STA MOTIVISE ZENE, A STA MUSKARCE???

dekart1973

Zainteresovan član
Poruka
494
Pošto se naslov teme KAKO SMUVATI OSOBU KOJA TI SE SVIĐA pokazao kao prilično neadekvatan, iz više razloga, otvaram novu temu.

Dakle, da li ste se zapitali ŠTA JE TO ŠTO PRIVLAČI SUPROTAN POL?

I da se citiram:


Neko je rekao:

Muškarci su motivisani kada su nekome potrebni, a devojke su motivisane kada osete da se neko brine o njima. Srpski rečeno, muškarci bi trebali da budu zaštitnici, a devojke maze.

Šta mislite o tome?
 
Pa činjenica je da je svaki čovek individua za sebe. Takođe, moramo primetiti da svaki čovek poseduje u sebi osobine oba pola (što bi rekao K.G.Jung - anima i animus). Kod muškaraca je muški deo ličnosti dominantan, a kod žena je suprotno. Naravno teško je izvoditi bilo kakve generalizacije u društvenim naukama, jer je čovek sam po sebi veoma složeno biće, i svi se ljudi međusobno razlikuju, međutim neke pravilnosti, mogli bismo naći. Naravno, s obzirom da socijalni i kulturni kontekst u kojem se dato ponašanje posmatra.
Moje pitanje upravo i jeste pokušaj da, imajući u vidu različita mišljenja, dođemo do nekih opštih mesta i pravilnosti. Stoga, banalizovanje tipa: "svi su različiti, pa onda nema ni smisla da pričamo o tome", na ovom mestu i na ovom kontekstu nije svrsishodno.

Unapred se zahvaljujem svim učesnicima u ovoj temi na iskrenim i otvorenim odgovorima.
 
E ozbiljno. Da li možemo, imajući u vidu socio-kulturnu sredinu u kojo živimo, da pretpostavimo da muškarac treba da bude ZAŠTINTNIK, a devojka DA OSETI DA SE NEKO BRINE O NJOJ? Ma koliko mi tvrdimo da to nije tako, možda nas ipak opovrgava činjenica da je muškarac taj koji treba da bude KAVALJER? Da li ste nekada čuli ili videli da devojka pridržava stolicu ili kaput muškarcu?
 
Episkop:
Ne radi se o tome kako ja razmišljam, već o tome da moja aura nekog podseća na Hrista. Koji, dakle smisao, može nekome da padne na pamet iz prve, ako ne religiozni ?


...pa iz moje zenske perspektive...najvise me u rl kod muskarca privuce kako "zraci"...e sad ti mozes da pocnes da raspravljas i voltazi..ali to opet ne bi imalo veze sa onim sto sam ja htela da kazem... :)
 
Pitanje za muškarce: Da li vam prija kada osetite da ste osobi koja vam se sviđa potrebni, da se uz vas oseća zaštićeno i sigurno?

Pitanje za žene: Da li vam prija kada osetite da je muškarac pažljiv prema vama, da je kavaljer, da se ponaša zaštitnički?


a200.gif
 

Back
Top