DC++

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Avetinja

Veoma poznat
Poruka
13.905
E , oce li neko reci , nesto o programu dc++ , neke hubove , kako se podesava , i sl ....
meni je to neko podesio , i sad mi radi , ali nemam pojma , kako da nekom drugo podesim .....
ajte , pomagajte ......
 
Ovako:
ne znam koju ti verziju koristis,ja npr.koristim strong dc++1.00rc10,ali u principu podesavanja su slicna..
1.Settings-general,tu izaberes nick,ubacis tvoju e-mail adresu,vrstu konekcije i opis(obavezan ti je samo nick,ostalo je tvoja volja da li hoces),
2.Connection settings,kod mene je tu direct connection sto bi preporucio i tebi,jer od toga zavisi da li ces biti passiv ili activ,od cega posle opet zavisi koju ces mogucnost imati za dalji download(cini mi se da ima vise activ users),
3.Sharing,ovde ces da postavis tvoje fajlove koje hoces da delis sa ostalim userima.Neki hubovi traze da delis 1gb neki opet vise.Moja preporuka ti je Srbija hub(ides na File-Quick connect i kada ti izbaci karticu upises:srbija.no-ip.info i onda ok,posle kad ti to otvori desnim klikom je uvrstis u favorite da ne bi uvek morao da trazis.Na sharing ti se jos nalazi i Upload slots i small upload slots i to zavisi na kom si hubu,neki traze vise a neki opet manje u pricipu ti na Public hubs pise u opisu koji hub sta trazi..Za Srbija hub ti je dovoljno da na oba mesta bude po dva(Upload slots i small upload slots),
3.Downloads,ovde ces da odredis gde ce ti ici fajlovi dok se "skidaju" i kada se "skinu",dalje imas limits i tu ces da odredis svoj limit(download)..
Kada odradis sve ovo mozes da se konektujes na neki od hubova,otvoris Public hubs i tu izaberes koji ces...
To je,otprilike,ono osnovno za rad sa DC++,uz malo znanja engleskog jezika ostalo ce ti ici lako.
Cini mi se da je na ovom forumu vec bilo reci o ovoj temi,a i na google mozes da nadjes dosta toga ,evo jednog primera:http://wireless.uzice.net/programi-strongdc.htm
Eto,nadam se da sam ti bar malo pomogao.
Pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top