Herpes

CICIRIPI

Zainteresovan član
Poruka
229
kako se borite sa herpesom?Meni cim opadne imunitet ili se nesto bas nerviram odmah herpes izbije na usni.Cak mi ostaju i male flekice od tih herpesa :-(
 
ma ja namazem cinkovu mast cim me zasvrbi usna i osetim da ce mi krasta izaci ,i da cu poceti da licim na zabu,ali ne vredi, ona se ipak pojavi.Mora da sam osudjena na njih celoga zivota!!!!!!!! :evil:
 
Bas mi je zao
Ja ih imam s vremena na vreme i to ako dozivim neki veci stres ili mi kroz organizam protci neki virus,pa se ne razbolim,ali mi izadje groznica:???:
Jednom mi je bas dugo stojala i bas je bila velika i mogu ti reci da mi je ostao oziljak
Mislim da si ti ipak sklona tome i da ti je to neki pokazatelj u organizmu
Probaj da malo ojacas imunitet.Ima bas raznih vitamina,a jedi i namirnice bogate cinkom,
Ako imas sokovnik probaj da ujutru pijes koktel svezeg voca,mada nisam sigurna da ce to bas nesto da ti pomogne.;) Bice ti bolja krvna slika i osecaces se jacom,ali za herpes mrka kapa.
Mada,mozda ovi nasi doktori na zdravlju mogu da ti pomognu.Pitaj njih,ipak su oni lekari:D
 
ma sve je to sr.anje... kad bi bilo nesto sto ce zauvek da ukloni herpes iz naseg organizma bilo bi divno.. a ovako.. kako mene to nervira... imam oziljak na usni, jer mi ceo zivot izlazi na istom mestu..
ej pa ovo je trebalo da ide na zdravlje... :)
 
Aciklovir i
Imunoaktiv (Biofar, sumece tablete)
meni ova kombinacija pomaze, ali je bitno da pocnes pre nego sto izbije herpes, znas ono kad pocinje da svrbi i 100% znas da ce tu izaci herpes, zadnja dva puta od kako koristim Imunoaktiv sasecem ga u startu. Inace sam isto muku mucio kad izadje po 7 do 10 dana, dok neprodje.
 
Nisam sigurna da se dejstvo virusa herpesa moze tako lako neutralisati. Ono sto sam ja ranije radila jeste terapija aciklovirom (tablete+mast) u kombinaciji sa laserskom terapijom. Ja sam ovu terapiju sprovodila na dermatologiji Klinickog centra u Nisu. Primetila sam da je vremenski period izmedju dva izlaska herpesa posle ovakve terapije bio mnogo, mnogo duzi.
U svakom slucaju, potrudi se da ojacas imunitet
.
 
Imam isti problem.Izlazi na istom mestu na usnama godinama,ali kao da to nije dovoljno....pre desetak dana,iskocise mi neki baloncici na vrh nosa!
Ja sam mislila da mi je alergija na sunce(hoce to mene)ali mi rekose da je verovatno herpes
 
Aciklovir krema - jedino rešenje (plus tablete Aciklovir)
inače - bilduj imunitet, spavaj, jedi voća, kreći se....meni sinoć iskočio jedam maWi maWecki :) Zato što mi se poremetio ritam sna.
btw. herpes je VIRUS nastanjen TRAJNO u organizmu. Ne leč se dakle jer nije bolest, samo se potrudiš...hah...pa ...da mu budeš dobar domaćin i da se ne izbacuje na površinu :)
No big deal...
 
w.witch:
Imam isti problem.Izlazi na istom mestu na usnama godinama,ali kao da to nije dovoljno....pre desetak dana,iskocise mi neki baloncici na vrh nosa!
Ja sam mislila da mi je alergija na sunce(hoce to mene)ali mi rekose da je verovatno herpes

i meni je ove godine prvi put iskočio u podnožju nosa :P :P :P
yebo njega...treba paziti na sebe.
inače - hoće da iskoči kao reakcija na sunce (nije to prava alergija nego - herpes solaris, poseban tip. Imam i to 8) Nema šta nemam :lol: E, nemam polni h. ! :lol: )
 
CICIRIPI:
kako se borite sa herpesom?Meni cim opadne imunitet ili se nesto bas nerviram odmah herpes izbije na usni.Cak mi ostaju i male flekice od tih herpesa :-(
Acilovir, ali cim osetis bol, svrab ( pre nego da se pojave vezikule ) - sto ranije, to bolje( citaj:delotvornije )

Imunitet ojacaj - bavi se sportom, poboljsaj ishranu ( zdravu :D ), smanji ( ukloni ) stres...
 

Back
Top