РУСИ и АМЕРИ: обраћање Путина нацији !

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
10. maj 2006. 13:09

Putin: SAD su tvrđava, i Rusija mora biti vojna sila



Ruski predsednik Vladimir Putin žestoko je kritikovao SAD zbog njihovog vojnog budžeta, optuživši ih da grade "tvrđavu" i ukazujući da je zbog toga i Rusiji potrebna solidna odbrana. U godišnjem obraćanju naciji Putin je istakao da Moskva uvek mora biti spremna da se suprotstavi svakom pokušaju da se na Rusiju vrši pritisak sa ciljem jačanja pozicija na njen račun. Ruska vlada će, prema rečima Putina, raditi na jačanju nuklearog i konvencionalnog naoružanja i vojnih snaga, ali neće ponavljati greške iz hladnog rata, kada je skupa trka u naoružavanju Rusiju koštala njenih resursa. Rusija će uskoro naručiti dve nuklearne podmornice opremljene novim Bulava interkontinentalnim balističkim raketama, prvim nakon sovjetske ere, dok će kopnene raketne snage dobiti prve mobilne Topol-M rakete, najavio je ruski predsednik.




Ово је само део данашњег обраћања нацији председника Путина... одједном је ова значајна вест свуда је у нашим вајним "слободним медијима" скрајнута а и скраћена... али и овако...баш ми је поправио расположење...


a115.gif
 
Bio sam u Moskvi prije 2 godine. Tamo je u centru bijeda. Stanje je losije nego ovde. U samom centru grada sa jedne strane ulice prosjaci, a sa druge ruska mafija sa mercedesima.
Tamo su prosjaci toliko bijedni da se fataju za noge stranaca i tako traze novac. U centru grada prisustvovao sam prijetnji reketasa nekom trgovcu na ulici. To se tamo javno i svakodnevno desava. Ako je tako u glavnom i najvecem gradu, zamislite sta se desava u ostalim mjestima. U uzem centru grada ima toliko policije i vojske da je to ovde nezamislivo. A ipak se desavaju sranja. Tamo se uglavnom placa u dolarima, a za malo rubalja se malo sta moze kupiti. Plate su im bijedne.
Jedna dobra strana Rusije je ruska kultura, umjetnost i skolstvo. Tamo ljudi na ulici i na ulazu u metro citaju knjige. Stariji prosjaci sjede na betonu, stave neku kanticu, cekaju pare i citaju Tosltoja.

Ukrato, LUDA KUCA.
 
xpforswodniw:
Boli Putina k'rac. Njegova stranka ima apsolutnu vecinu u Dumi, i najomiljenija je u Rusiji. Pa on moze da prica sta god hoce. Umjesto da pravi podmornice i interkontinentalne balisticke rakete, bolje da popravi standard stanovnistva. Da skloni one lade sa ulica, da ukloni prosjake, da zatvori kriminalce...Da smiri stanje u Ceceniji, itd.
Полако, полако, амерофили! Све долази на своје место. Док Амери изигравају главног шерифа, рије у миру граде непобедиву армију и моћна оружја. О Кини и да не причам! А стандард: СТИЋИ ЋЕ! Врло брзо ће :ЛЕГАО ЈЕ!
 
Nisam amerofil.
Ruje u miru negrade armiju nego odrzavaju red i mir u Ceceniji. (ratno stanje). Potrazi na googl-u slike groznog pa vidi sta je mir.
O Kini da ne pricam. Bila je skoro tema Kina-danas, pa se informisi i onda donosi zakljucke.

grozny1.jpg


Ova gore slika pokazuje Grozni. MIR I STANDARD. Ja sam bio u Rusiji i znam kako je tamo. Vjerujte mi prije ce standard doci u Albaniju nego u Rusiju.
 
xpforswodniw:
Nisam amerofil.
Ruje u miru negrade armiju nego odrzavaju red i mir u Ceceniji. (ratno stanje). Potrazi na googl-u slike groznog pa vidi sta je mir.
O Kini da ne pricam. Bila je skoro tema Kina-danas, pa se informisi i onda donosi zakljucke.

grozny1.jpg


Ova gore slika pokazuje Grozni. MIR I STANDARD. Ja sam bio u Rusiji i znam kako je tamo. Vjerujte mi prije ce standard doci u Albaniju nego u Rusiju.
Само полако лаве, или лафе! Све долази на своје место! Код руса никада ништа није ишло преко колена, осим код пијаног Јељцина и Козирјева! А кине се и Амери плаше. Можда ти и јесте место у Албанији! Срећан ти пут, и не враћај се!
 
Iron Lord:
Kada malo prelistate istorije "potencijalnih" srpskih vojnih partnera videćete ...
...
nesreću
Не говорим о српским војним партнерима, они у које смо се клели, разарали су нас дивљачки и садистички. Убијали нам децу на ношама и светске шампионе у знању из моје математике! Говорим о људским ресурсима, који ће "стати тирјанству за врат", и економским ресурсима, који ће на коленима довести Запад пред врата Москве и Пекинга!
 
paola:
Не говорим о српским војним партнерима, они у које смо се клели, разарали су нас дивљачки и садистички. Убијали нам децу на ношама и светске шампионе у знању из моје математике! Говорим о људским ресурсима, који ће "стати тирјанству за врат", и економским ресурсима, који ће на коленима довести Запад пред врата Москве и Пекинга!
Sta kazes,imas gresne misli o hermafroditima,kao sto je Vucicka.a?Koju tvoju decu,ko je tebi poginuo i sta si izgubila(izgubio) u ratu?Da ti nije nastradalo kuce?
 
paola:
Полако, полако, амерофили! Све долази на своје место. Док Амери изигравају главног шерифа, рије у миру граде непобедиву армију и моћна оружја. О Кини и да не причам! А стандард: СТИЋИ ЋЕ! Врло брзо ће :ЛЕГАО ЈЕ!
Ova nije cista.
 
Malopre bilo o ovome na jutarnjem programu RTS-a. Po završetku izveštaja izneta je jedna zanimljivost. Meni baš i nije bilo zanimljivo, već zastrašujuće.
''Tokom govora predsednika Putina, govor je aplauzima bio prekidan 47 puta u toku jednog sata''!!!
E sad, zašto je to zastrašujuće? Zato što smo takve stvari gledali i kod nas na raznim ''sednicama'', govorima na mitinzima i ne samo na političkim skupovima, već uvek kada neki pastir nešto lane. A stado k' stado... Bleji, a srećno da srećnije ne može biti.
Mnogo nezdrava stvar.
Pitam ja vas sve, šta treba da motiviše čoveka da bude toliko uspaljen da aplaudira jednom u toku minuta i tako celog sata, a da ne primeti svoju glupavost u svemu tome (sad gledam, eto i odgovora u samom pitanju)? Strašno je i što je to neukusno i što čak nema učinak koji ima sam aplauz.
I posle mi ne verujete da nisam ni za jednu stranku??? Ma radije ću da se bacim sad kroz prozor nego da sebi dopustim onakvu ili sličnu sramotu! :roll:
 
Шерифе,
Руси су веома емотиван народ, исто као и Срби - то што су тако реаговали је само ЗНАК да им је ПУН КУФЕР АМЕРА - баш исто као што и ја осећам - исто бих и ја Путину 47 и 107 пута аплаудирао - доста, бре, више англосаксонских говедара !
 
Psihologue:
Jomini za tako nešto je potrebno:
- angažovati profije koji stoje pored zadužene za aplauz
- angažovati profije koji nadgledaju ove iznad..
- angažovati sve dužnike po državi i staviti ih u prve redove
- angažovati službu za održavanje čistoće u Gulagu
i na kraju angažovati TV kamere.....
Ma neka je i tako brate mili, ali da sam ja neki tamo lik koji drži govor, i da dopustim onakvu sramotu???
Ako je i tako kao što pričaš, znači da su to Putinovi ljudi sredili, a on odobrio, zar ne? Pa kakva to osoba može sebi da dopusti? Ma može mi biti i otac i majka, ma i dete mi može biti, ali tako nešto ima samo jedan naziv.
Dobro, par njih, pogotovo na srpskom jeziku.
 
eremita:
Шерифе,
Руси су веома емотиван народа, ито као и Срби - то што су тако реаговали је само ЗНАК да им је ПУН КУФЕР АМЕРА - баш исто као што и ја осећам - исто би и ја Путину 47 и 107 пута аплаудирао - доста, бре, више англосаксонских говедара !
Ma to nema veze. Ako si emotivan, ne možeš biti glupav i bez ukusa u ponašanju! Po minimalnim normama!!!
I takve situacije vezujem još za Titove govore. Kakva blamaža i zauvek minus... Ma kakav minus. Da mogu, sad bih ugasio takve mozgove. I da mirno zaspim za 10 minuta.
 
Psihologue:
Jomini poenta je da on to nema pojma..Jaki su ljudi oko njega..Uvek je bilo da onaj gore nema pojma
šta se dole dešava zaista...Imam mnogo primera za ovo što tvrdim,ali o tom može na pp.
Jasno je i to. Ali kod govora i javnih nastupa, sve se dogovara sa, na ovom primeru, Putinom. Da se ne pogubi, kada počne sve da liči na ''aplauze sa govorom u pauzama aplaudiranja'', a ne na ''govor sa aplauzima u pauzama govora''. Za te stvari se samo on pitao. To ne spada u domen onoga što si pomenuo.
 

Back
Top