Sta mislite o Linux-u
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Sta mislite o Linux-u

Aktivan član ArkantoS-Vrbas (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Post Sta mislite o Linux-u

Pisem Maturski rad na temu Linux, pa hocu za kraj da postavim neku anketu...
    Ko ima nesto da kaze,neko iskustvo, dobro ili lose, a da je u vezi linux-a feel free to say...

Samo malo pozurite, moram da zavrsim do kraja meseca

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano Re: Sta mislite o Linux-u

moja iskustva sa linuxom su odlicna
    terao sam divx na P1 na 200MHz bez problema

da ne pricam o tome da sam trkao win i lin sa programom koji je radio permutacije x brojeva (ne mogu sad da se setim koliko) i pisao sve moguce kombinacije u fjal....(velicina fajla oko 70MB)
    linux vreme - 5 minuta
    win vreme - 20 minuta...
    linux program je bio kompajliran gcc - om, sa default opcijama, win program sa visual studiom 6, takodje default opcije za release verziju....

mislm, daj malo konkretnije....

ah da
    zaboravih - odlicna kada nije u pitanju hardverska podrska...sa tim sam ama bas uvek imao problema...
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    moja iskustva sa linuxom su odlicna
    ah da
    zaboravih - odlicna kada nije u pitanju hardverska podrska...sa tim sam ama bas uvek imao problema...
    Srećom, sve više vendora je počelo da izdaje drajvere i za Linux, pa će valjda biti malo bolje...
    Let the boy try

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

ah da
    A ko je kriv za to...
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Evo bas sam danas na poslu setovao neki Linux firewall (u nekoj privatnoj firmici), otvarali smo izvesni port da bi ljudi mogli da koriste online baknig...
    Nimalo intuitivan, sa "kretenskim" GUI-em... kobasice komandi sa komandne linije... ali radi, i ti odlicno radi, nema sta.

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Joj joj...koliko si GUI-a za neki program ti napravio do sad...e stvarno mi vise smor da pisem po forumu svi kukaju kako nesto ne radi kako bi oni hteli da rade...sedi i napisi gui za sebe pa ce biti intuitivan..to ne mozes pod winom zar ne...e ovo je moj poslednji post na temu win/gnu/linux stvarno mi je dosta da se ubedjujem s ljudima koji misle da je M$ savrsenstvo....

P.S. uvek imas konzolu.....

Red_Zmaja Over & Out
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Za odredjene aplikacije mozes sebi da sredis GUI kako ti odgovara... na primer mozes kompletan Office da prepeglas...
    A to sto se meni ne dopada izgled necega je definitivno stvar ukusa... gledaj na to kako hoces zadrti linuxovce... sve normalne firme sa potrebaom za nekim specijalistickim softverom koriste Windows... a ti mozes da vristis o linuxu koliko hoces... zna se ko je predator kada su klijenti u pitanju, a njih ipak ima daleko vise od servera...
    MS nije savrsenstvo... ali nije ni linux, budi svestan toga.

iluzionista
    Guest

O bože. "zadrti linuxovče"? hahaha Da ne pišeš ti možda "Autostoperski vodić kroz Krstaricu"?

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio iluzionista
    O bože. "zadrti linuxovče"? hahaha Da ne pišeš ti možda "Autostoperski vodić kroz Krstaricu"?

Ma ne breee...
    Nego bas sam bio fin... pohvalio sam taj firewall jer je zaista OK, izneo svoje misljenje o cinjenici da mi nije bilo sasvim lako da se snadjem... i dobio kritiku kao da sam rekao da je to nesto najgore na svetu...
    Eboteee... ne valja ni kada ih hvalis, sve neki namcori...

iluzionista
    Guest

Ma znam... Samo... Zazvučalo mi je na momenat kao Daglas Adams.

BTW, ako ti treba nešto od literature za Unix/Linux znaš kome da se obratiš.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Stvarno, ovo je najjaca uvreda koju sam do sad procitao, a da se nije dotaklo standardnog srpskog recnika ****.
    Hy everybody

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Ma znam... Samo... Zazvučalo mi je na momenat kao Daglas Adams.

BTW, ako ti treba nešto od literature za Unix/Linux znaš kome da se obratiš.

Mislim da ce mi trebati sredinom leta... trebali bi da prebacimo neke servere na Linux... aja pojma nemam o linuxu... danas sam slucajno ima priliku da nesto radim u njemu, OK snasao sam se, imao sam srece, ali pitanje je sta bih dalje od toga umeo i mogao da uradim.
    Javicu tu se definitivno... samo ako se krene na linux... a verujem da hoce, serverske licence su odvratno skupe...

iluzionista
    Guest

Citat Original postavio nikodim
    Mislim da ce mi trebati sredinom leta... trebali bi da prebacimo neke servere na Linux... aja pojma nemam o linuxu... danas sam slucajno ima priliku da nesto radim u njemu, OK snasao sam se, imao sam srece, ali pitanje je sta bih dalje od toga umeo i mogao da uradim.
    Javicu tu se definitivno... samo ako se krene na linux... a verujem da hoce, serverske licence su odvratno skupe...
    To znači da ćeš morati više i da eksperimentišeš sa Linuxom... Netju da te plashim, ali ne gine ti. hehe

Šalu na stranu. Ok... Samo javi... Imam par dobrih knjiga...

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

To znači da ćeš morati više i da eksperimentišeš sa Linuxom... Netju da te plashim, ali ne gine ti. hehe

Šalu na stranu. Ok... Samo javi... Imam par dobrih knjiga...

Naravno... bice da je linux neizbezan... odrase ovi MS-ovi... bas odrase...

Iskusan BGD-Platform (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2006.
    Reputaciona moć
    104

Evo ovako...

Vreme je takvo da evo bas dok kucam ovo, na laptopu i jos jednom rachunaru podizem Suse i Mandrake, ujedno sa njima potrudicu se da podignem apache sa celokupnim instalacionim alatkama chisto da vidim sustinsku razliku izmedju ove dve distribucije a bogami i nesto da nauchim posto sam takodje laik bas kao sto je napomenuo @Nikodim, po pitanju ovakvih unix/linux operativnih sistema.

Na ovoj mojoj masini u kojoj trenutno pisem post je pre pola sata bio Red Hat linux, komentar moj na Red Hat (toplo ga preporuchujem)...

E sada... Trenutno nemam bas neko veliko misljenje o linuxu ne u smislu samoga linuxa, vec distribucije njegove koja je na trzistu, dakle koju god distribuciju da odaberete (isplatice se) po meni logichno sa ove tachke gledista to izgleda...

Ali koliko vidim linux je sada jako jako, dosta unapredjen detektovanjem uredjaja (cold swap/ova) tako da je korisniku dosta olaksano sto se tiche same instalacije linuxa, a i (gui) je dosta napredovao po pitanju korisnichkog interfejsa.

Za sada neka ostane na ovome, sve u svemu linux je daleko isplativiji operativni sistem "ostao, jeste, ostace". Pozdrav.

Slične teme

1. Odgovora: 504
    Poslednja poruka: 05.11.2017., 02:36
  2. Linux-xp
    Autor nesha14586 u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.02.2007., 16:22
  3. PPP I LINUX
    Autor **case-problem**stef u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.09.2004., 22:42
  4. WIN XP => LINUX