Koju ste knjigu poslednju kupili ili dobili?

Hvala na pomoci, Ivana.
Mada moram priznati da sam pomalo razocarana na odzivu, iako sam trazeci na ovom forumu naisla na vrlo bedno interesovanje za i poznavanje pojma zenskih prava. Ne cudi me da su muskarci toliko nezainteresovani za tu temu, ali kada devojke dozvole da ona preraste u debatu o tome ko ce nositi dzak krompira, stvarno cu poverovati onima koji kazu da smo same „krive” za svoju „emancipaciju”. I sve to u 21-om veku, eri informacija!
Da se ipak vratim na temu, Kao sto znate trazim Simone de... a poslednje sam kupila nekoliko Kisonovih knjiga(Mein kamm,Kod kuce je najgore, Nema nafte, Mojsije i Pomozi svetu na svoju stetu).
Ako smeh stvarno produzava zivot, onda sam jeftino kupila bar jos koju godinu. Pozdrav!
 
BeauVoir:
Hvala na pomoci, Ivana.
Mada moram priznati da sam pomalo razocarana na odzivu, iako sam trazeci na ovom forumu naisla na vrlo bedno interesovanje za i poznavanje pojma zenskih prava. Ne cudi me da su muskarci toliko nezainteresovani za tu temu, ali kada devojke dozvole da ona preraste u debatu o tome ko ce nositi dzak krompira, stvarno cu poverovati onima koji kazu da smo same „krive” za svoju „emancipaciju”. I sve to u 21-om veku, eri informacija!
Da se ipak vratim na temu, Kao sto znate trazim Simone de... a poslednje sam kupila nekoliko Kisonovih knjiga(Mein kamm,Kod kuce je najgore, Nema nafte, Mojsije i Pomozi svetu na svoju stetu).
Ako smeh stvarno produzava zivot, onda sam jeftino kupila bar jos koju godinu. Pozdrav!

Jesi procitala njeno delo "Mandarine". Veoma lep pogled u zivot posle drugog svetskog rata. Ja sam samo procitao 50tak strana.
 
BeauVoir:
Nazalost, nisam, :( jedino znam da se ova knjiga nasla na listi zabranjenih od strane katolicke crkve, pa mi je i to motiv da je sto pre nadjem :twisted: , pored toga sto je dobila neko vazno francusko priznanje (...Goncour)

Pa znam i zasto. Pa znam da su Francuzi popularni po njihovim fornikacijama i to se i u knjizi vidi. Simona je htela da opise drustvo onako kakvo je i bilo. Moracu da procitam njeno delo "Drugi Seks" ( Le Deuxieme e ). Knjiga je veoma opsirno delo. Sa srecom u traganju.

Poz.
 
Kod nas se upravo odrzava "sajam" knjiga...tj.samo lici na sajam...nekoliko standova na otvorenom,a o cijenama da ne govorimo...Najjeftinije knjige su oko 5 eura,osim onih sto su izlazile uz novine,one su 3 eura...a one sto bih ja kupila su, od 10 do 30 eura... Tako ne kupih "Prirucnik za digitalnu fotografiju" i "Prirucnik za jedrenje"...:) ,a i mnoge druge...A da bas skroz ne promasim temu...knjiga koju sam poslednju kupila je "Kuda idu Srbi",od Jovana Marica...
 

Back
Top