kako da odrzim vezu ?
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: kako da odrzim vezu ?

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano kako da odrzim vezu ?

Prebacio sam se na kablovski, koristim ga preko ethernet kartice, al kad god nema protoka par minuta, provajder me izloguje...

Znam da sam negde u winu video opciju valjda za pingovanje servera u intervalima kako se odrzala veza, samo ne mogu da se setim gde! (mozda je to bilo na dialup-u) A uzasno me nervira da svaki chas kucam shifru... evo, i sad dok sam ovo iskucao verovatno cu morati ponovo da se logujem.

P.S. ista mi stvar treba i za lin, ako je nekome pri ruci (tj. glavi).

thx
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Re: kako da odrzim vezu ?

Za win imas neki program koji to radi ja mislim da je free...a za linux ce biti dovoljno da editujes neki conf fajl...sad u tvom slucajnu ne znam tacno kod mene je pppoe konekcija mislim da je i kod tebe pa odes u /etc/ppp...a koji distro koristis i ako ti nije tesko okaci conf fajl tog interfejsa koji koristis bio on eth0 ili ppp0 jel ide to na foru pppoe ili nesto 3-ce?
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

linux je suse 10, ali potpuno je poblesavio, pri logoff-u ili shutdownu mi izbacuje silne greshke... za dan il dva cu isprobati Mandrake, poshto mi SUSE zdere procesorsku "snagu" (ako se 1,8GHz na Celeronu moze nazvati snagom) ...
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

E pa u suse-u kad kreiras xDSL konekciju (ako tako podesavas) imas when idle da prekine vezu pa ti stavi never...i to bi trebalo da bude to...tako je bar bilo na 9.3 a suse nisam video neko vreme...
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

ne verujem da je to bash to. Prochitao sam negde da provajderi zbog ushtede stave da se veza prekine when idle over neki minut, pa je to izgleda i sa mnom sluchaj. ali je vreme nerealno kratko, tako da i dok neshto kratko prochitam, moram ponovo da kucam usr i pass... tuga ...

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

U ye to je bas bedak...ako je do provajdera...znaci tebi bi trebala neka zayebancija koja bi iz cista mira negde na minut pingovala nesto cisto da se kaze da je konekcija ziva...mozda bi mogla da se napise neka skripta...ako bi to resilo tvoj problem mogao bih da ti napisem skriptu koja bi sama pingovala npr. google.com na svaki minut ili koji ti vremenski interval treba...ili nesto na tu foru

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Evo ti skriptica:

Kod:
    #!/bin/bash
    # ping skripta

watch -n 50 'ping -c 4 google.com'
    50 ti je vremenski interval u sek. ako to ne resi problem javi se smislicemo nesto...a ovako to izgleda:

Every 50.0s: ping -c 4 google.com Wed May 10 16:22:52 2006

PING google.com (72.14.207.99) 56(84) bytes of data.
    64 bytes from 72.14.207.99: icmp_seq=0 ttl=235 time=977 ms
    64 bytes from 72.14.207.99: icmp_seq=0 ttl=235 time=978 ms (DUP!)
    64 bytes from 72.14.207.99: icmp_seq=1 ttl=235 time=1261 ms
    64 bytes from 72.14.207.99: icmp_seq=2 ttl=235 time=751 ms
    64 bytes from 72.14.207.99: icmp_seq=2 ttl=235 time=752 ms (DUP!)
    64 bytes from 72.14.207.99: icmp_seq=3 ttl=235 time=475 ms

--- google.com ping statistics ---
    4 packets transmitted, 4 received, +2 duplicates, 0% packet loss, time 3025ms
    Ako bude nekih problema tu sam...znaci ako ne znas kako se pravi skripta otvori kwrite i prekopiraj ono gore 50 izmeni na vremensaki interval koji ti odgovara i sacuvaj kao npr. ping.sh posle desni klik na nju i obelezi is executable...nadam se da ce ti pomoci
    Poz

Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio Serijski_Ubica
    to bi bilo ekstra! Ja cu sad da uzmem shtopericu u ruke i da vidim posle koliko vremena me izloguju... ali to ce verovatno potrajati (em shto cu da probam na svakih 15 sekundi posle 60 sec, em shto AV ili neki drugi prog moze bas tad da virne na net i zezne mi merenje) .

Cenim da ta skriptica ne bi bila komplikovana, a spasila bi me ogromnih muka... A ja cu verovatno moci i sam da promenim interval na odgovarajuci... + Bio bih ti mnoooogo zahvalan, ali ne morash da zurish, mozda cu i da reinstaliram SUSE (imam i neki problem sa powertweakom, ni ne znam kako sam uspeo sve to da zajebem).

Evo sad dok ovo iskucah morao sam ponovo da se ulogujem...
    E jesi brz, svaka ti chast
    Poslednji put ažurirao/la Veseli_Ubica : 10.05.2006. u 16:27

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Ma nemam nista pametnije da radi bolestan sam pa se smaram u kuci...a bas mi treba nesto da vezbam skriptice kao sto vidis jedan red to mozes i u konzoli da ukucas i radi ce ali ovako je bolje ne moras da pamtis niti da je juris po konzoli ako je bash koristish..

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

A sto se tice windowsa pogledaj neki od ovih programa Imas freeware i shareware ja bi ti preporuci freeware al' izaberi sta ce ti odgovarati...

Slične teme

1. kako raskinuti vezu
    Autor paunovi u forumu Žene
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 13.06.2008., 10:24
  2. Kako doci u idealnu vezu
    Autor Psihologue u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 208
    Poslednja poruka: 25.12.2005., 11:38
  3. kako ostvariti vezu pc - telefon
    Autor u forumu Multimedija
    Odgovora: 3