Međunarodni sudovi i PRAVDA...

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.037
Od svih Nemaca osuđenih za WW2, najduže je robijao Rudolf Hess, čovek koji je 41-e išao sa britancima sklapati mir i od tada do kraja rata preležao na robiji.....
Pitam se, pitam, jesu li današnji međunarodni sudovi pravedniji!!!????....

PS: I onda se čudimo Amerima za onaj uslov :D :D
 
Међународни суд је апсурд, њега формира победник, и као такав никада није праведан.
Да су немци формирали Нимбершки процес против савезника који су бацили Атомску бомбу на Јапан, шта мислите какав би био резултат
 
Kill Bill:
Sta si ti sad napisao??????????????????

Hess robijao od 41 do kraja rata???????????///

Koji uslov od Amera?????????????????

Visiš na forumu politika, a ne znaš takve stvari:
Britanci su uhapsili i bacili u zatvor Hessa kada je 41-e avionom sletio/srušio se u Škotskoj...

Ameri imaju uslov za neizručivanje svojih građana/vojnika međunarodnim sudovima...Tražite taj ugovor na potpis, dobićete koji pozitivan bod kod onog kauboja iz Texasa....:D
 
yoyo999:
Nisu pravedni.Onaj vojnik RSa Drazen neznam prezime dobio 5 godina zatvora zato jer je suradjivao sa tribunalom.A priznao da je ubio oko 120 zarobljenih civila kao pripadnik streljackog odreda!?!?!?!?Koje sr**e.

Ispada da se za*ebavam sa streljanima, ali u osnovi:

Pripadnik streljačkog voda mora izvršavati naređenja nadređenih, ne sme preispitivati odluke istih i bla, bla.....Učili su nas, zna se ko: tiletovi samoupravljači....IZVRŠI, PA SE ŽALI...:D
 
yoyo999:
Vece sra** dugo nisam procitao.Pa valjda ti vojnici imaju svoj mozak da izdvoje dobro od loseg.Koliki ja moram biti moron da bi izvrsio naredjenje kao takvo.Ogroman.

Ti, na tvoju sreću, izgleda nisi služio onu tiletovu JNA, i za mnogo manje gluposti si ribao WC, te po nekoliko požarnih dežurstava za redom, a tek za odbijanje naređenja!!??
 
Poslije drugog svjetskog rata njemackim vojnicima je zakonom bilo dozvoljeno te obavezno odbiti naredjenja koja se krse sa osnovnim ljudskim moralima (streljanja,ratni zlocini itd.).Vjerujem da neka vrsta morala je promovisana i u titinoj pa i u svakoj drugoj armiji.Bar mene su poducavali tako dok sam sluzio u vojsci federacije poslije rata.
 
yoyo999:
Poslije drugog svjetskog rata njemackim vojnicima je zakonom bilo dozvoljeno te obavezno odbiti naredjenja koja se krse sa osnovnim ljudskim moralima (streljanja,ratni zlocini itd.).Vjerujem da neka vrsta morala je promovisana i u titinoj pa i u svakoj drugoj armiji.Bar mene su poducavali tako dok sam sluzio u vojsci federacije poslije rata.

Šta, kasnije su uveli i predmet:'Teorija i praksa služenja JNA'!!?? :D
 

Back
Top