Rodos - za i protiv?!

zavisi sta trazis.
grad kao grad nema svoju plazu.
tacnije ima neku,ali...to kao kotor...
dakle,do neke pescane palze imas valjda negde oko 3km
taxi je poooskup,ali motroric iznajmis i pali!
ako ste sa malom decom... :?
samo ne idi u dolinu leptira....
njih jos niko tamo nije video :lol: :lol: :lol:
 
Idem sa ortakom. Plaze manje - vise, uzecemo motorcice, to sam i mislio. Isao bih po celom ostrvu. Interesuje me jos kakve su cene? Da li se isplati ici na Kos? I sta bi trebalo videti na Rodosu i blizoj okolini.
 
Sale-R:
Idem sa ortakom. Plaze manje - vise, uzecemo motorcice, to sam i mislio. Isao bih po celom ostrvu. Interesuje me jos kakve su cene? Da li se isplati ici na Kos? I sta bi trebalo videti na Rodosu i blizoj okolini.
kos je super!
meni je svakako zanimljiviji od rodosa...a za vas muske....svedjanke :wink:
zezanje je na ostrvu i bas je opusteno.
rodos...ima svasta da se vidi,vec ti rekoh za dolinu leptira....
ako ste na motorima,onda za vas nema zime.
malo mi je smetalo sto stalno pici neki vetar,pa sam bila sludjena stalno.
inace night life u gradu je interesntan...ne mogu da se setim kako se zove onaj
linktos ili vec...zaribala,krecana,mrzi me da trazim,tamo ima dvorac,sa kostimima...moze da se slika...ima i divokoze....
nije lose...ali za provod je ,po meni bolji kos
 
Da li znas, postoji li neka agencija kod nas koja radi Kos? I ja sam cuo sve najbolje o Kosu, narocito sto se provoda tice, ali izgleda da cu se ove godine zadovoljiti ako odem sa Rodosa na dan ili dva. Mogao bih da potrazim i aranzman za Kos, ali i ovo sto sam nasao za Rodos je prilicno OK. Ne znam kada si ti bila na Rodosu, ali bih voleo da znam kakve su cene iznajmljivanja motora, automobila... po danu, makar okvirno. Zatim, koliko je ufur u Diskoteku i slicno. Niasm skoro bio na ostrvima pa sam ispao iz fazona.
 
Jel moze jos neka informacija o Rodosu, ja sam takodje zainteresovana za letovanje na tom ostrvu.
Koje mesto jos preporucujete sem grada Rodosa?

Ako je neko bio prosle godine zanimale bi me cene na samom ostrvu, prvenstveno hrana?

Koliko kosta iznajmljivanje auta i skutera?

O kakvoj dolini leptira je rec?! (nisam bas razumela) :)
 
Ja sam bio februara na ROdosu. Doduse kratko ali ono sto sam zapazio je gomila pijanih engleza!
Kazu da je leti prava najezda pijanih engleza i skandinavaca, drogiranje itd... Sigurno nije za odmor sa malom decom...
 
silver-girl:
Jel moze jos neka informacija o Rodosu, ja sam takodje zainteresovana za letovanje na tom ostrvu.
Koje mesto jos preporucujete sem grada Rodosa?

Ako je neko bio prosle godine zanimale bi me cene na samom ostrvu, prvenstveno hrana?

Koliko kosta iznajmljivanje auta i skutera?

O kakvoj dolini leptira je rec?! (nisam bas razumela) :)
procitaj knjigu kod kuce je najlepse od efraima kisona :P mislim da je to prva prica u knjizi :P
ima 3 takve u svetu...milioni leptira....ja ih nikada ne videh probala sam 3 puta :wink: ako mozes nadji knjigu,sve ce ti biti jasno! imala sam utisak da sam to ja napisala...kao i mnogi posetioci doline :P
 
Ja sam bila prosle godine i to sa malim detetom. Nismo imali probleme sa englezima, bili smo u dolini leptira i videli leptire. Oni se pojavljuju samo u odredjenim periodima. Vetar duva, ali je meni to prijalo jer bi inace bilo prevruce. Cene su sasvim normalne, sto se tice hrane i pica. Diskoteke nisam obilazila, tako da nocni provod ne poznajem. Moze svasta da se vidi, a o tome mozes da se informises preko interneta da bi znao sta da gledas. Iznajmljivali smo kola, onaj najmanji fiat, i nije bilo puno para. I te cene mozes da nadjes na internetu. Ne mogu da se setim cifre, ali ako vas vise podeli lovu mislim da je OK. Parking u gradu se placa, ali ne od uvece do ujutru, tako da smo mi ionako zujali preko dana pa kad smo ostavljali kola nismo placali, a i postoje delovi gde se ne placa. To sve mogu da ti objasne u agenciji.
 
bila sam prosle godine na rodosu i prelepo je.... mesto rodos je super uvece za izlaske, za setnju, za vecere... znaci bilo koji vid provoda. plaza nije losa (more je cisto), ali ipak je to gradska plaza... najlepse se nalaze malo van grada rodosa, a to su kalitea, ladiko, entoni kvin (najbolja, zapravo to je uvala i stenovita je).... lindos je prelepo seoce i treba ga obici, dolina leptirova je sranje (bar meni)... leptiri su neki gadni (kao nocni) i u sustini izgleda sve kao jedan veliki park (lepo je i neobicno jer su ostrva u unutrasnjosti suva, a ovde je bogata vegetacija), ali nista nevidjeno.
mislim da OBAVEZNO treba iznajmiti motor ili kola i tek je onda dozivljaj potpun.
jedina mana VETAR JAKO DUVA (kao i na svakom ostrvu)... zapadna strana ostrva je samo za surfere i tamo niko drugi ni ne ide jer nevidjeno duva, ali boja mora je fantasticna.
 
ostrvo sunca:
bila sam prosle godine na rodosu i prelepo je.... mesto rodos je super uvece za izlaske, za setnju, za vecere... znaci bilo koji vid provoda. plaza nije losa (more je cisto), ali ipak je to gradska plaza... najlepse se nalaze malo van grada rodosa, a to su kalitea, ladiko, entoni kvin (najbolja, zapravo to je uvala i stenovita je).... lindos je prelepo seoce i treba ga obici, dolina leptirova je * (bar meni)... leptiri su neki gadni (kao nocni) i u sustini izgleda sve kao jedan veliki park (lepo je i neobicno jer su ostrva u unutrasnjosti suva, a ovde je bogata vegetacija), ali nista nevidjeno.
mislim da OBAVEZNO treba iznajmiti motor ili kola i tek je onda dozivljaj potpun.
jedina mana VETAR JAKO DUVA (kao i na svakom ostrvu)... zapadna strana ostrva je samo za surfere i tamo niko drugi ni ne ide jer nevidjeno duva, ali boja mora je fantasticna.

Raduje me da su ti utisci pozitivni, interesuje me jos, kakav ti je bio smestaj? kakve su cene? Da li je potrebno do plaza koje si navela ici Renta-car-om ili moze i lokalnim prevozom?... ili peske? jesi li isla na kos?
 
silver-girl:
Jel moze jos neka informacija o Rodosu, ja sam takodje zainteresovana za letovanje na tom ostrvu.
Koje mesto jos preporucujete sem grada Rodosa?

Ako je neko bio prosle godine zanimale bi me cene na samom ostrvu, prvenstveno hrana?

Koliko kosta iznajmljivanje auta i skutera?

O kakvoj dolini leptira je rec?! (nisam bas razumela) :)

UPOZORENJE - pisem iz perspektive zene-majke-domacice cc.40 leta, dakle mladje generacije uzmite ovo sa rezervom.
Ako volite plaze nemojte ici u sam grad Rodos jer su plaze bezveze, oduvace vas vetar, a fini pesak sastrugati kozu kao smirglom. Takodje nepogodno za decu.
Bolje je ici u okolinu mesta Faliraki koji ima bolje plaze, a do grada Rodosa se moze stici taksijem ili busom po pristojnim cenama. Sam Faliraki je tourist-trap, hiljade barova sa zaglusujucom mizikom, mlade turistkinje "sa ocima na vr glave", dusu dao za mlade i razuzdane. Za one sa decom ima luna park i veliki Aqua Park, a i jeftinijih restorancica i kafea.
Zaboravite Dolinu leptira (livada ko livada), idite OBAVEZNO do mesta Lindos jer je stvarno preslatko (samo za posetu, ne za boravak, nema plaza).
Ako volite wind surf (i dobre frajere)idite na donji rt Rodosa(zaboravila sam ime)jer je stvarno spektakularan ugodjaj.

Rent-a-car nije skup, a slusajte stariju zenu i manite se skutera, jer je sve uzbrdo-nizbrdo, prasnjavo i pici vetar.
 
Stvarno duva takav vetar? I stvarno je pesak grozan, sitan i sl?

Ja sam razmišljala baš o gradu Rodosu.. Tamo navodno ima i šljunkovitih i peskovitih plaža.. Ali ne bih volela da je pesak kao onaj na Glifadi na Krfu! Taj je bio grozan! Dakle, bili smo samo jednom i nismo mogli da izdržimo duže od 2 sata, a i to samo zato da se ne okrenemo baš odmah kada smo stigli tamo! Užas! Peska je posle bilo na sve strane! To iskustvo ne bih volela da ponovimo!

Uf! A o vetrovima nisam ni razmišljala.. Pa ni to baš ne bih volela.. Šmrc. A činilo mi se kao interesantna i izvodljiva ideja...
 
u kom si mestu/hotelu bila smeštena? koji mesec? ja se nešto kanim, ali mi se čini da nije za nekog ko ima klinca od tri godine. da li bi stari grad mogla recimo da uporediš sa krfom (ako si naravno bila na krfu). kakva je plaža u samom gradu? inače, za sve ljubitelje ovog foruma, jako lep link je engleski tompson gde recimno za rodos, krf i krit imate kamaru snimaka po sistemu 360 stepeni virtual tour, tako da možete da imate sasvim solidnu sliku o mestu koje vas interesuje - http://www.thomsonbeach.co.uk/th/beach/viewSelectedDestination.do?seasonCode=S2006&destinationCode=000923&brochureCode=TH44. Zato i hoću da pitam u vezi plaže u samom gradu, jer mi deo plaže sa leve strane kada gledate kartu grada nije baš izgledao lepo i uređeno, dok je onaj na desnoj strani (prema luci Mandraki) izgledao malo bolje (pesak sa sitnijim šljunkom). dalje, nemam baš pravu sliku koliko je velik grad, tj, koliko vremena treba recimo od pomenute zapadne obale do recimo starog grada. kakve su plaže ixia, kremasti, jalisos...
 
Imam prijatelja koji godinama letuje na Rodosu i odusevljen je, ne bi ga menjao ni za jedno drugo mesto! Letovao je tamo i kada je bio solo i sad kada je ozenjen i ima klince. Sve zavisi, ukusi su razliciti. Moram priznati, Rodos mi deluje vrlo primamljivo, mada ove godine uplatih Tasos.
 
stsuki:
Imam prijatelja koji godinama letuje na Rodosu i odusevljen je, ne bi ga menjao ni za jedno drugo mesto! Letovao je tamo i kada je bio solo i sad kada je ozenjen i ima klince. Sve zavisi, ukusi su razliciti. Moram priznati, Rodos mi deluje vrlo primamljivo, mada ove godine uplatih Tasos.


Tasos avionom ili autobusom?
 

Back
Top