Otvaranje fajla u Visual C++

Magog

Početnik
Poruka
36
Kako da klikom na jedan button otvorim unapred specifiran fajl u

Excelu, Wordu, Windows media playeru i sl. Drukcije receno, interesuje

me sta treba da napisem, definisem, organizujem da bi mogao klikom na

jedno dugme da pokrenem npr. film, ili word dokument i sl.
 
OK! Hvala puno, pomoglo mi je samo to sto sam znao sta da trazim. E sad imam neke ideje ali ne znam gde i sta da trazim. Npr, ako ocu da napravim neki malecki program koji ce sam da se pokrece sa pokretanjem racunara tj, bootovanjem istog, da nesto bezveze radi, nije bitno, i da se gasi sa gasenjem racunara, s tim sto bi u trenutku gasenja napravio neki log fajl o svom radu, gde i sta da trazim. Pretpostavljam da je to obimna materija i da treba pekljati mnogo sa operativnim sistemom, ali i put od hiljadu milja pocinje jednm korakom.
 
Za to koristis registri zapis preko funkcija RegCreateKeyEx i RegSetValueEx.
A za pravljenje log fajla koristi obicne stdio.h funkcije za rad sa fajlovima.
Primjer:
FILE *file;
file = fopen("Log.txt", "a+");
//operacije koje treba da se izvre sa fajlom
// u tvom slucaju upis log-a
fclose(file);
 
Obersturmfuehrer:
shellexec je bolji za ono sto je on pitao, s ozbirom da otvara fajl u svom maticnom programu...ja to nisam znao do skoro, al ispostavilo se kao zgodna stvarcica...
Moze i ShelExecute i ShellExecuteEx da odradi to, samo sto ShellExecuteEx je nesto slozeniji tj. daje nam veci broj za manipulaciju sa tim fajlom od ShellExecute-a, pa ako nam trebaju neke naprednije stvari onda uzmemo ShellExecuteEx, koji koristi SHELLEXECUTEINFO strukturu.
 
Sucur:
Koristi ShellExecute ili ShellExecuteEx funkciju, deklarisanu u shellapi.h

Predpostavljam da se radi o programu za Win32.
Ako se ne varam, mislim da oni u dokumentaciji za API kažu da se ShellExecute pojavljuje zbog kompatibilnosti sa Windows95 ili tako nešto, a da se svi ostali ohrabruju da ipak koriste funkciju CreateProcess. Ružnije izgleda od ShellExecute, ako me sećanje ne vara, ali nema veze.
 

Back
Top