Treba mi savet oko narucivanja preko interneta

патриота

Obećava
Poruka
77
Treba mi knjiga (To kill a nation:the attack on Yugoslavia od Michael Parenti-ja ) koju ovde kod nas najverovatnije necu naci,tako da bi trebalo da narucim da mi stigne iz inostranstva.Posto nikad nisam narucivao,znaci nemam nimalo iskustva i ne znam kako to funkcionise bilo bi dobro da mi neko objasni.Koliko je to uopste pouzdano i sa kojih sajtova bi bilo najbolje da narucim?

P.S. Ako neko zna gde kod nas mogu da nadjem knjigu,jos bolje.
 
патриота:
Treba mi knjiga (To kill a nation:the attack on Yugoslavia od Michael Parenti-ja ) koju ovde kod nas najverovatnije necu naci,tako da bi trebalo da narucim da mi stigne iz inostranstva.Posto nikad nisam narucivao,znaci nemam nimalo iskustva i ne znam kako to funkcionise bilo bi dobro da mi neko objasni.Koliko je to uopste pouzdano i sa kojih sajtova bi bilo najbolje da narucim?

P.S. Ako neko zna gde kod nas mogu da nadjem knjigu,jos bolje.

Bolje je trazi u pdf formatu (ako je odradjena) preko google-a ili nekog ftp-a.
 
paypal ne zavisi od banke
nije moguce uopste registrovati paypal account sa adresom u scg, niti izvrsiti bilo kakvu transakciju sa scg IP adrsom, tako da to zaboravi. Najbolji nacin je da ako imas nekoga preko da ti on to zavrsi i posalje, mozes da probas da pronadjes sajt koji hoce da salje robu u scg, mislim da uk amazon hoce da salje knjige, pa da onda sa nekom karticom tipa visa virtuon raifeisen banke ili visa internet vojvodjanske banke platis to on line. Treci nacin koji ti je u principu najjednostavniji je da odes u e-ducan, firmu koja se bavi posredovanjem pri trgovini na netu..ti samo pronadjes sta hoces, oni se brinu o placanju, shipingu i dostave ti sve na kucnu adresu...naravno to i naplate :(
...i to nekada poprilicno...
 
Ja koliko znam, da bi bilo koju karticu koristio bilo gde u inostranstvu, moras da imas otvoren namenski devizni racun. Ne mozes uzeti bilo koju Visu ili Master karticu, otici makar i u Madjarsku i otkriti da sa njom ne mozes nista. Moras da otvoris poseban racun na koji uplatis devize, pa ti se svaka upotreba u inostransvu obracunava sa tog posebnog racuna. Ako koristis karticu online, onda to mora da bude posebna kartica namenjena za koriscenje online a ne bilo koja debitna kartica. Kao sto sam ranije pomenuo ja znam za Visu Virtuon i Visu Internet. Prvu izdaje rajfajzen, drugu vojvodjanska banka i sve sto ti treba da bi ih dobio je negde oko 30-40 din mesecna clanarina i 10E depozita na racunu.
Za sve navedene informacije, moram da napomenem da su mozda malo outdate, pa najbolje googliraj lepo domace banke, pa chekiraj na njihovim sajtovima...
 
Da, sto se tice Reiffeizen banke, depozit je 20 evra, to mora uvek da ti bude na kartici, sve preko toga mozes da koristis.
Inace, nikako da se dogovorim sa budalama iz ove banke da mi izdaju visa virtuon karticu na duze od 6 meseci! Kakva im je to politika stvarno nikako da ukapiram, kao da trosim njihove a ne moje pare i ako meni ukradu lovu, nisu duzni da mi nadoknade. A i ako mi ukradu a moraju da nakdoknade (sto nije tako) ,za tih 6 meseci mogu da natrpam hiljade evra pa da mi kao "ukradu"
Bankarska posla...
 
Zool:
zasto da ne skida kompresovane fajlove?
Izvini sto kasnim sa odgovorom....

Ako preko ShareAza-e skines neki kompresovani fajl, moguce je da u 98% slucaja naletis
na neke klosarske toolbar-ove koji ne mogu da se startuju...Veruj mi ovo ti govorim iz iskustva

Ma koji fajl da skines, bio on 200mb ili 2kb, u svakom ZIP-u ili RAR-u nacices jebeni toolbar....

Ako ne verujes, probaj sa nekim manjim fajlovima....
Ali nikako ne skidaj velike zipove....Nije vredno....
 

Back
Top