenstvo 2006. u Nemačkoj

Zidan je izuzetno smiren covek...i verujem da ga je Materaci ZESTOKO iznervirao i napushi qurca da je ovaj u trenutku prs'o ko oblanda i nabo ga. Jos je bio human jer je mogao da ga nabode po sred njokalice,da mu razbije nos. Ne volim Materacija...on je za mene kasapin,a ne igrac...kao i njegov klupski kolega Kordoba.
Ali mislim da je priznanje trerbalo da ide nekom drugom. Ovako nagrada najboljeg igraca sveta deluje kao utesna nagrada za porazenog,a ne kao nagrada koja ima vrednost.
Nemoj neko da pomisli da ja imam nesto protiv Zizua...naprotiv...covek je osvojio bukvalno SVE sto jedan fudbaler moze da osvoji. I to ga svrstava u najbolje igrace sveta SVIH VREMENA !
 
Ma sve je to ok, ali kome da daju onda zlatnu loptu. Drugi je bio Kanavaro koji je josh gori od Materacija. Covek u prvom minutu nokautira Anrija, a i Zidanu je prebrojao kosti. Kakvu bi to poruku poslala Fifa ako bi najbolji igrac bio kostolomac. Jednostavno nisu imali kome drugom da je daju sem Zidanu.
bez uvrede, al nalupao si se za medalju
i to zlatnu
ma za pehar, kakvu medalju
 
PLESsitnihDEMONA:
Zidan je izuzetno smiren covek...i verujem da ga je Materaci ZESTOKO iznervirao i napushi qurca da je ovaj u trenutku prs'o ko oblanda i nabo ga. Jos je bio human jer je mogao da ga nabode po sred njokalice,da mu razbije nos. Ne volim Materacija...on je za mene kasapin,a ne igrac...kao i njegov klupski kolega Kordoba.
Ali mislim da je priznanje trerbalo da ide nekom drugom. Ovako nagrada najboljeg igraca sveta deluje kao utesna nagrada za porazenog,a ne kao nagrada koja ima vrednost.
Nemoj neko da pomisli da ja imam nesto protiv Zizua...naprotiv...covek je osvojio bukvalno SVE sto jedan fudbaler moze da osvoji. I to ga svrstava u najbolje igrace sveta SVIH VREMENA !
Kako da se ne iznervira kad mu je zabar rekao da je terorista :roll:
 
PLESsitnihDEMONA:
Bejbice,na cijoj si ti strani? :lol: :lol:
Ako mu je stvarno to rekao ( a kontam da ima istine, jer Zidan je stalozen i miran lik i nikada ga ne bi pukao bez jacheg razloga ), onda je dobro i prosao.Za to je zasluzio slomljenu njonju bez da se puno razmislja :D.
Cak bi ga i ja ovako miroljubiva odvalila chelom u nosekalju, pa pokojnik ili pukovnik :D.

Aliiiiiiiiii i dalje volim sto su Talijani prvaci sveta 8-)
 
Zidanevom udaranju Materazzija navodno je prethodila uvreda talijanskog braniča, koji je francuskom kapetanu dobacio da je "smrdljivi terorist". Sin alžirskoga doseljenika je na to potpuno izgubio živce i udario suparničkog igrača.

"Sigurni smo u ovaj podatak, dobili smo ga iz vrlo povjerljivog nogometnog izvora, koji za sada želi ostati anoniman", otkrila je antirasistička udruga SOS Rasizam sa sjedištem u Parizu.

Udruga je zatražila hitnu istragu Međunarodne nogometne federacije i oštro kažnjavanje talijanskog igrača ukoliko se ovaj podatak pokaže istinitim.

Sličnu priču objavio je i engleski Guardian, koji tvrdi da je talijanski branič Materazzi vrijeđao Zidanea na rasnoj i vjerskoj osnovi riječima "prljavi muslimanu" i "teroristu".

Za nekoliko sati internetom ova se informacija proširila u sve dijelove svijeta, a stigla je i reakcija muslimana. Zbog Materazzijeve rasističke uvrede, kojom je aludirao na Zidaneovo porijeklo, čak traže njegovu smrt (!?).

Nije se dugo čekalo ni na Materazzijev odgovor. Nakon što ga je francuska udruga SOS Rasizam optužila da je Zidanea vrijeđao na rasnoj osnovi, branič Intera demantirao je sve navode.

"Velika je laž da sam Zidane nazvao prljavim teroristom. Šokiran sam takvim vijestima. Ja niti ne znam što znače te riječi. Određeni ljudi žele opravdati Zidanea za glupost koju je načinio, no cijeli svijet je vidio što se dogodilo u Berlinu. Nisam ja njega udario", branio se britki Marco.
 
663838d8zizoujpg6if.jpg



Kako ga nije po njuški dokačio.... :shock:
 
navijao sam za zabare, ali pozdravljam "akciju" zidana i ne osuđujem je. ne samo da je zasluzeno proglasen za najboljeg igraca SP, nego je pokazao da je veliki covjek i emotivac, veliki borac za svoju zemlju, covjek od karaktera, jednom rijecju LJUDSKA VELICINA.
materacija ne krivim, te provokacije su sastavni dio fudbala i on je samo htio da pomogne svojoj ekipi, u cemu je i uspio. jes da to nije fer-plej, ali to je sasvim normalna stvar i to se stalno desava na utakmicama, samo sto rijetko ko odreaguje kao zizou.
zidana sam uvijek smatrao velikim igracem, ali poslije sinocnje utakmice jos ga vise cijenim. od pocetka se na njegovoj faci vidjelo da je previse cool, dok je u njemu kuljalo. taj ogromni naboj emocija je izbio na povrsinu nakon materacijevih provokacija.
ZINEDIN ZIDAN ce ostati upamcen kao jedan od najvecih carobnjaka ove igre i hvala mu na svim majstorijama po kojima cemo ga se sjecati.
 
Tzar:
Ma sve je to ok, ali kome da daju onda zlatnu loptu. Drugi je bio Kanavaro koji je josh gori od Materacija. Covek u prvom minutu nokautira Anrija, a i Zidanu je prebrojao kosti. Kakvu bi to poruku poslala Fifa ako bi najbolji igrac bio kostolomac. Jednostavno nisu imali kome drugom da je daju sem Zidanu.
Mogli su Buffonu... Primio je jedan autogol, i jedan gol iz penala..... Jeste da je imao zid ispred sebe, ali ih je iscupao par puta.... Pa kad je Kahn bio ispred Ronalda proslo prvenstvo vidi se da ju tu nesto nelogicno, a taj isti Ronaldo je bio ispred Zidana 1998.... Ko zna koje prvenstvo oni gledaju kad dodeljuju glasove
 

Back
Top