Ozbiljni nedeljnici
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Ozbiljni nedeljnici

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Podrazumevano Ozbiljni nedeljnici

Evropa, Nin, Vreme... Koji citate i zbog cega? Da li mislite da je Vreme antisrpski, a Nin masonski list kao sto se prica?
    "Ne postoji stvaranje ni razaranje Ni sudbina ni slobodna volja; Ni staza ni postignuće; Ovo je konačna istina."
    Šri Ramana Maharši

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Podrazumevano Re: Ozbiljni nedeljnici

Čitam Vreme i NIN. Vreme je najbolji list u Srbiji a i šire, bez prave konkurencije (pratim listove i iz BiH i Hrvatske). Ne smatram ih antisrpskim.
    Sa većinom političkih stavova koji se plasiraju kroz NIN se ne slažem ali i oni uvijek imaju dobrih tekstova. I pored političke profilisanosti prema desnom centru (u smislu političke scene u Srbiji) uređivanje lista je demokratično, ima raznih stavova. Ne znam šta je to masonski list.

Inače, drago mi je što ni jedan od ova dva lista nije skrenuo prema bulevarsko-estradno-skandal novinarstvu. U Hrvatskoj i BiH i u osnovi dobri listovi, kao Globus ili Dani, imaju takve tendencije. U Hrvatskoj su nekad postojali Start i Danas - posebno je Start bio vrhunski list, samo proskribovan zbog erotskih fotografija. Tuđman je sahranio oba ova lista a onda se pojavio Slobodni tjednik, nekog Božića, koji je uspostavio temelje političko-tabloidskog novinarstva koje u Hr. i dalje cvjeta. Pokojni Ćuruvija je u Srbiji pokušao nešto slično sa Evropljaninom.

Vreme i NIN su sasvim druga škola i drago mi je zbog toga.

Slične teme

1. Ozbiljni problem
    Autor codefxx u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.01.2009., 19:22
  2. Ovako to rade ozbiljni...
    Autor jomini u forumu Politika
    Odgovora: 112
    Poslednja poruka: 26.03.2008., 20:35

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor