Pozitiva

Nekakvo odrzavanje mora da postoji. Do pre neku godinu je bilo uobicajeno da stambeno to radi, prema davno potpisanim ugovorima. Ali, sada mozes da unajmis bilo koga - samo da se zgrada cisti.


Zgrade uglavnom imaju ugovore sa stambenim za tekuće održavanje : lift, čišćenje, vodovod, grejanje... itd. To se plaća preko uplatnica.
Za veće radove, tj. investicione, stanari mogu opet sa stambenim da sklope ugovor ili da sami nađu izvođača radova.
 
To je predviđeno tim novim zakonom koji je veoma ishitreno napravljen, i pun je "rupa", pa sad moraju da prave i podzakonska akta, jer nije primenjiv takav kakav je, i to će biti posao upravnika.
 
Sve to stoji ali mislim da su odnedavno uvedene i neke kazne za nemar u održavanju...Mislim da je to postala obaveza a ne mogućnost za stanare.

Prvo sto postoje kazne za zastakljivanje terasa... i nisam cuo da je neko popio kaznu zbog toga.
I jos za lose postavljene odvode iz klima... to tek nece biti kaznjeno ni kad udjemo u EU.
Trebalo bi zimi da se kontrolise ko (ne)cisti sneg ispred stambene zgrade... ne znam koliko inspektora treba da postoji da bi to radilo.

Sve u svemu, imamo mi pravila, ali...

- - - - - - - - - -

Ko je predao zahtev za knjižice do kraja stare godine, nove će dobiti do kraja marta.

Mogu da se nadaju oni koji su predali...

Ne znam sta da radimo mi koji nismo? :think:
Samo uz zaposlenje, valjda. Ne placa mi se samostalno.
 
Prvo sto postoje kazne za zastakljivanje terasa... i nisam cuo da je neko popio kaznu zbog toga.
I jos za lose postavljene odvode iz klima... to tek nece biti kaznjeno ni kad udjemo u EU.
Trebalo bi zimi da se kontrolise ko (ne)cisti sneg ispred stambene zgrade... ne znam koliko inspektora treba da postoji da bi to radilo.

Sve u svemu, imamo mi pravila, ali...

Pre jedno 10 godina nama je ujutru u 8 sati došla inspektorka i napisala kaznu od 5000 !!!
A toliko je padao sneg da i saobraćaj nije funkcionisao kako treba!



Mogu da se nadaju oni koji su predali...

Ne znam sta da radimo mi koji nismo? :think:
Samo uz zaposlenje, valjda. Ne placa mi se samostalno.

Zašto nisi to odradio preko e-uprave ?
 
Pre jedno 10 godina nama je ujutru u 8 sati došla inspektorka i napisala kaznu od 5000 !!!
A toliko je padao sneg da i saobraćaj nije funkcionisao kako treba!
A sta znam... mora da vas je neko iz susednih zgrada prijavio, mada mi se cini da mora da je bio cetvrti-peti dan. Kod nas se cisti najkasnije drugi dan - zato sto ja cistim.


Zašto nisi to odradio preko e-uprave ?
Mogu ja to i sada... i sta cu sa time? Da placam onih 2000 i kusur da bih imao? Nesto bas i ne zurim.
 
Pa valjda tvoja firma treba to da sredi...Privatnici u Srbiji..
jesus_facepalm.jpg
 

Prilozi

  • Jesus_facepalm.jpg
    Jesus_facepalm.jpg
    41,4 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena:
Oni rade sta hoce... Bolje reci ono sto im je dopusteno. A ko im je dopustio? :ceka:

Oni koji su umeli da 'odgaje' samo tajkune, sta reci...

p.s. pisi dalje na negativi
 
A sta znam... mora da vas je neko iz susednih zgrada prijavio, mada mi se cini da mora da je bio cetvrti-peti dan. Kod nas se cisti najkasnije drugi dan - zato sto ja cistim.



Mogu ja to i sada... i sta cu sa time? Da placam onih 2000 i kusur da bih imao? Nesto bas i ne zurim.

Ma jok, niko nije čistio, preko noći je napadao sneg i ko će ujutru u 8 da ga čisti. Obično ga kasnije čistimo.
Hteli su da napune kasu, pa zaređali celu ulicu.

Što da plaćaš, radiš na crno ?
 
Ma jok, niko nije čistio, preko noći je napadao sneg i ko će ujutru u 8 da ga čisti. Obično ga kasnije čistimo.
Hteli su da napune kasu, pa zaređali celu ulicu.

Što da plaćaš, radiš na crno ?

Nisam to ocekivao od nekoga koga poznajem... ali eto, tako mi je.
Ako sve bude po planu, necu se ja ovde dugo zadrzati.
Sta ces, kad te niko nece - onda nista... A kad te hoce, onda te svi hoce u isto vreme.
 
Наш Центар за културу "Влада Дивљан" (бивши РУ "Браћа Стаменковић").

Предивна дворана и одличан филм у оквиру ФЕСТа. Вечерас.
 
Poslednja izmena od moderatora:
šumadija put popravlja-menja asfalt na starom kragujevackom putu....juce se bas obradovah, kad leti prolazim peske, uvek sam se plasila nekih pukotina kraj puta da ne iskoci kakva guja opdatle
 

Back
Top