BMW 518

Evo, kad neće niko pozvaniji, ja ću. Mene je tata učio ovako: Svaki auto hvali, mercedes vozi !
To je savet starog automehaničara, pa ti sad odluči sam.Pozz
 
intra:
Jeste,pogledao sam ali prvih par strana se svodi na glasanje Mercedes-BMW,iznosenje milion misljenja o autima od starih modela do novih.
Mene interesuje najvise motor-znam da je Mercedes u prednosti,mislim na oba auta kao benzince,ako ne bih kupio 518,kupio bih 190 B 1.8.Znaci na koliko km je 518 benzinac gotov a na koliko 190B 1.8?
Ili ce odgovor glasiti,covece to je relativno,teraj pre kupovine u servis da se meri kompresija,pogleda limarija i sl.?
 
Vidi, radi se o dva automobila koja nisu u istoj kategoriji (ni cjenovno, ni po dimenzijama....) po meni BMW je puno ljepši, a kad se pojavio (ako isto misliš na slično godište) dobio je pohvale i za dizajn i pouzdanost, možda će te održavanje mečke manje izaći, ali generalka za oba su skupe. Znam da nije glasanje, ali moj glas u svakom slučaju ide za BMW-a.
 
intra:
Vidi, radi se o dva automobila koja nisu u istoj kategoriji (ni cjenovno, ni po dimenzijama....) po meni BMW je puno ljepši, a kad se pojavio (ako isto misliš na slično godište) dobio je pohvale i za dizajn i pouzdanost, možda će te održavanje mečke manje izaći, ali generalka za oba su skupe. Znam da nije glasanje, ali moj glas u svakom slučaju ide za BMW-a.
U tome je i fora,BMW 5 E34 je lepsi auto od 190 i danas ima lepu liniju iako se pojavio koliko znam 1988 godine,zato bih pre i njega uzeo ali ne zelim da se vucem po servisima i da treba da radim generalnu,niko da odgovori konkretno,koliko moze BMW benzinac pre prve genralne,znam i da je pitanje relativno,lako je vratiti brojcanik i reci presao je 160.000 npr.a on gura vec preko 300.000 ili opet se ponavljam da se ipak sve svodi na proveru u servisu?Naravno,znam da nisu u istoj kategoriji,konkurent 190 je bio BMW E 30.
 
Ja imam jednog drugara čiji je pristup potpuno drugačiji, on samo zagleda dobro limariju, geometriju, trapove i sl. a što se tiče motora odmah predvidi da će uskoro raditi osvježenje motora, raspita se dobro kolko će da ga košta to i onda se uklapa. Ali realno za BMW ćeš morati malo da se isprsiš. Oni koji se meni sviđaju-koje bih uzeo, kreću od 6500 pa na više.
 
intra:
Ja imam jednog drugara čiji je pristup potpuno drugačiji, on samo zagleda dobro limariju, geometriju, trapove i sl. a što se tiče motora odmah predvidi da će uskoro raditi osvježenje motora, raspita se dobro kolko će da ga košta to i onda se uklapa. Ali realno za BMW ćeš morati malo da se isprsiš. Oni koji se meni sviđaju-koje bih uzeo, kreću od 6500 pa na više.
E 34 6.500 eura kod tebe u BL?Skupo ako je tako.Pa koje godiste,zadnje?Evo gledam oglase,u Srbiji su najskuplji E34 oko 5.000 eura,ne moze kod tebe da budu skuplja kola,samo obratno.
 
Ne, o mlađima govorim. Cijene su uporedive orjentaciono i kod Vas i kod nas. Sad je malo recesija ima jako puno ovih prvatnih kuća sa varijantama kredit/lizing, ali oni se baziraju na jeftinijim autima, a ove obično da poručiš, na pijacama su cijene malo naduvane, ali slabo ko i proda.
 
ko josh inteligentan kupuje iz oglasa...da sam tako radio 6 puta bi bankrotirao...a taj krsh od bmw-a ne vvrijedi nista...ja ga ne bi uzeo da mi ga neko pokloni...
 
PredatorBG11:
Za sta?Sto si zagonetan?

za onaj bavarski krsh sa slike...imal shta gore od starog rapadnutog bmw-a? Imaju kod mene ispred zgrade 2 petarde...jedna prodavana za 2500.....maraka...drugi crveni za oko 4000...maraka...naravno nikad nisu prodani..vlasnici ih i danas voze ...a i ko bi kupovao smece....
 
chika_doktor:
za onaj bavarski krsh sa slike...imal shta gore od starog rapadnutog bmw-a? Imaju kod mene ispred zgrade 2 petarde...jedna prodavana za 2500.....maraka...drugi crveni za oko 4000...maraka...naravno nikad nisu prodani..vlasnici ih i danas voze ...a i ko bi kupovao smece....
Tacno,slazem se,nema gorih kola od krsa od BMW-a ali moze i da se nadje dobar polovan samo teba imati srece i pameti,evo bio sam jutros u BMW servisu,jos i znam ljude,kazu mi da ne mogu da ustanove da je zupcasti kais menjan a ja ako pitam prodavca da li je menjan,reci ce naravno da jeste i jos nekoliko stvari da ne valja jos soma eura dodatno,jos mi i rekose oko tog mog raspitivanja za motor i kompresiju,dovoljno je da mu sipa aditiv pa da se na dijagnostici pokaze dobar a nije i da je problem sa merenjem kompresije,pravilnim,sto motor mora pre toga da bude dva sata hladan,malo nezgodno ako pozovem prodavca da dodje pred servis,jedino da ga vodim u kafanu na dva sata dok se masina ne oladi,pregled je oko 30 eura a sa obzirom da ce se morati pogledati par auta vrlo zeznuta situacija.Sta vi kazete na ovo?
 
chika_doktor:
za onaj bavarski krsh sa slike...imal shta gore od starog rapadnutog bmw-a? Imaju kod mene ispred zgrade 2 petarde...jedna prodavana za 2500.....maraka...drugi crveni za oko 4000...maraka...naravno nikad nisu prodani..vlasnici ih i danas voze ...a i ko bi kupovao smece....
Kojih maraka?BiH?
 
Pa, to samo ide u prilog onome što sam ti pisao oko onog drugara i njegove filozofije, da si u RS našao bi ti ljude da ti nađu solidan auto (koliko to dileri polovnjaka mogu :lol:) btw oko cijene sinoć sam pitao prijatelja koji radi taj posao godinama kaže da kraj 97 pocetak 98 moze solidan da se nadje za 7500 eura
 

Back
Top