Pali-gasi...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Opet ja s temom.
Da li gasite monitor uveče ili kad gasite računar? I da li gasite uopšte računar?
Ima puno primera gde ljudi nikad ne gase monitor, a neki ni računar ne gase. Pitanje važi i za štampače...
Da li je to štetno ili nema smetnji na trajnost i ispravnost?
 
Hm....
Ja npr ne diram nista....
Komp ne gasim, ni monitor, ni stampac, ni zvucnike..... A rade mi fala bogu 3 godine.. :D

Namesten mi je hybernate na 2 sata, monitor na 1 sat, a ovo... pa sta znam....
Jos se nista nije sjebalo....
 
Cuo sam da smeta za monitor, mada ja licno mislim da me je to neko tripovao....

Kaze: Monitor ima ogranicen broj paljenja... I kada se to ispuni, on je odsvirao svoje....
Kazem ti.... 3 godine, svacega sa kompom... I nije mu nista... Mozda kvalitetan monitor :D
Monitor --- Samsung, SyncMaster 700p-PLUS
 
komp nisam ugasio....hmmm....pa negde od 2002 :) (ne racunam kratka iskljucenja radi izmene hardvera i slicno)
pa ne mogu da se setim od kad :))
monitor ponekad zagasim na dugme ako me mrzi da cekam da se sam iskljuci....

eh da, mislim da je za komp ili bilo koji drugi elektricni uredjaj bolje da radi non stop, ili da ne radi uopste - pri paljenu istog dolazi do varijacija napona u roku od nekoliko milisekundi, sto ponekad moze da bude dovoljno da sprzi nesto....
u stvari, vek rada jednog mikrocipa je maltene ogranicen poluraspadom silicijuma :)
 
Najveci napor za napajanje je paljenje racunara, jer tad skoro uvek naglo povlaci maximalnu snagu, a kad "dodje sebi" onda koristi onoliko koliko treba.
Losa napajanja u takvim uslovima naravno ne salju ploci i ostalim uredjajima struju pravilno i tu dolazi do ostecenja.
E, a kad sve ostavis ukljuceno EPS ti stoji iznad glave, pa ti biraj.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top