Delite li poslove na muske i zenske

Dragi i ja nemamo tu grubu podelu poslova na muske i zenske, jednostavno zna se sta kome bolje ide od ruke, meni kuvanje, peglanje, njemu svaka popravka u kuci, zajednicko nam je prostiranje vesa, veca kupovina namirnica, usisivanje, presvlaenje posteljine (naravno nikakav narocit posao vec samo nase zezanje nedeljom uvece Ciji je red veceras da "obuce krevet" :smile:
 
A kod nas obrnuto, shopping je moj, ne dam ga!
A sve ostalo radimo kako ko stigne i ima vremena.
I decu podizemo u istom duhu, posebno sto imamo dva muska.
Jednom je moj stariji sin izasao sa idejom o muskim i zenskim poslovima (verovatno ideja iz vrtica) i posto je jos mali objasnila sam mu da mi (roditelji) treba da smo mu uzor i da se poslovi dele na lake i teske.
 
Takođe, nema neke grube podele. Ko je u čemu spretniji to i radi. Kuvanje, peglanje, pranje, sređivanje kuće je uglavnom moja obaveza ne zato što on to ne ume ili neće već što ću ja sve to obaviti za upola manje vremena nego on.
Ukoliko nešto od toga ne stignem da uradim, on je uvek spreman da me odmeni.
Raznorazne popravke po stanu, nabavka, iznošenje smeća su uglavnom njegove obaveze ali naravno ni meni nisu strane.
E da... vikendom moj dragi zauzima mesto u kuhinji jer jako voli da kuva a jedino tad ima vremena za svoje kulinarske performanse : )
 
Ko sto rece Ledy ja to obavim za upola manje vremena, a i ne volim da mi se posebno mesha u kucne poslove.Sto se kuhinje tiche e tu je vec druga pricha volim da mi se mesha i te kako, jer je stvarno specijalista za spremanje hrane, mnoga jela sam od njega i nauchila... Sto se kucnih popravki tiche e tu nam u pomoc uskache moj otac sto mu mi vrlo rado prepustamo...:lol:
 
evo nešto za čim sam se zapitala...
mada meni muž dosta pomaže,
ali ako i greškica...brža sam i nervira me kada gnjavi oko usisavanja npr:lol:
evo priče

> Mama i tata su gledali TV u trenutku kada je mama rekla " umorna sam,
> kasno je, idem da spavam"
>
>
> Otisla je do kuhinje da napravi sendvice za sutrasnji rucak. Napunila
> je ciniju sa kokicama, ispekla meso, proverila kakvo je stanje sa
> kornfleksom, stavila kasikice, secer i solje za kafu, za naredno
> jutro. Zatim je jos malo raspremala po kuhinji, vratila bezicni
> telefon na njegovo mesto i imenik u ladicu u kojoj stoji. Zalila je
> biljke, ispraznila kantu za smece i okacila ves da se susi.
>
> >
> Malo se istezala, pa je zatim krenula ka spavacoj sobi. Zaustavila se
> pored stola, napisala poruku uciteljici, ostavila nesto para za izlet
> i podigla knjigu koja je zapala iza stola.
>
>
> Napisala je rodjendansku cestitku prijatelju, upakovala je u kovertu i
> na nju napisala poruku za cvecara koji ce nositi tu cestitku. Zatim je
> stavila pored tasne.
>
>
> Mama je potom oprala lice, stavila razne kozmeticke preparate, oprala
> zube i nalakirala nokte...
>
>
>
>
> Tata joj se obratio : "Ucinilo mi se da sam cuo da ides u krevet?"
> "Krenula sam"
>
>
> Zatim je nasula vodu u ciniju za psa, isterala macku napolje, uverila
> se da su sva vrata zakljucana i da su svetla pogasena.
>
>
> Ususkala je decu, odnela njihov prljav ves do masine i popricala malo
> sa njima.
>
>
> Konacno je usla u svoju sobu, ukljucila alarm za budjenje, izvadila
> odecu koju ce obuci sutra. Dodala je jos 3 obaveze na listu od 6
> najbitnijih obaveza za sutrasni dan. Pomolila se, postavila ciljeve za
> sutrasnji dan.
>
> Tata je za to vreme ugasio televizor i u sebi izgovorio "idem u krevet"
> I bez razmisljanja je otisao u krevet ..
>
>
>
> Da li primecujete nesto neobicno ovde? Pitate se zasto zene zive duze..?
>
> Zivimo duze zato sto uvek imamo jos obaveza koje treba da zavrsimo..
>
> Prosledi ovu poruku ka 5 zena jos danas, volece te zbog toga..
>
> Then.... "GO TO BED!!!"
 
 

 
 
Zavisi ko vise radi (na poslu) i ko ima vise obaveza. kad smo obadvoje radili dijelili smo i obaveze...njegovo je bilo sudje moj ves, kuvanje smo isto djelili, nekad ja nekad on, nekad navece kuvali za sutradan...za djecu isto...cak smo bili napravili listu...ovim danima on - onim ja.
Ja sad ne radim i vecinu sam preuzela na sebe. Osim djece...to i dalje dijelimo cisto jer djeci trebaju i mama i tata.
Mislim da nema zenskih i muskih poslova. Kao sto zena moze da nauci da smirgla i farba tako muskarac moze da pegla i usisava.
 
tako je lady me!dobro primeceno meni to tako smeta da cujem:ja sam savremen pomazem zeni!ma zayebi
mi jesmo podelili poslove ali ne po sistemu muski i zenski nego po afinitetima

on:kuvanje,nabavka,cistoca poda,administracija
ja:higijena vesa,kupatilo,pranje sudova,kupanje deteta,prasina

a kad sam ja radila a on ne onda je skoro sve radio on i obrnuto kad sam ja bila kod kuce nisam ga terala da kuva i pere sudove...moj muz je bre heroj,onako nervoznu zbog placljive bebe me podnosio,cim dodje odmah je uhvati u ruke da se ja ne nerviram a umoran jer tad nismo imali auto nego isao na posao bajkom(nema prevoz do tamo) ,mnogo sam ga maltretirala tada
 
hanibaI77:
a kad sam ja radila a on ne onda je skoro sve radio on i obrnuto kad sam ja bila kod kuce nisam ga terala da kuva i pere sudove...moj muz je bre heroj,onako nervoznu zbog placljive bebe me podnosio,cim dodje odmah je uhvati u ruke da se ja ne nerviram a umoran jer tad nismo imali auto nego isao na posao bajkom(nema prevoz do tamo) ,mnogo sam ga maltretirala tada
Pa nisi ga ti maltretirala. A sto se tice dece koliko su moja toliko su i njegova. Treba i da ih nosa, i da ih kupa, i da im menja pelene...
 
the shezika:
Pa nisi ga ti maltretirala. A sto se tice dece koliko su moja toliko su i njegova. Treba i da ih nosa, i da ih kupa, i da im menja pelene...
jjesam,bila sam nervozna
naravno da je i njegova cerka ali ipak je dosao umoran
npr sad subotom kad dodjem s posla posto on ne radi on sve obavi i ja dodjem i ako ne izlazimo onda se uvalim i nista ne pipam,to je i on zasluzivao valjda
 

Back
Top