ginekoloski problem ili...?

quite something

Obećava
Poruka
87
pre mozda mesec dana sam prelezala tezu urinarnu infekciju, mokrenje nije bilo praceno sukrvicom, ali sam osecala bolove konstantno i dugo, uz temperaturu koja je trajala par dana... i onda sam to izlecila antibioticima, i nalaz posle toga je bio uredan...

medjutim, juce su mi se ponovo pojavili isti simptomi, a ja mislim da je to usko povezano sa odnosima koje sam imala dan pre toga i koji su bili prilicno intenzivni i dugo trajali. dakle simptomi su: ucestalo mokrenje, praceno bolom, uz naravno zamucenu boju urina.

da li ovo ima veze sa tim odnosima? ili je to samo slucajnost?

p.s. partneru ne osace nikakve simptome za sada
 
Obavezan je pregled urina ali tek da znas za ubuduce.
Urinarne infekcije su nesto sto je cesce kod zena pogotovo seksualno aktivnih (narocito ako si tek pocela da budes seksualno aktivna). Zbog blizine cmara i uretre dolazi vrlo lako do prelaska bakterija iz rektuma(e. coli, proteusa, enetokoke...) gde im je normalno mesto stanovanja u uretru i pojave znakova upale besike, cistitisa.
Prevencija: tusiranje i praznjenje besike odmah nakon odnosa, uzimanje vecih kolicina tecnosti.
Pogledaj lepljivu temu "pre postavljanja pitanja obavezno procitati...", nisi nam dala bas mnogo informacija.
 
imam 19 god. i odnose redovno imam sa istim partenrom vec dve godine...
u poslednje vreme mi se cesto desavaju gljivicne infekcije, kandida. i obicno su okidac intenzivniji odnosi. 'okidac' kazem zato sto se obicno kandida javlja posle njih. medjutim ginekolog mi nikada nije dao objasnjenje kako da ih zaustavim da se javljaju, vec mi je rekao dapreventivno pijem diflucan naredna 4 meseca prvog dana ciklusa, nakon terapije sa lomexinom (nisam bas sigurna za naziv) i kansenom.
ove infekcije su kulminirale urinarnom infekcijom, koju nisam na vreme lecila, a cije sam simptome gore opisala... tada mi je doktor prema urinokulturi prepisao cefaleksin (2 kutije), posto nisam htela da primam injekcije ()mislim da se radilo o gentamicinu)
juce sam osetila identicne simptome kao i tada, a zaboravila sam da napisem gore i za bol ne samo dok mokrim, vec konstantan tup bol jajnika...
nadam se da sada imate bolju predstavu... ja svakako idem kod lekara sutra, ali bi mi mnogo znacilo kada bi neko mogao da mi kaze zbog cega mi javljaju sve ove infekcije, posto nijedan od doktora nije do sada, vec su me samo lecili.

dr da li je prevencija koju ste vi naveli dovoljna ili ima jos nesto... posto ja mislim da bi to moglo biti resenje za mene..

hvala puno
 
Kod tebe se verovatno radi o nezalecenoj infekciji, prosto receno bakterije su danas toliko postale rezistentne na dejstvo antibiotika tako da se vrlo cesto ,ukoliko terapija nije dovoljno jaka i dugotrajna, infekcije vracaju.
Jasno ti je da moras kod lekara, da moze biti kombinacija ginekolosko urinarnog problema ali i ne mora.
Elem, da su opstale teme sa starog foruma gde je sve bilo detalnjo opisano uputila bih te da to iscitas, nazalost nisu pa krecemo novo pisanije.
Da li ti je to prvi seksualni partner?Jesi li ti njemu prva partnerka?Jesi li ikada radila mikoloski vaginalni bris( bris na gljivice) u laboratoriji, ne u ordinaciji, dakle ne mislim na VI grupu sekreta odredjenu kod ginekologa.Da li je utvrdjeno brisom( ne sekretom) prisustvo gljivica?
Jesi li se ikada testirala ,opet se radi o ginekoloskim brisevim, na hlamidiju, mikoplazmu,ureaplazmu, bakterioloski ccervikalni i vaginalni bris, i gore pomenuti mikoloski bris?
Sta je tacno izolovano urinokulturom, koja bakterija?
Neki od gore pomenutih briseva otkriva uzrocnike koji takodje mogu davati simptomatologiju upale besike.
Dakle, sta bi ti trebala da uradis?Da das na analizu urin i urinokulturu(urinokultura se nadam se da znas uzima nakon jutarnjeg pranja genitalija, pusti se prvi mlaz urina, uzme srednji u sterilnu bocicu).A u mikrobioloskoj laboratoriji odes da ti se uzmu gore navedeni brisevi, hlamidija, mikoplazma, ureaplazma, bakterioloski vaginalni i cervikalni bris, mikoloski bris, bakterijska vaginoza i trichomonas vaginalis, da znas na cemu si i da li stvarno imas potrebu za lecenjem kandide.
Prevencija je ok stvar ako si sklona tom problemu medjutim ne moze te sacuvati od nezalecene infekcije.
 

Back
Top