Nedostatak apetita
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Nedostatak apetita

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Nedostatak apetita

Mozda je ova tema bila postavljana na ovom pod forumu,ukoliko jeste ,volela bih da me uputite .
    Zapravo ,interesuje me ,kako povratiti apetit?
    Vec cetiri dana ne mogu da jedem,gadi mi se hrana,jedem po malo (buvkalno kasicica na dan ) i to ako uspem da se nateram.
    Razlog tome je sredina u kojoj se nalazim ,Amerika.Ovde je sva hrana puna derivata i konzervanasa,i sama pomisao na to sta sve stavljaju u hranu vrlo mi je gadna.
    Juce sam kupila grozdje ,najskuplje i navodno "potpuno prirodno" i trebalo mi je pola sata da sa njega skinem naslage naprskanih pesticida ili cega vec...A kada sam ga probala bilo je uzasno kiselo iako je izgledalo krupno i slatko,sto dokazuje da je ipak vestacki postignut izgled i boja....
    E,sad mozda je moje pitanje glupo ,mozda ja isuvise razmisljam o nekim stvarima o kojima nema potrebe toliko da se razmislja.....ili sta vec...Mene interesuje kako da prestane da mi se gadi vestacka hrana?

pozdrav svima

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: Nedostatak apetita

Mislim da to nije stvar apetita nego promene sredine, dok se naviknes malo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Ja sam vec vise od godinu dana ovde ,kada sam dosla imala sam zelju da sve probam i da sve vidim....Mozda me je sada ta zelja prosla (bar sto se hrane tice),pa sam se i zasitila i zgadila...(ili sam se mozda zgadila i nekih drugih stvari pa je to propratni psiholoski efekat).
    Ima i jednog i drugog,ali sigurna sam da sada prolazim kroz kljucnu fazu adaptacije u novoj sredini ,verovatno je to osnovni faktor.

Mislim da ne moze nista posebno lose da mi se dogodi ako par dana ne jedem ,mislim,pijem dosta tecnosti,svako jutro pojedem kasicicu meda i popijem vitamine.Od pre dva dana sam ponovo pocela da dzogiram i osecam da imam mnogo vise energije nego predhodnih dana.
    Jedino taj osecaj gadosti na hranu...,ali proci ce valjda

Hvala na odgovoru

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Svakome dodje period da ne moze da jede, nije to nista strasno.No, ako se to nastavi pa jos pojaca nekim simptomima onda vec treba razmisljati sta moze biti.

Aktivan član Mae (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2006.
    Reputaciona moć
    55

Ja imam povremeno taj problem a da nije uopšte vezan s hranom- ne jede mi se ni ono što najviše volim. čak, mogla bih reći i da mi se ne gadi hrana, ali mi se uopšte ne jede. e, kad bi me neko terao- preselo bi mi. Ali da to često ima veze s 2psihičkim stanjem", nervozom, koncentracijom usmerenom ka jednoj isključivoj važnoj stvrai... to da. možda je to i vaš slučaj- od te hrane pobeći ne možete ali možda i nije samo stvar i hrani, možda još uvek "reagujete" na sve novo i nepoznato! Probajte da nađete mesto gde možete nabaviti meso bez začina, sveže, povrće na koje ste navikle...sve od čega možete spremiti nešto što će imati prepoznatljivi vama prihvatljiv ukus pa..polako!

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Ako si od nedavno tamo -> to moze biti razlog..jednostavno, to je stres za organizam i potrebno je da se on malo adaptira
    Nasa hrana nije nimalo bolja..:wink:
    Potrudi se i pronadji prodavnice zdrave hrane i sl...
    Poz

Učlanjen
    26.02.2006.
    Reputaciona moć
    55

Tačno je da svega ima i ovde- grožđe koje sam neki dan videla nije ni jestivo ali, ovo i nije vreme za grožđe- negde mora postojati mesto gde se prodaju zdravi (ili bar malo zdraviji) proizvodi!

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Trazi mesto gde se prodaje 'organic food' - imaju oni takve prodavnice. U jednom se slazemo - hrana im je ODVRATNA! Sve je bezukusno, ko plasticno, vestacko i stvarno gadno, sve je nenormalno megalomanski (mislim, kad uzmes Big Mac, na primer dobijes pola kile krompira za ime sveta i 7 deci kokakole!), ali sta da radis - when in Rome be a Roman, sto kaze poslovica, moras se prilagoditi. Ne znam gde zivis, ali znam da u Kanadi na primer ima mnogo prodavnica koje drze Srbi, Bosanci i Hrvati, u kojima se prodaje bas nasa hrana (kako dolaze do nje nemam pojma). TAkodje pokusaj da koristis dosta biljnih zacina (bosiljka, lorbera, persuna, itd) dosta povrca, soja sos i tako te neke stvari koje ce hrani ubiti taj vestacki ukus, pa da onda spremas ili neke 'nase' tradicionalne recepte ili neku kinesku/tajlandsku/tajvansku/indijsku/meksicku kuhinju. Tvoj problem nema veze sa nemanjem apetita nego sa gadjenjem prema hrani. No posle godinu dana ne znam da li je stvarno samo u pitanju gadjenje na plasticnost hrane ili si mozda u nekoj depresiji ili stagod slicno......
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Primećen član 7sins (avatar)
    Učlanjen
    31.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

[QUOTE=dr]Svakome dodje period da ne moze da jede, nije to nista strasno.QUOTE]

Ja bih jako volela da i meni naidje taj period

Učlanjen
    26.02.2006.
    Reputaciona moć
    55

[QUOTE=7sins]
    Citat Original postavio dr
    Svakome dodje period da ne moze da jede, nije to nista strasno.QUOTE]

Ja bih jako volela da i meni naidje taj period
    Jezik pregrizla!!! ;-)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Hvala svima na odgovorima.
    Apetit mi se vratio ,zajedno sa njim i potreba za drugacijim nacinom ishrane,koji je svakako bolji i zdraviji od predhodnog.

Slične teme

1. uho, grlo, nos i nedostatak apetita
    Autor iwan88 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 31.08.2008., 22:08
  2. gubitak apetita i sex
    Autor donamileva u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.04.2008., 17:30
  3. Jel nedostatak...
    Autor Butterflies & Hurricane u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 90