Softver za poređenje 2 rukopisa (potpisa)

drago41

Primećen član
Poruka
589
Dali neko zna za softver kojim se mogu uporediti primer 2 rukopisa (potpisa)?

Video sam na filmu kako tip na laptopu pregleda rukopise (verovatno grafolog)
i to tako sto mu se rukopis (slova) pomocu nekog softvera odizu dok ne predju u oblik
reljefa (nesto kao reljef planina) i on uporedjujuci 2 slova u obliku reljefa vidi das li je slova pisala ista osoba!

Imam neki spor pa sumnjam de je papir fals, pa ako neko zna zahvaljujem se unapred!!!
 
Hmm....stvarno mislim da je to stvar filmske fantazije...mada, mozda je moguce napraviti takav
softver, ali ni to ne bi bilo nesto precizno nego uporedjivanjem raznih "kukica" na slovima moze se
ustanoviti procentualna slicnost potpisa, mada opet zavisi kako je potpis uradjen:na stolu, zidu,
necijim ledjima...itd. Ne verujem da takvu procenu ni jedan softver ne moze da uradi a tesko da i jedan "vestak" moze da "izvestaci".
Ali ako neko zna za tako i ja cekam odgovor....
Svakako ako ti niko ne fa odgovor mozes pogledati na google-u ili na www.download.com.

Poz.
 
To je definitivno filmska fantazija (mislim na nacin kojim se ostvaruje poredjenje potpisa), medjutim moze se odraditi program koji ce porediti potpise, tako sto ce uzimati dva dakle uzorka iste velicine i na osnovu polozaja pixel by pixel da odredi dali su ili ne slicni rukopisi. Medjutim sve je to relativno i ovakvi softveri ce uvijek imati veliki procenat greske.
 

Back
Top