AMENOREJA- HITNO POMOC!!!!!!!!!!!!!!

  • Začetnik teme ZABRINUTA
  • Datum pokretanja
Z

ZABRINUTA

Gost
Drzala sam dijetu negde oko mesec ipo dana i smrsala sam 10 kg. Veoma sam se zabrinula jer sam izgubila menstruaciju.Nemam je vec 5 meseci.Naravno vise nisam na dijeti pa ima vec dva meseca a menzis mi se nije vratio. Neznam sta da radim a cula sam da se ta bolest naziva Amenoreja. Kako da se izlecim? Unapred puno HVALAAAA!!!!! Molim vas strucna pomoc!!!!!!!
 
Prvo cu da ti odrzim jedno predavanje,da li si ti devojko normalna.To cim si izgubila ciklus znaci da si iscrpela svoj organizam do maksimuma,i on je jadan morao da se odbrani prestankom menstruacije,ne bi li sprecio dalji gubitak.Nisi unosila meso,kao glavni izvor proteina.Stvarno si pametna!
Tvoja kicma i kosti trpe zbog izostanka ciklusa.
Imas 2 varijante,prvo da unosis puno mesa,mleka i mlecnih proizvoda i jaja.Ne moras da se prezderavas ali moras da to unosis i da u apoteci uzmes caj za regulisanje ciklusa.I da cekas da se organizam vrati u normalu.Druga varijanta je da odes kod ginekologa i da se hormonima izazove ponovo ciklus,sto se radi ako ti se ne pojavi jos koji mesec.Moj ti je savet da probas prvo prirodno,mada bih rekla da si ti prvo za jedne batine pa onda za pojacanu ishranu,Da si samo svesna sta si uradila svom telu ne bi ti palo na pamet da drzis tako rigoroznu dijetu i da skines 10kg za kratak period.
Kile se mogu skinuti i zdravijim nacinom.
 
Ajde sad polako jos jednom procitaj sta sam ti napisala!Ne moras ti da se prezderavas i da jedes za petoro nego moras da unosis ono sto je potrebno organizmu.Normalno gubljenje kilaze ide maksimalno 2 kg za mesec dana a ti si skinula 10.Alo!
Ti si se devojko izgladnjivala.A to se strucno ne zove amenoreja jer je to gubitak ciklusa,nego anorexija.Jesi li cula za to?
Ti umesto da se brines kako ces povratiti menstruaciju dok nisi potpuno unistila svoj reproduktivni sistem,pitas da li moras da vratis kilograme.
Molim te stavi prst na celo i zapitaj se da li si svesna svog problema.
Ako ne pocnes da jedes meso,mleko,sir,jaja,povrce svakodnevno narusices svoje zdravlje.Pasce ti proteini,dobices edeme gladi,izgledaces boze sacuvaj.I sta,u stanju si da unistis svoje zdravlje za citav zivot zbog par kilograma.
Da ne spominjem narusavanje imuniteta i sklonost da zakacis svaki virus,bakteriju koja prodje pored tebe.
Nemoj da me ljutis,lepo da si pocela da jedes i da vodis racuna o sebi.Moras da shvatis kad jednom krenes sa takvom dijetom,tvoj organizam je pretrpeo sok,zeludac ti se smanjio a imam utisak da ne jedes kako kazes.
Mozda sam gruba ali u svojoj najblizoj okolini imam toliko devojaka koje pate od anorexije da mi se vise smucilo da ih gledam sta rade sebi.Razmisli o svemu!
 
Jesam,cula sam za anoreksiju a i za bulimiju.
Pre sam mozda bila anoreksicna jer nisam to shvatala ozbiljno.Sve u svemu necu vise da te gnjavim mojim problemom ali cu te pitati jos samo nesto i molila bih te da mi odgovoris.Za koliko vremena bih mi se mogla vratiti menstruacija? Za koliko najmanje vremena a za koliko najvise vremena? HVALA
 
Kao prvo ne gnjavis me svojim problemom nego mi je zao kad vidim sta mlade devojke rade sebi rigoroznim dijetama.Povratak normalne menstruacije je individualan,moze biti za mesec dana a moze i za par meseci pod uslovom da normalno pocnes da jedes.I obavezno kupi onaj caj za regulisanje menstruacije,na bazi bilja je,ima ga gotovo u svakoj apoteci i zaista je odlican.Mnogo devojaka koje znam sa tvojim problemom je uspelo na prirodan nacin da povrati menstruaciju.Ne bi bilo lose da posetis i ginekologa ali i oni ce ti reci da se saceka i proba sa cajem da se povrati menstruacija pre uvodjenja hormona.
Molim te pocni da jedes.Ako si htela da smrsas postoje savetovalista za ishranu koja prave tako lepe dijete sa kojima je gubitak nezeljenih kilograma postepen i tako zdrav da nema povratka kilograma.Pomozi svom telu da se oporavi.
Pozdrav!
 
E ovakvo pitanje jos nisam cula...imas 13 godina i drzala si dijetu?!Da se unistis za ceo zivot?
Cekaj,da me prodje prvi sok...
Ne znam da li ces da rastes,verotno neces vise od svega par mm jer onog trenutka kad si dobila svoju prvu menstruaciju tvoje kosti su se vec oformila.
Trebalo bi snimiti kukove da se vidi da li si zavrsila svoj rast.Ako u poslednjih godinu dana nisi dobila na visini,to je onda to i to nema veze sa tim sto trenutno nemas ciklus.Neces porasti sad 10 cm samo zato sto nemas ciklus.Koliko si visoka i koliko imas kilograma,sad i pre drzanja dijete?
 
Jeli zabrinuta i xenia ista osoba?
E pa ovako,sa svojih 42 kilograma ti si trenutno u kategoriji neuhranjenih a inace tvoja normalna telesna tezina se krece od minimum 44 pa do 56 kg.Znaci imala si potpuno normalnu tezinu kad si krenula da drzis dijetu,sa medicinskog stanovista.Sto se tice tvoje visine,ona je dobrim delom odredjena time koliko su ti visoki roditelji,trebala bi da dostignes visinu svoje majke,i eventualno da je prestignes bar za koji cm.Sve opet zavisi kakva vam je sorta sto kaze nas narod.Otprilike saberes visinu oca i majke i podelis sa 2,ali to se ne moze uvek primeniti kao pravilo.
Dakle mlada damo,moras da vratis bar 3 kilograma i da pocnes zdravo da se hranis ako mislis da sredis svoj ciklus.I imam jos jedno pitanje,znam da si jako mlada,da te drma pubertet ali da li si svesna da sa 13 godina se nalazis u najvecem razvoju kada treba da rastes i da se razvijas a ti drzis takve ludacke dijete?
Ja sam relativno kasno dobila prvu menstruaciju,sa 14 godina ali sam najvise porasla neposredno pred sam dobitak,i nesto malo posle.Imas jos fore ali moras da jedes i da pijes mleko!
Uglavnom molim te jedi!!!
Koliko si dugo imala ciklus pre prekida?
 
Xenia mi je napravila zbrku.Draga moja zabrinuta ti si jos vise pothranjena nego sto sam mislila.Minimum 46 kg moras da imas.
Cim povratis malo kilograma,i opustis se malo,vratice ti se ciklus,ne sekiraj se.Verovatno ces jos i da porastes ali i dalje ostaje sva ona prica koju sam ti vec ispricala.O visini,hrani,svemu...
 
ZABRINUTA:
Znaci ako povratim te kile sigurno cu ponovo dobiti menstruaciju? I ako ih povratim sto pre to ce mi se menstruacija brze i vratiti? Hvala!

Ccccc... Ti kao da ne vidis sta se dr muci da ti objasni... PAZI,nije rekla da treba da se ugojis ponovo opet isto,nego da pocnem da jedes normalno,pogovoto zdravu hranu... Da ne ponavljam sve to...
Ja nisam znala bre sta znaci dijeta sa 13...
 
Izgleda da ni ti nevidis jer alo ako sam ja izgubila menstruaciju to zna ci da sam gubitkom tih 10 kg za mesec ipo dana potpuno iscrpila organizam.Nije imao dovoljno energije ni za bazalne funkcije organizma a ne jos i za redovne menstruacije.Spadam u nedovoljno uhranjene osobe pa zato bih minimum trebala vratiti 3kg.Ali moram ih povratiti zbog menstracije.
A SAD PITANJE ZA DOKTORICU:Ponovo ali zadnji put sa mojim gnjavazama.Da li znaci da ako povratim barem ta 3kg, da ce mi se sigurno vratiti menstruacija i da ako ih sto pre povratim da ce mi se brzo vratiti i menstruacija? Hvala na izdvojenom vremenu i HVALA za strpljenje jedne male balavice.
 
Naravno da ce ti se vratiti menstruacija,cim tvoj organizam shvati da ga ne maltretiras,da ga lepo hranis i negujes,onda ce on da se opusti i da se vrati na svoj stari posao,
Samo ti lepo i zdravo ruckaj i nista ne brini,i kupi onaj caj sto sam ti rekla.
 

Back
Top