dilema-dileme...

kruznica

Početnik
Poruka
20
ovako.....imam risiver MORGAN'S DAYTONA digital satellite
DISEq 1.0
equipment control



ovo je oznaka......odem u prodavnicu i pitam jel digitalni ili analogni io jedan kaze digitalni i kad je stigao drugio i pogledao kaze da je analogni......e sad, samo sam u toj prodavnici bio, a i u NS nisam ni na koju drugu naisao.......
Dalje, planiram da kupim digitalni satelitski set........orijentacione cene? Kakav je risiver kopernikus? I koliko vredi polovan? Zanima me vezano za kanale ponesto, koji bi mi set preporucili? Komsija mi rekao da se analognim risiverom moze jos ove godine gledati samo,jel istina to? Pa imam dilemu oko risivera za karticama i bez kartica, koji su bolji? AJde ako ima ljudi dobre volje da malo popricamo i da kaze nesto ko se razume u to...Kao sto vidite, ja en znam mnogo o tome......Znaci preporuke za ovaj risiver sto imam,vreli li kupovati samo tanjir ili komplet?
 
evo ovako za taj resiver iskreno nisam cuo, analogni signal mozes da gledas jos nekoliko meseci tako da ako je to analogni resiver uzmi neki digitalni npr.quadro 8050 ili neki kopernikus odnosno gledaj da u resiver moze da se ubaci softver i kljucevi nahnadno.
PozZ
 
ovako kupi neki resiver tipa kopernikus u koji ima internu modulaciju(srpski ubacujes kljuceve u njega).Ovde u jagodini video sam kopernikus najjeftiniji oko 7000din znaci resiver ima dobru podrsku a to je najbitnije.Ako si pri parama mozes i neki STRONG ili SAMSUNG ili ako imas mnooogo para DREAMBOX,a taj prvi resiver koji si spomenuo cuo sam za njega i ne bih ti preporucio.toliko od mene.pozzzz
 
ovako......danas sam gledao malo koriscen kopernikus risiver.....koliko vredi?...oznaka je neka cudna, cudni brojevi...ako nije nekako 712 ili tako nesto, ali cudno ispisano, kao da je svaki broj crtan...kakav je model to, jel dobar? Ima za dve kartice mesta cini mi se(otvara se jedan deo-poklopac) ali ako bi kojim slucajem ubacio karticu, nema postolje to ili kako se zove...kad sam provirio kroz te dve rupe video sam samo supljinu, bez icega......jel znati da se u to moze ubaciti kartica naknadno ili sta? cena? koliko vredi ?
unapred hvala na odgovotima i pomoci za malopre...
 
moras tacno da mi kazes kako se zove taj resiver a te rupice sto ima to se zove CI ili te slotovi za module(viacess,irdeto,seca,matrix,dragon,t-rex) ja sam ti rekao da novi resiver firme kopernikus u Jagodini kosta 6900,00din sad se ti odredi otprilike i OBAVEZNO VIDI DA LI PODRZAVA INTERNU MODULACIJU.pozzz
 
pa rekao sam tacnu oznaku modela tog kopernikus 712 ili tako nesto(ispisano je cudno)......tako je pisalo....sto se tice te interne modulacije, da pitam nekog iz servisa ili kako se to moze saznati? Ponudio sam tom decku 70 eura za polovan, valda je dosta....rekao je da ce razmisliti i raspitati se.....
 
e hvala ti....A izvini jel SW interna modulacija ili sta? I koliko se to naplacuje da mi sve sredi kod nekog lika...? I bez tih kljuceva npr. jel ima dovoljno kanala? Ipak bi za pocetak trebao biti zadovoljan sa nekim osnovnim izborom...
 
ovako........***** li ga za model, jedva sam procitao one brojeve ili sta su vec.......najverovatnije sutra idem po taj set, kopernikus risiver, tanjir, priljkuchci i postolje(bez motora)........To je jedan moj ortak i cena je 70 eura..... Mislim da nije skupo, fer cena.....Sta vi mislite? Znaci ta interna modulacija je ustvari ubacivanje tih kljuceva sto je rekao DanijelVR.........Valda ce moci da se ubaci u ovaj model sto uzimam, nije puno star valda.....vidi se da je noviji model
 
Kopernikus rec. + tanjir+LNB+... =70e tesko da postoji mogucnost ubacivanja kljuceva ! Po meni to je obican resiver za pracenje slobodnih kanala.
Pitaj ortaka dali moze da gleda Tekille sa Astre Ili TPS paket sa HotBirda( Multivision kanale) ? Ako NE ,to je obican resiver bez mogucnosti ubacivanja kljuceva.To sto se eventualno nalaze na spisku kanala ne znaci nista.
Cena , pa, novi set je oko 120e sa garancijom od god dana ( a i model je noviji)
 
pa on je recimo moj ortak a njemu dzabe stoji, znam da je ne koristi.........rekao je za hot bird i astru, kao tamo ima bruka kanala..Spominjao je i kako menja pozicije satelita nesto......video sam risiver, vidi se da je noviji model.........Kako da budem siguran za te kljuceve, ta interna modulacija? Postoji neki nacin?
 
kruznica:
pa on je recimo moj ortak a njemu dzabe stoji, znam da je ne koristi.........rekao je za hot bird i astru, kao tamo ima bruka kanala..Spominjao je i kako menja pozicije satelita nesto......video sam risiver, vidi se da je noviji model.........Kako da budem siguran za te kljuceve, ta interna modulacija? Postoji neki nacin?

Idi do njega i vidi kako radi.Sta se moze gledati a sta ne. Kako okrece antenu ? Rucno ili pomocu motora.
 
ovako...model je KOPERNIKUS DIGITAL COMPACT (onda pored ovoga ima napisano nesto kao 7,jos neki simbol i na kraju A).....gledao sam na sajtu kopernikusa, takav model kosta malo jace od 100 eura........isti kao sto sam ga gledao? Nisam mogao da ubacim sliku na moj profil jbg......Sto se tice pomeranja, on te satelite regilise rucno, pricao mi je.....bez motora! A u prodavnicama niko nista nmece da kaze, nesto kao ne znaju,,,,,, I sta mislite jel valja? I dal je moguce uraditi modulaciju? mada mislim da je uradjena vec....pozz
 
kruznica:
ovako...model je KOPERNIKUS DIGITAL COMPACT (onda pored ovoga ima napisano nesto kao 7,jos neki simbol i na kraju A).....gledao sam na sajtu kopernikusa, takav model kosta malo jace od 100 eura........isti kao sto sam ga gledao? Nisam mogao da ubacim sliku na moj profil jbg......Sto se tice pomeranja, on te satelite regilise rucno, pricao mi je.....bez motora! A u prodavnicama niko nista nmece da kaze, nesto kao ne znaju,,,,,, I sta mislite jel valja? I dal je moguce uraditi modulaciju? mada mislim da je uradjena vec....pozz

Pozdrav ljudi,opet ja......najsvezije informacije:
OVAKO.....MODEL JE IZGLEDA KOPERNIKUS DIGITAL COMPACT FTA........znaci varijanta za gledanje slobodnih kanala, ali, kako su mi nauco, moze da se uradi emulacija.....Sta mislite jel ovaj model podrzava emulaciju? I kako da znam kojim slucajem ako je vec emulacija uradjena? Po kojim sat. programima se to zna? Da li je cena od 70 eura puno za ovaj set? Dobijam risiver, tanjir 125cm mislim, prikljucke i kao neko postolje za tanjir(drzac) pomocu koga se pomera i fiksira antena......Moram napomenuti jos da ce emulacija kostati oko 10 e(ako nije uradjena) i cisto sumnjam da cu moci sam naci satelite pa mozda i to ce me kostati.........Savet, misljenje?

mala izmena: jel lose utice to kad se uradi emulator na risiver,jel skodi necemu? I kad se jednom uradi to, da li se kasnije dopunjuje mozda nesto ili doplacuje?
jos jedno malo pitanje...Sta znaci DISEqC ? Jel to mozda digital stelit equipment control?
I sad...koja je razlika izmedju DISEqC 1.0 I DISEqC 1.2 ?
POZZ....
 
Upgrade vašeg resivera pomo?u tzv. Z modema:

Hyper Terminal podešavanja

Da biste podesili HyperTerminal na svom ra?unaru slijedite slijede?e korake:

1. Windows 95/98/ME/NT/2000/XP Kliknite na Start, Programs, Accessories, Communication, HyperTerminal.
2. Kliknite na HyperTerminal, izaberite Kopernikus za naziv konekcije.
3. U"connection string" polju, kliknite na ARROW i izaberite odgovaraju?i,slobodan port COM1, COM2, COM3 ili COM4 u zavisnosti koji ?ete koristiti za download/upload (ja li?no koristim COM1).Veoma je važno da je port pravilno odabran i podešen.
4.Da biste koristili ovaj alat,bitno je da podesite parametre konekcije prema priloženim podacima ispod ta?ke 6.
5.Izaberite opciju "software upgrade mode"
6. U HyperTerminalu kliknite na "send file"

BPS: 57600
Data Bits: 8
Parity: None
Stop Bits: 1
Flow Control: None
File Send Protocol: Z MODEM

Kako podesiti Kopernikus u software upgrade mode.

1. Povežite the null modem kabal vašeg Kopernikusa sa PC-em..
2. Kliknite na Z slovo na vašoj tastaturi i uklju?ite resiver istovremeno. Ako nemate na monitoru upgrade menu u hyper terminalu,ugasite resiver i pritisnite na tastaturi SHIFT Z zatim upalite resiver preko daljinskog upravlja?a.
3. Izaberite opciju 1 (software upgrade)iz menija.
4. U HyperTerminal meniju, kliknite na Transfer and Send File.Koristite BROWSE funkciju kako biste locirali software sa?uvan u vašem ra?unaru. Odaberite ZMODEM kao tip transfer protokolal.Zatim odaberite opciju OK.
5. Nakon klika na OK dugme, skala u Hyper Terminalu otpo?e?e odbrojavanje.Ako se ništa ne dešava,provjerite vezu izme?u resivera i PC-ja,pa probajte ponovo.
6. Sa?ekajte dok fajl ne bude u potpunosti "uba?en" u resiver.Zatim izvršite inicijalizaciju resivera protiskom na daljinski upravlja? resivera Menu, System Setting, Initialization OK, OK
8. Da biste provjerili koju verziju sw imate u resiveru pritisnite na daljinski upravlja? Menu, Installation, System Setup, Software Version, Exit

Da biste instalirali emulaor [ EMU(CAS) firmware] postupak je sli?an.Me?utim upgrade se vrši u mode 2 za key bin file,pass.
Za mode 2 pass je: 1234
Da prona?ete klju? i aktivirate emulator : press meny-->installation-->parental code-->info-->guide-->5400 zatim 4 puta exit.(može i restart)
Settings : instalirati u mode 2

pozdrav
 
Emulator ne skodi.
U odredjenim vremenskim intervalima se obnavlja i ubacuju se novi kljucevi.Ovo se radi preko LapTopa ili kompa ,ako imas iskustva mozes i sam a ako ne nadji nekog ko to zna da radi (naravno da ce ti naplatiti nesto)
DISEqC je protokol pomocu koga resiver komunicira sa motorom pokretnog sistema.
 
e hvala vam puno.....onda cu ja to pokusati ovih dana kad odem po risiver.....sada sam dosao iz trece smene,mrtav sam umoran......pozabavicu se kasnije sajtovima i linkovima koje ste dali......
Jos mi niste rekli sta mislite za cenu od 70 eura za onaj komplet?
hvala vam i pozdrav!
 

Back
Top