New York Times-ne povezivati hapsenje Mladica sa ulaskom u EU

Krckic

Zainteresovan član
Poruka
234
Evo jos jedan clanak, koji se nece pojaviti na B92. Cak ni izrazito antisrpske novine kao sto je Njujork tajms, nemaju takav los stav prema Srbiji, kakav imaju B92 i razne NVO sekte.

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=21517

"Њујорк тајмс" о Србији: Не повезивати хапшење Младића са уласком у ЕУ

ЊУЈОРК, 12. маја 2006. (Бета) - Интеграција Србије у Европу је од виталног значаја и Европи је потребна рационална дебата о томе шта треба, а шта не треба да тражи од Србије, пише "Њујорк тајмс" у ауторском тексту професора Тимоти Вотерса.

"Не мислим да Европа треба да инсистира на хапшењу (хашког
оптуженика) Ратка Младића... Постоје добри разлози за повезивање
уласка Србије у ЕУ са хапшењем генерала Младића, али их Унија не
наводи", пише аутор текста, гостујући професор права на Универзитету
у Мисисипију Тимоти Вилијам Вотерс.

Ако Европа жели интеграцију, мора да помогне Србији у напретку у
реформама, а не да инсистира на повезивању хапшења Младића и
уласку у ЕУ.

"Колико је важно хапшење генерала Младића насупрот интеграцији
осам милиона људи у региону коме је неопходна стабилност? Насупрот
одлука које се морају донети када је реч о независности и уставним
реформама у Црној Гори, Косову и Босни, где је улога Србије
кључна?", наводи аутор.

Друга претпоставка је, пише професор Вотерс, да је хапшење Младића
неопходан доказ да је Србија озбиљна у својим настојањима да се
промени.

Он наводи да би ЕУ требало да се запита да ли је "дубоко брутализовано
друштво попут српског, достојан партнер за интеграције".

Постављање Младића за симбол онога што је Европи заиста потребно -
трансформација Србије, смета способности Уније да разуме и охрабри
процес интеграција, наводи се у "Њујорк тајмсу".

Лист подсећа да су западни званичници веровали да ће се ствари
променити на боље после хапшења бившег југословенског председника
Слободана Милошевића, пре пет година али да српска политика и даље
није напредовала.

Има предности у неинсистирању. Ако дође до интеграције, Срби ће на
крају кренути леђа Младићу и ономе што он представља, наводи
Вотерс.

"Колико би боље било помирење ако би Срби сами предали Младића, у
сраму и гађењу, а не зато што његову предају Хагу виде као једини
начин да се докопају 30 евра сребра", пише аутор текста.

Трећа претпоставка само наглашава прве две, а то је да су захтеви
Европе природни и неконтроверзни и да их само српски националисти не
разумеју.

Лист међутим наводи да се игнорисањем праве природе ових захтева
заоштрава дебата о реалним трошковима.

"Европа тврди да је Србија та која бира изолацију и стагнацију, али је
Европа одредила ове трошкове. Из разлога са којима се многи
Европљани не слажу, хапшење Младића је контроверзно у Србији која
је иначе жељна интеграција. Да ли је хапшење једног ратног
криминалца заиста вредно гурања Србије назад у мрак?", пита амерички
професор права.

"Интеграција Србије у Европу је витална и управо зато је Европи
потребна рационална дебата о томе шта треба а шта не треба да тражи
од Србије... Будући да је интеграција Србије витална и за Србију и за
Европу, Еврома мора да размотри да ли ју је потребно одлагати".

Он сматра да "манија за генералном Младићем делимично потиче и из
наше потребе за ратним злочинцем, јер је последњи, Милошевић,
недавно и у незгодном тренутку умро".

"Хапшење Младића је већ било на дневном реду, али је одлазак
главног касапина Балкана допринео позивима за утамничењем другог
најгорег. Нејасно је какве то везе има са променом Србије, али се
треба запитати зашто желимо генерала Младића".

Аутор текста закључује да "желимо ратног криминалца. Није важно по
којој цени".
 
Oximoron:
Ja lichno ne vidim kakav to 'nacionalni heroj' odbija da se preda u korist svoje zemlje,i nalazhe telohraniteljima da ga ubiju u sluchaju da bude uhvatjen...


Па пошто сам наводиш "ДА НЕ ВИДИШ"... онда је потпуно беспредметно да на оваквим темама учествујеш...зар не ?
 
Misljenje jednog novinara ne znaci nista nego je za nas bitno misljenje njegove vlade.
Da li je Vlajko Stojiljkovic bio heroj sto nije smeo kao drugi da se preda sudu u Hagu nego je izvrsio samoubistvo ispred bivse Savezne skupstine a ostali sto su se predali su kukavice?Ako to uradi i Mladic i on ce biti heroj?Ako tako neko smatra,onda ispada da je Seselj kukavica sto se sam predao,otpratili ga svi sa aerodroma sa trubacima,jos ce neko i da napise da ima dil sa sudom koliko ce i gde da robija.
 
Oximoron:
Time shto obrces moje izjave netjesh izbetji da odgovorish...zashto on to radi?kakav je to heroj?

Да, он је ХЕРОЈ АКО СЕ НЕ ПРЕДА, или АКО СЕ НЕ ПРЕДА ЖИВ - јер ако себи дозволи да "добровољно" буде ЗАРОБЉЕН КАО ГЕНЕРАЛ ВОЈСКЕ народа Републике Српске - ОМОГУЋИЋЕ нашим патолошким мрзитељима да донесу НАЈСТРАШНИЈЕ ПРЕСУДЕ ПРОТИВ СРПСКОГ НАРОДА У ЦЕЛИНИ - дакле, његов НЕОДЛАЗАК у Хаг је једина нада српског народа да се спасе од АНГЛОСАКСОНСКИХ ФАШИСТА .

п.с. И буди сигуран да је он одавно на свој живот заборавио - још када му је ликвидирана
кћерка.
 
eremita:
Да, он је ХЕРОЈ АКО СЕ НЕ ПРЕДА, или АКО СЕ НЕ ПРЕДА ЖИВ - јер ако себи дозволи да "добровољно" буде ЗАРОБЉЕН КАО ГЕНЕРАЛ ВОЈСКЕ народа Републике Српске - ОМОГУЋИЋЕ нашим патолошким мрзитељима да донесу НАЈСТРАШНИЈЕ ПРЕСУДЕ ПРОТИВ СРПСКОГ НАРОДА У ЦЕЛИНИ - дакле, његов НЕОДЛАЗАК у Хаг је једина нада српског народа да се спасе од АНГЛОСАКСОНСКИХ ФАШИСТА .

п.с. И буди сигуран да је он одавно на свој живот заборавио - још када му је ликвидирана
кћерка.
A Seselj je kukavica sto se predao i ostali,objasni malo?
Odakle znas da mu je likvidirana cerka i da nije izvrsila samoubistvo,to on licno sumnja zato sto ne moze da se ,kao svaki covek u takvim slucajevima pomiri sa istinom,uvek je svakom coveku za njegove nevolje i nesrece drugi kriv,malo ko od nas zna da kaze ja sam krivac sebi za sve.
 
Oximoron:
DA,ali je on takodje i ratni zlochinac...

ОН НИЈЕ РАТНИ ЗЛОЧИНАЦ ! (Сада би опет требало да Ти поменем тату, али буни се Јомини)

ОН ЈЕ ОПТУЖЕН ЗА РАТНИ ЗЛОЧИН И ЗЛОЧИН ГЕНОЦИДА ! Стави мало прст на чело !

ПОСТОЈИ ПРЕСУМЦИЈА НЕВИНОСТИ ако ниси знао !

Он јесте "ратни злочинац" на вашим телевизијама и у вашим комитетима који се налазе ван земље Србије.
 
eremita:
ОН НИЈЕ РАТНИ ЗЛОЧИНАЦ ! (Сада би опет требало да Ти поменем тату, али буни се Јомини)

ОН ЈЕ ОПТУЖЕН ЗА РАТНИ ЗЛОЧИН И ЗЛОЧИН ГЕНОЦИДА ! Стави мало прст на чело !

ПОСТОЈИ ПРЕСУМЦИЈА НЕВИНОСТИ ако ниси знао !

Он јесте "ратни злочинац" на вашим телевизијама и у вашим комитетима који се налазе ван земље Србије.
Nego eremita,ja sad odoh,imam neka ozbiljna posla a ti ne znas sta ces pa se zezas na forumu,a?
 
Oximoron:
Jomini ti je dao prvu opomenu.Ja cu ti dati drugu.
Don't push it...

Јеси ли и ТИ неки клончић? Јомини(ако је то он уопште био) није дао МЕНИ ОПОМЕНУ него Михајлу... ниси у току тема... прочитај мало боље... :evil: А Ти немаш зашто да ми дајеш "опомену" јер Твог тату нисам поменуо ! :confused:
 
eremita:
Да, он је ХЕРОЈ АКО СЕ НЕ ПРЕДА, или АКО СЕ НЕ ПРЕДА ЖИВ - јер ако себи дозволи да "добровољно" буде ЗАРОБЉЕН КАО ГЕНЕРАЛ ВОЈСКЕ народа Републике Српске - ОМОГУЋИЋЕ нашим патолошким мрзитељима да донесу НАЈСТРАШНИЈЕ ПРЕСУДЕ ПРОТИВ СРПСКОГ НАРОДА У ЦЕЛИНИ - дакле, његов НЕОДЛАЗАК у Хаг је једина нада српског народа да се спасе од АНГЛОСАКСОНСКИХ ФАШИСТА .

п.с. И буди сигуран да је он одавно на свој живот заборавио - још када му је ликвидирана
кћерка.
ne sudi se spskom narodu u tom sluchaju..mi,kao drzava mozemo biti osudjeni u drugoj tuzbi,bosne protiv scg.to sto se mladic,eventualno neche pojaviti u hagu apsolutno ne utiche na presudu suda po tuzbi za genocid protiv nas,jer se odluka,svejedno donosi uskoro...tako da su ta dva sluchaja odvojena. kao sto se i bosanska strana moze sluziti istim dokazima koji postoje protiv mladica,bez obzira da li ce,i kada biti neke presude mladicu.
mladicev odlazak u hag i presuda nemaju dakle veze sa tuzbom protiv scg,i za to je vec kasno,tako da otpada ta teorija.
to sto se ti,kao pripadnik ovog naroda poistovechujesh sa mladicem,i mislish da se ceo srpski narod poistovechuje sa njim,je tvoj,duboko licni problem..naglasheno je,sa pravne tacke,da su krivice izricito nisu kolektivne...
ovo za "anglosaxonske fasiste" je glupa fora,otrcano..moza je opet,tebi gotivna...opet,tvoja stvar
 
I koliko su se razjaukao domaci placenicki olos , a ustvari skoro da nema posljedica po Srbiju.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=05&dd=12&nav_id=197477

12. maj 2006. | 10:32 -> 17:02 | Izvor: B92, Beta
Bijeljina, Beograd -- I pored prekida pregovora Srbija i dalje može da računa na finansijsku podršku EU, kaže šef delegacije EU u SCG Žozep Ljoveras.
 

Back
Top