Zivot u Italiji???

  • Začetnik teme napoletana
  • Datum pokretanja
ciocolatina:
Nazalost neeeeee ali govorim italijanski i odlazim povremeno radi posla,po povratku kuci svaki put mi dusa place....moj kontakt sa italijanima je od 20-do 60 godina ,od radnika do komercijaliste do poslodavca uvek- posle 10 minuta razgovora uspostavim jako lep kontakt
a jos lepsi kad oni dodju kod nas ,osecam se postovana, cenjena potrebna itd.....

PS. pre mesec dana posla sam sa svojim direktorom u Crnu Goru zbog jedne Sportske
Hale koju radimo u koperaciji sa Italijanima, na prelazu preko Bosne nisu mi dali da predjem sa licnom kartom, moj poslodavac Bosanac ladno me je ostavio da se snalazim na granicnom prelazu usred sume.....................i pojurio na sastanak sa talijanima :confused: ti isti talijani koji dolaze na sastanak , koje ja u zivotu nisam videla-
polako se spustaju niz Dalmaciju(putuju samo sa licnom kartom ) sve vreme su u kontaktu samnom preko mob.upucujim ih na put jer prvi put dolaze na ovu stranu.....javljam im da nemogu stici na vreme ...............talijan ne moze da veruje sta mi se dogodilo....i dolazi da me pokupi u najblizem gradu ...... nije hteo da cuje za drugo....
stizemo u Igalo na gradilistu nigde nikog posle sat vremena uspevam da nadjem svog direktora koji mi se smeje prilazi i kaze ha stigla si :oops: (granicu sam presla sa Crnog Gorom bez problema ) nastavljamo posao sjajo sardjujem SA TALIJANOM sa poslodavcom samo problemi smesta me u privatan smestaj za hranu mi kaze snadji se ( italijan insistira da ce mi biti zahvalan ako sledecih dana mogu da mu se pridruzim BAR za ruckom ).....posao se zavrsava -sjajno smo saradjivali iako se vise naj verovatnije necemo sresti ni cuti u zivotu....sto je i normalno takvih imam bezbroj primera :?
E PA COKOLADICE MOJA VERUJ MI DA NEMA GORIH LJIGAVACA OD TALIJANCICAKOJI SU SCE MED I MLEKO ALI SAMO KAD NEMA NJIHOVIH RUZNIH UGLAVNOM ISKOMPLEKSIRANIH ZENA
 
polarna svetlost:
S NIKIM KONKRETNO ALI VERUJ MI VIDJAM IH SVAKI DAN NAJNEDOSLEDNIJI KAO LJUDI I KAO MUSKARCI ALI KAO GOSTI IZVRSNI


Da si malo pazljivije chitala ovu temu shvatila bi da ih i ja(i jos dosta ljudi odavde) takodje vidjamo svaki dan,obzirom da zivimo u Italiji,i da je tako glupo i nezrelo generalizovati stvari...Ne znam koliko dugo(i da li uopshte?) zivish u Italiji,i sigurno ne mozesh SAMO na osnovu nekih tvojih iskustava(ili shta ja znam vec...) da pridajesh epitete jednoj naciji....
 
Pozdrav svima...
...treba mi jedna informacija, uskoro idem za Italiju, tacnije poseticu Veneciju, Veronu, Padovu, Trst...sta ne smem propustiti, sta obavezno da obidjem...bicu tamo otprilike nedelju dana...potreban mi je savet...
Hvala!!!
 
@polarna svetlost

A zeno pa kad vec postujes na nekoj temi, i jos takvim stilom, bar se potrudi da je procitas.. uostalom situacija svake od nas koje zivimo tu je evidentna jer smo poprilicno eksplicitne i konkretne u postovima ; nadalje, neovisno o tome radi li se o skolovanju, poslu ili cemu vec, ljudi kojima je zivot sad ovdi su ipak u stanju dat argumentiran komentar vezan za naslov teme..

Naprosto mi je neshvatljivo… odakle ti ideja da generaliziras naciju??!?
[Ne bi tila da je odgovor – na temelju jedne propale avanture.. ili dvi?.. A opet se nadan da ti nije osobno iskustvo cjelokupna talijanska muska populacija, jer jedino u toj opciji tvoj stav moze bit realno uzet u obzir :-( ]


Mislin, pa ja prva san iznila neke nazovimo ih negativne utiske o “Zivotu u Italiji”, al to su moji osobni primjeri s konkretnim ljudima ili situacijama, naspram kojih ce se u roku tjedan dana postavit 20 ugodnih iskustava…
Ljudi ima svakakvih - sad u te dubioze uopce ne zelin ulazit – poanta je u tome da ces ih nac u svakoj drzavi ove planete, i da Italija, bojin se, s tvojim problemom nema ama bas nikakve veze..

Lip pozdrav, u svakom slucaju
 
Pozz lily-sid !! :D

Iako se veselin sta nam dolazis u vizitu, bojin se da ti u vezi tih sjevernijih destinacija necu bit od neke pomoci.. :( tj padaju mi na pamet samo one atrakcije koje ti, pretpostavljan, vec znas i imas u vidu ;)

Mozda ce Chuncha stagod special moc sugerirat ;) a ja san ti evo na raspologanju u slucaju da budes imala problema sa snalazenjem u prakticnim stvarima, po talijanskim sajtovima npr. (vozni redovi, nocenja ho(s)teli, prenotacije i sl.) , to naravno ako je u pitanju viaggio fai-da-te olitiga ako sve sama organiziras..

A kad mislis krenit? :D
 
lily-sid:
Pozdrav svima...
...treba mi jedna informacija, uskoro idem za Italiju, tacnije poseticu Veneciju, Veronu, Padovu, Trst...sta ne smem propustiti, sta obavezno da obidjem...bicu tamo otprilike nedelju dana...potreban mi je savet...
Hvala!!!
ja sam bila u Veneciji i Veroni :mrgreen:
Venecija-obidji trg i one sporedne,male ulice,preslatke su,mada se meni Venecija ne svidja...
sto se Verone tice,prelep je grad :) mali je ,pa moze ceo i da se obidje,savetujem ti da vidis tamo Julijinu kucu(ili kako se vec zove)tamo zalepis ime svoje i neke drage osobe i mozda ti se ispuni zelja :) i centar obidji prelep je :) eto od mene,toliko :)
 
polarna svetlost:
Koliko sam razumela ti se skolujes u Italiji i veruj mi vidis je iz drugog svetla kroz druzenje skolovanje, pozdrav litko.

Prvo,nisi dobro razumela,jer sem shkolovanja i zivim ovde(u svakom smislu rechi...a to je malo drugachije od ''samo skolovanje''...)uostalom,rekoh...prochitaj prvo temu pa se onda javi....


A,obavesti nas(bilo bi fer,poshto se o nama moze vrlo lako sve saznati iz prethodnih postova,naravno,ako se prochitaju.... :roll: :roll: a mi o tebi nishta ne znamo... ),shta ti radish i da li uopshte zivish u Italiji???I koja su to tvoja uzasna iskustva sa ovim narodom(obzirom da tema sluzi izmedju ostalog i za to...)??
 
Ninocka_ST:
@polarna svetlost

A zeno pa kad vec postujes na nekoj temi, i jos takvim stilom, bar se potrudi da je procitas.. uostalom situacija svake od nas koje zivimo tu je evidentna jer smo poprilicno eksplicitne i konkretne u postovima ; nadalje, neovisno o tome radi li se o skolovanju, poslu ili cemu vec, ljudi kojima je zivot sad ovdi su ipak u stanju dat argumentiran komentar vezan za naslov teme..

Naprosto mi je neshvatljivo… odakle ti ideja da generaliziras naciju??!?
[Ne bi tila da je odgovor – na temelju jedne propale avanture.. ili dvi?.. A opet se nadan da ti nije osobno iskustvo cjelokupna talijanska muska populacija, jer jedino u toj opciji tvoj stav moze bit realno uzet u obzir :-( ]


Mislin, pa ja prva san iznila neke nazovimo ih negativne utiske o “Zivotu u Italiji”, al to su moji osobni primjeri s konkretnim ljudima ili situacijama, naspram kojih ce se u roku tjedan dana postavit 20 ugodnih iskustava…
Ljudi ima svakakvih - sad u te dubioze uopce ne zelin ulazit – poanta je u tome da ces ih nac u svakoj drzavi ove planete, i da Italija, bojin se, s tvojim problemom nema ama bas nikakve veze..

Lip pozdrav, u svakom slucaju
e025.gif
 
lily-sid:
...cao...Ninocka...
...pa trebala bih ici za otprilike mesec dana...tacnije posle Uskrsa...
...treba mi poneki savet, jer prvi put idem za Italiju...
...smestaj i prevoz su organizovani...

Ni ja nazalost necu moci mnogo da ti pomognem(obzirom da sam bila samo u Trstu,ali kao mala,te se malo toga secam.... :cry: ) samo cu ti dati jedan savet koji vazi za bilo koji Italijanski grad...a to je da pokushash da stupish u kontakt sa lokalnim stanovnishtvom(ne znam da li prichash italijanski,ali nekako cesh se vec snaci... :lol: ) jer oni mogu bolje od bilo kog vodicha da ti kazu koji je npr. neki dobar(a naravno i relativno jeftin ...ipak oni tu zive...) restoran ili neko mesto za izlazak,i da ne morash da sledish iskljuchivo savete vodicha ili agencije.....eto....
 
lily-sid:
Pozdrav svima...
...treba mi jedna informacija, uskoro idem za Italiju, tacnije poseticu Veneciju, Veronu, Padovu, Trst...sta ne smem propustiti, sta obavezno da obidjem...bicu tamo otprilike nedelju dana...potreban mi je savet...
Hvala!!!
Ja zivim u Trstu i mogu ti reci sve sto te zanima od toga sta vredi videteti, gde treba kupovati itd. Venecija je lepa ali jako skupa vodi racuna gde ces sesti i poruciti nesto jer meni se desilo da sam dve kafe platila 8 eura i ponesi saku kukuruza od kuce ha ha.Verona je isto prelepa u njoj ima turista 365 dana u godini posetices Arenu svakako tamo su snimani delovi iz filma Gladijator ima bezbroj malih ulicica nacices Julijinu kucu i cuveni balkon i bezbroj srpskih imena isvrljanih po zidovima kuce .Kupovina u Veroni zaboravi preskupa je. Pozdrav
 
:razz:
chuncha:
Prvo,nisi dobro razumela,jer sem shkolovanja i zivim ovde(u svakom smislu rechi...a to je malo drugachije od ''samo skolovanje''...)uostalom,rekoh...prochitaj prvo temu pa se onda javi....


A,obavesti nas(bilo bi fer,poshto se o nama moze vrlo lako sve saznati iz prethodnih postova,naravno,ako se prochitaju.... :roll: :roll: a mi o tebi nishta ne znamo... ),shta ti radish i da li uopshte zivish u Italiji???I koja su to tvoja uzasna iskustva sa ovim narodom(obzirom da tema sluzi izmedju ostalog i za to...)??
:razz: E ja se izvinjavam ako sam bila pregruba mozda su i hormoni u pitanju ali upravo prolazim fazu izdajstava naravno od strane LATINA ovo me odvuklo na nasu epiku kad se prica u veri u Latina naravno malo sam se i salila. Ne nije mi namera da generalizujem osoba sam koja ne pravi razlike medju ljudima vrlo dobro znamo svi da postoje dve vrste..: Ja vrlo cesto kazem da je ljudska glupost kao svemir a o cemu se radi ovde. Ovde srecemo mnogo ljudi koji su puni predrasuda i straha od stranaca koliko je njihovo opste poznavanje sveta i dogadjaja reci mi ti ti se kreces u akademskim krugovima. Ali naravno ovo je samo moje misljenje i ne ocekujem da naidjem mnogo na odobravanje . A MOZDA SAM SAMO JA JEDNA PREDKLIMAKTERICNA ZENA SITA SVEGA Lep pozdrav chuncha :roll:
 
polarna svetlost:
:razz:
:razz: E ja se izvinjavam ako sam bila pregruba mozda su i hormoni u pitanju ali upravo prolazim fazu izdajstava naravno od strane LATINA ovo me odvuklo na nasu epiku kad se prica u veri u Latina naravno malo sam se i salila. Ne nije mi namera da generalizujem osoba sam koja ne pravi razlike medju ljudima vrlo dobro znamo svi da postoje dve vrste..: Ja vrlo cesto kazem da je ljudska glupost kao svemir a o cemu se radi ovde. Ovde srecemo mnogo ljudi koji su puni predrasuda i straha od stranaca koliko je njihovo opste poznavanje sveta i dogadjaja reci mi ti ti se kreces u akademskim krugovima. Ali naravno ovo je samo moje misljenje i ne ocekujem da naidjem mnogo na odobravanje . A MOZDA SAM SAMO JA JEDNA PREDKLIMAKTERICNA ZENA SITA SVEGA Lep pozdrav chuncha :roll:

i o ovome smo prichali na temi....dakle,sad lepo sedi,prochitaj,pa cemo onda dalje....

ti se kreces u akademskim krugovima


da je srece da je tako...ali,ja barem ne pljujem,nego se nekako trudim da prihvatim....ako vec ne mozesh,tu je uvek majka Srbija,gde su ti sve sami akademski gradjani...ako cemo iskreno,ja sam se u mnogo ''vishim'' krugovima kretala u Srbiji,al' mislim da sam dovoljno pametna da uspem da prihvatim i sve ostale...

A MOZDA SAM SAMO JA JEDNA PREDKLIMAKTERICNA ZENA SITA SVEGA

moguce,to samo ti znash... :lol: :lol:
 
idi bre znam mLogo toga....mene su ovde prihvatili super iako sam iz Srbije....normalno uvek se nadje neko ko ce da vas mrko pogleda i slicno ali generalno su ljudi ok...of course nigde kao u BG-u ali ko se vec odluci da ode u neku stranu zemlju bolje je da gleda da se sto bolje uklopi nego da se stalno zali kako nista ne valja....
 
Pozz Alex!!

E bas mi je drago da se polako skupljamo na ovoj nasoj temi!

[ I naravno da od jadikovki nema nista - tu smo i znamo zasto smo tu - al svakako je lipo malo procakulat i na nasem jeziku :wink: .. pogotovo kad si u gradu di za to nemas puno prilike – u ciloj Perugi iz ex yu nas je sad, po mojoj informaciji… 9 heheh, i to - cura 8-) ]


Polarna Svetlosti, ma skuzaj ako san bila preostra…bezze mi se sad tu kacit kad nas vec nema puno ; ako nam zelis pisat malo o svojim dojmovima iz Trieste-a (ne samo latin loveri heh) i zivotu tamo, samo naprid!
p.s. onaj broj sta ti stoji u jmbg-u nema veze s onim kako se covik osjeca unutra.. i cime moze zracit..


a Chuncha.. za tebe jedan spes’l kiss!..


Jesan koga izostavila? :rolleyes:
 

Back
Top