Ishrana tokom vezbanja

Micotakis

Aktivan član
Poruka
1.644
Da ne bi isli offtopic, Borise, ja predlazem novu temu. Mislim, svakako i drugi da se ukljuce.
Naime, svi smo primetili da organizam trazi vise hrane kad vezba? Da li znaci da mu trebamo udovoljiti? Sto znaci..da jedemo vise nego sto smo jeli dok nismo trenirali...ili da da ipak pazimo na ishranu? Mislim..naravno da pazimo..ali u kojim granicama se mozemo pocastiti, tj. nase telo koje je vredno radilo :-)
 
Micotakis:
Da ne bi isli offtopic, Borise, ja predlazem novu temu. Mislim, svakako i drugi da se ukljuce.
Naime, svi smo primetili da organizam trazi vise hrane kad vezba? Da li znaci da mu trebamo udovoljiti? Sto znaci..da jedemo vise nego sto smo jeli dok nismo trenirali...ili da da ipak pazimo na ishranu? Mislim..naravno da pazimo..ali u kojim granicama se mozemo pocastiti, tj. nase telo koje je vredno radilo :-)


ovo ti odgovor za pitanje da li kackavalj uvece , kratko i jasno Ne , jer ima dosta mlecne masti tako da neces imati koristi vec stete , ella posni sir sam naveo jer ima 15g kaseina (sporo dejstvujuceg proteina) na 100g a 0,5 % masti tako da je prilicno postan , to je najbolja opcija , sa hranom
 
Ne znam koji su konkretno preparati pominjani ali sam citala jednom nesto na tu temu . Prica je bila o tom da je dokazano za izvesne preparate za eliminisanje masti koje su cak prepisivali lekari radi lakseg gubljenja kg da su izuzetno stetni i zbog tog bili eliminisani sa trzista da bi se odmah zatim pojavili isti ti preparati pod drugim imenom. Tu je bio citav niz starih i novih imena. A , barem meni, zvuci logicno da da takvi preparati nisu dobri. To sto covek pojede mora da sagori na prirodan nacin .
 
Ja takodje to mislim da je komedijas (bez uvrede). Ali evo razmisli malo, jer si nekada cuo da se neko ugojio od voca? ;)
Voce je esencijalna hrana.

Micokatis evo ukljucujem se u temu :)
pti shta ste ispisali za samo 2 dana, ko ce to sve citirati...
 
GoshuMaster:
Bez uvrede, ali taj ortak tvoj mora da je neki komedijash. Pozdravi ga.


sta lupas , sve sto je napisao je istina , a decko pise za najbolje nase bodibilding casopise a pre svega za x-fitness, izgleda kao zver a ima skoro 4 banke a ti ces sada da ga ucis sta valja idi na sajt i pogledaj samo avatar MR.BIG-a , kada dodjes na 5% BF onda se javi da prozivas nekog .


aj posto toliko znas idi napisi tamo sta mislis o clanku , ako smes ovo uopste da kazes MR.BIG-u
 
Ja sam cula da je jabuka prava stvar kad su u pitanju dijete.
Sad sam stvarno u haosu... Do sad sam slusala da sve sto je iz baste..iz prirode.. je najzdravije..a sad voce gomila masti :-( ??? Ovo je stvarno necuveno...gde bas sad toliko rasprave kad ja odlucujem kako da se hranim !?! :-( Ne znam sta da slusam :-(
 
ivance37:
sta lupas , sve sto je napisao je istina , a decko pise za najbolje nase bodibilding casopise a pre svega za x-fitness, izgleda kao zver a ima skoro 4 banke a ti ces sada da ga ucis sta valja idi na sajt i pogledaj samo avatar MR.BIG-a , kada dodjes na 5% BF onda se javi da prozivas nekog .


aj posto toliko znas idi napisi tamo sta mislis o clanku , ako smes ovo uopste da kazes MR.BIG-u

Sve je to lepo, ali sad si me josh vishe uverio da je komedijash kad si rekao da pishe za x-fitness, taj casopis i njegov sadrzaj je ... (ima par dobrih stvari a to su slike). "Shalu" na stranu, ako vec ima 5% BF onda deluje kao momak koji zna shta radi, i verovatno se razume u ishranu vishe od mene, ali to shto si ti ili on napisao za voce nema bash nikakvog smisla, jer ga jedem stalno pre obroka pogotovo ujutru na prazan stomak i za veceru, i primetno sam oslabio, shto mi je i bio cilj, tako da to po meni to nema nikakvog smisla.
 
prvo nisi procitao clanak da si procitao znao bi , kako onda dajes komentare da nema pojma on bolje zna od svih nas ovde zajedno a drugo tu su i drugi koji su potvrdili sta je napisano a jedan je i Sacev koji je o tome pisao na svome sajtu , nije napisano da ne treba jesti voce , ali da ono goji to je cinjenica , prvo procitaj sta je napisao , ja savete prihvatam za ono sta treba da jedem od onoga koji nema sala a ne od nekih tkzv. znalaca , nutricionista i doktora koji imaju sala koliko hoces
 
Ja gledam da treniram prije obroka (prije vecere u svakom slucaju a veceram oko 6)
I onda jedem normalno bez grize savjesti.
Isto sam primjetila da ako pijem dosta vode tokom vjezbanja da sam manje gladna. I ako uspijes da snagom volje (ha ha, kako spiritualisticki ovo zvuci) prezivis onu pravu GLAD nakon sporta onda ces jednostavno mocu jesti normalno.
Sto se tice voca, ovdje kazu da su dve vocke na dan idealne. Dovoljne sto se tice vitamina a ne previse (zbog vocnih secera)
 
Micotakis, mogu ja neshto da kazem, boris ce me verovatno streljati, alo moram. Treba jesti sve, shto raznovrsniju hranu i dosta vode. Nije nash organizam toliko bedan da ako unesesh malo vishe secara nego shto treba da se odma napravi kurshlus. Preterano suzdrzavanje upravo dovodi do pucanja u jednom trenutku i onda se ljudi nagoje uzasno za kratko vreme. Ako si gladna vishe posle vezbi onda jedi al nemoj se najedesh, nego malo, pa sacekaj. Verovatno ce se organizam vec zadovoljiti sa tim. Cesto se glad zamenjuje sa zedju. Voce super koliko ocesh, toga nikad dosta. Nisam strucnjak, ali eto to mi razum govori...
 

Back
Top