Ravna Gora 2006

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nevernik u to

Aktivan član
Poruka
1.593
Da li ce neko od vas posetiti ovaj sabor?!
Ja sam zadnjih godina odlazio,ali narod je sve manje i manje,a pogotov sada kada se SPO podelio na dve partije!
Inace nisam pristalica SPO ,vec postovalac Ravne Gore i gen.Draze Mihajlovica! ;-)
 
opanak:
Ko god moze neka ode, jer to je nasa istorija pa ma kakva ona bila,...........
Prijatelju, dosta toh ljudi misli da je biti cetnik zapustiti se i okaciti krst i ici piti sa ostalim koji lice na njega! Pravim se cetnicima (njihovim potomcima) to gadi! Ne kazem da nema tamo pravih cetnika, ali nemaju oni sta da traze u toj gomili kica! To je moje misljenje, a kao takvog, zadrzavam ga za sebe!
 
DeteSunca:
Prijatelju, dosta toh ljudi misli da je biti cetnik zapustiti se i okaciti krst i ici piti sa ostalim koji lice na njega! Pravim se cetnicima (njihovim potomcima) to gadi! Ne kazem da nema tamo pravih cetnika, ali nemaju oni sta da traze u toj gomili kica! To je moje misljenje, a kao takvog, zadrzavam ga za sebe!
I ja se slazem za tobom druze?! :)
 
Alekasandar2:
Danas sam citao u novimama kako u Vranju nemogu da nadju cetnike za penzije. naime i oni zivi su presli u partizane 1943 godine...

Priča se da je to bilo po preporuci Kralja.....Naime, niko nije mogao znati u šta će se pretvoriti ta JeBoTito- borba za slobodu od okupatora.....A preporuka je došla kada se saznalo da će Juga-pljuga biti prepuštena Staljinu, a Rusi i Srbi su kakvi-takvi bratski narodi i eto.....

Ali, kladim se, da su znali......ne bi tile živ dočekao kraj rata, nisu četnici lakrdijaši i nesposobnjakovići kao oni Hićini vojnici... 4 godine držati zemlju pod okupacijom, a nisu mogli srediti grupicu partizana:D :D
 
p10100470cc.jpg




Prva faza - DOLAZAK


Druga faza - CEREMONIJA


Treća faza - POVRATAK
 
Kaa:
Majku mu,pokojni deda mi se okrece u grobu zbog vas i vama slicnih...Videli ste sta su cetnici u filmovima Veljka Bulajica....

Zavisi kako gledaš na sve ovo...
Može biti pozitivno mož biti negativno...

Samo mislim da je trenutno političko stanje stvari takvo - pomen na prošlost i ništa više.
Busanje čiji je deda bio za Kralja čiji za Tita danas ne pije vodu u svakom slučaju.

Moramo spašavati ono što se da još spasiti.
 
Iron Lord:
Zavisi kako gledaš na sve ovo...
Može biti pozitivno mož biti negativno...

Samo mislim da je trenutno političko stanje stvari takvo - pomen na prošlost i ništa više.
Busanje čiji je deda bio za Kralja čiji za Tita danas ne pije vodu u svakom slučaju.

Moramo spašavati ono što se da još spasiti.
Oprasti nakacih se na tebe najbilizi bijase.
Ako to nije vjersko svetiste da se tamo ode i postane Adzija sta je to Ravna gora dali je tamo bio Hitler.
 
siticentar:
Oprasti nakacih se na tebe najbilizi bijase.
Ako to nije vjersko svetiste da se tamo ode i postane Adzija sta je to Ravna gora dali je tamo bio Hitler.
Ko kaze da to nije versko svetiste....? Sad vidim sta je taj famozni "Bosanski jezik", gomila reci bez zapeta i "dali" sastavljeno! Kako vi ljudi pisete romane ili, jos gore, kako ih pisete :shock:?
 
DeteSunca:
Prijatelju, dosta toh ljudi misli da je biti cetnik zapustiti se i okaciti krst i ici piti sa ostalim koji lice na njega! Pravim se cetnicima (njihovim potomcima) to gadi! Ne kazem da nema tamo pravih cetnika, ali nemaju oni sta da traze u toj gomili kica! To je moje misljenje, a kao takvog, zadrzavam ga za sebe!
Tacno tako kontam da je vecina onih brljavaca tamo nosila pionirske marame i imala partijsku knjizicu .Ja kontam da odem tamo jer treba posetiti to mesto zbog njegovog znacaja za nasu istoriju kao i zbog velicanstvene prirode ali svakako neki drugi dan kad nema onolikog vasara.
 
RAVNA GORA POBEDITI MORA
PUSKU U RUKE I BORI SE
NIKAD NE POKORI SE
Ravna Goraje srpsko svetiliste kao i Krf, Vido, Albanske planine, Cer, Kolubara....
A filmovi veljka Bulajica. Sta drugo nego se nasmejati - dobri partizani se bore za pravdu, sve dobricina do dobricine, ginu jedan umesto drugoga, a cetnici pijandure, halapljivci, siluju zene, kukavice, stavljaju ljude u jaram. Preporucujem knjigu Valjevski ravnogorci Bojana Dimitrijevica (mislim da se tako zove) u kojem su opisani valjevski komdanti Nesko Nedic i ostali. Pravi i casni srpski oficir koji predstavlja idealizovanog srpskog vojnika. Nesko nedic nije usao u pesmu kao Kalabic ali je u narodu valjevskoga okruga ostalo secanje n njega kao na izvanrednog coveka, koji nikad nije izdao Cicu i koji je umro tako sto da ne bi zdrzavao kolonu u kojoj je bio Cica, izvrsio samoubistvo tesko ranjen (obe noge su mu bile amputirane). Dakle zap[amtite NESKO NEDIC, VOVODA VALJEVSKI!
 
neboysha:
RAVNA GORA POBEDITI MORA
PUSKU U RUKE I BORI SE
NIKAD NE POKORI SE
Ravna Goraje srpsko svetiliste kao i Krf, Vido, Albanske planine, Cer, Kolubara....
A filmovi veljka Bulajica. Sta drugo nego se nasmejati - dobri partizani se bore za pravdu, sve dobricina do dobricine, ginu jedan umesto drugoga, a cetnici pijandure, halapljivci, siluju zene, kukavice, stavljaju ljude u jaram. Preporucujem knjigu Valjevski ravnogorci Bojana Dimitrijevica (mislim da se tako zove) u kojem su opisani valjevski komdanti Nesko Nedic i ostali. Pravi i casni srpski oficir koji predstavlja idealizovanog srpskog vojnika. Nesko nedic nije usao u pesmu kao Kalabic ali je u narodu valjevskoga okruga ostalo secanje n njega kao na izvanrednog coveka, koji nikad nije izdao Cicu i koji je umro tako sto da ne bi zdrzavao kolonu u kojoj je bio Cica, izvrsio samoubistvo tesko ranjen (obe noge su mu bile amputirane). Dakle zap[amtite NESKO NEDIC, VOVODA VALJEVSKI!

... као и књигу "РАВНОГОРЦИ ГОВОРЕ" од Антонија Ђурића......веома поучно штиво...

СПРЕМ'ТЕ СЕ, СПРЕМ'ТЕ ЧЕТНИЦИ

Планино моја, планино туго,
планино моја, старино
доста сам пута ходио, туго
комитске чете водио.

Српска ми труба затруби
из тога села Дренова.
Спрем'те се, спрем'те четници
силна ће борба да буде.

Загрме Јован војвода
бацајте бомбе четници.
Из ове наше победе
рађа се Сунце слободе.
 
neboysha:
RAVNA GORA POBEDITI MORA
PUSKU U RUKE I BORI SE
NIKAD NE POKORI SE
Ravna Goraje srpsko svetiliste kao i Krf, Vido, Albanske planine, Cer, Kolubara....
A filmovi veljka Bulajica. Sta drugo nego se nasmejati - dobri partizani se bore za pravdu, sve dobricina do dobricine, ginu jedan umesto drugoga, a cetnici pijandure, halapljivci, siluju zene, kukavice, stavljaju ljude u jaram. Preporucujem knjigu Valjevski ravnogorci Bojana Dimitrijevica (mislim da se tako zove) u kojem su opisani valjevski komdanti Nesko Nedic i ostali. Pravi i casni srpski oficir koji predstavlja idealizovanog srpskog vojnika. Nesko nedic nije usao u pesmu kao Kalabic ali je u narodu valjevskoga okruga ostalo secanje n njega kao na izvanrednog coveka, koji nikad nije izdao Cicu i koji je umro tako sto da ne bi zdrzavao kolonu u kojoj je bio Cica, izvrsio samoubistvo tesko ranjen (obe noge su mu bile amputirane). Dakle zap[amtite NESKO NEDIC, VOVODA VALJEVSKI!
U tome je i poenta nazovi Ravnogoraca od 1990,sto izgledaju ko cetnici kao iz filmova Veljka Bulajica.
 
PredatorBG11:
Sta je bitno sto je pokojni?
Covek je u svojim filomovima toliko ocrnio cetnicki pokret Draze Mihailovica, a nije doziveo da vdii da su izjednaceni po pravima s partizanima (i jedni i drugi su se boirli protiv okupatora, onda kad nisu napadali jedni druge) inace,da jeste, umro bi smesta, ne bi mogao sacekati svoj, nego bi umro na tudji sudnji dan 8-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top