centrino procesori...

medicin83

Obećava
Poruka
99
Da li neko moze da mi pojasni sta konkretno znace centrino procesori...gledao sam neke laptop racunare na recimo 1.5 ili 1.7 centrino te mi je prodavac objasnjavao kako centrino tehnologija daje vecu brzinu procesoru pa ispadne da je taj 1.5 jak kao neki 2.5 redovan procesor !

Da li je to tacno _?
 
Centrino nije procesor, Centrino je tehnologija koja objedinjuje Intel Pentium M procesor, Intel i855/i915 cipset i Intel PRO/Wireless mrezni adapter, sto obezbedjuje manju potrosnju, pa su zbog toga notebook racunari bazirani na Centrino tehnologiji laksi jer imaju manje hladnjake. Zbog manje potrosnje baterija se sporije prazni.

O Centrino tehnologiji vise info na http://www.intel.com/products/centrino/

Poz :)
 
Kod prenosivih računara nije na prvom mestu brzina, već mobilnost. Uostalom ko bi plaćao, na primer, 2000 evra laptop i da ga drži na jednom mestu, kada te karakteristike može da dobije kod desktop varijante za trećinu te cifre.
 
Postoje naravno nabudžene varijante koje mogu biti zamena za desktop računare, ali, kao što reče Zlajat, paprene su. Uglavnom kod lap-topova FSB bude sporija, kod pomenutih primeraka najviše 533 MHz.
@medicin Za kakvu namenu ti treba što brži procesor?
 
Zool:
Centrino tehnologija je cini mi se pretprosle godine osvojila nagradu za najinovativniju tehnologiju godine.
Centrino se definitivno pokazao kao odlična platforma. Pa i Pentium M, posebno gledajući... Ponegde se čak ugrađuje i u desktop varijanti zbog tihog rada i naravno malog prostora... Za razliku od AMD-ovog Turiona, koji je us osnovi malo modifikovan Athlon...

Eto, sada je već u igri i Centrino2, sa procesorima Core duo, a tu je i viiv. Way to go!
 
medicin83:
Pa u osnovi za razne prezentacije web radova a po potrebi da se kad je hitno namontira nesto u photoshopu, illustatoru, flash/u. Kontam da mu snimim neke nize verzije ovih programa pa ce valjda i to pomoci !!!
Ako sam dobro shvatio - napraviš sajt i pokazuješ ga klijentima? Performanse dobre web-strane ne treba da zavise od snage klijentskog računara, tako da za to nemaš problema. Što se verzija programa tiče, nije poenta samo u njima, več u složenosti onoga što radiš. Za tvoje potrebe smatram da treba da obratiš više pažnju na druge komponente: da imaš dovoljno memorije i sl.
 
Profesionalac:
Centrino nije procesor, Centrino je tehnologija koja objedinjuje Intel Pentium M procesor, Intel i855/i915 cipset i Intel PRO/Wireless mrezni adapter, sto obezbedjuje manju potrosnju, pa su zbog toga notebook racunari bazirani na Centrino tehnologiji laksi jer imaju manje hladnjake. Zbog manje potrosnje baterija se sporije prazni.

O Centrino tehnologiji vise info na http://www.intel.com/products/centrino/

Poz :)
ej profi, jeli ovaj tvoj avatar onaj pijani ruski rudar?cool brate!
 

Back
Top