Agresivne udavače (traktat)

Milojko Vasic

Ističe se
Poruka
2.527
1. Uvod
Savremen našin života, i sve veća otuđenost među ljudima dovela je do stvaranja jedne nove vrste Homo Sapiensa, takozvane agresivne udavače. Ovaj traktat je samo pokušaj da se upozna i čitaocima bliže opiše ta pojava.

2. Pojmovi i definicije
Udavača - osoba ženskog pola (isključivo) koja nema muža. Dakle: neudata, razvedena (tradicionalni izraz: raspuštena), ili udovica. Starost je nebitna. Od prve mladosti do pozne starosti.
Agresivna udavača - Udavača u životnoj dobi od 25 do 32 godine života (+/- 2 god). Takođe: udavača čije su se sve drugarice već udale.

3. Rasprostanjenost
Agresivne udavače sreću se uglavnom u sredinama gde savremen način života nije u potpunosti nadvladao tradicionalne oblike zasnivanja porodice. Dakle: zemlje Mediterana, Istočna Evropa, Srednja Evropa, Balkan, neke zemlje Zapadne Evrope, Južna Amerika, delovi Severne Amerike. Mada, oprez nikad nije na odmet, nenadano se sreću i u Kanadi, Australiji pa i u Švedskoj. Neki primerci su primećeni čak i u dalekoj i hladnoj Finskoj.

4. Cilj agresivne udavače
Da se uda. (Tačka) Ništa više, ništa manje. Samo to i ništa više. Upravo ova skoncentrisanost agresive udavače na jedan jedini cilj u životu objašnjava prilično veliki procenat uspešnosti u ostvarivanju svojih težnji.

5. Predmet ostvarenja cilja
Muškarac. (Latinski: Homo sapiens, male). Starost nije bitna. Poželjno je da je neoženjen, ali burma na ruci nije oganičavajući faktor. Najpoželjniji predmet je naivan muškarac od 1 do 5 godina stariji od same udavače. (U daljem tekstu: mladi majmun). Uspešnost mladog majmuna u poslu, omiljenost u društvu, povoljna finansijska situacija, rešeno stambeno pitanje, prijatna spoljašnost i drugi slični faktori ističu mladog majmuna isped ostalih na lestvici poželjnih predmeta za ostvarivanje cilja agresivne udavače.

6. Kako je prepoznati
Agresivna udavača ima veliku moć mimikrije. Teško ćeš je prepoznati. Na prvi pogled izgleda kako sasvim obična i smerna devojka. Ipak pažljivom posmatraču neke pojedinosti neće promaći.

a) Svakog muškarca dugo i znalački premerava.
b) Nepogrešivo prepozna mladog majmuna u gomili drugih muškaraca.
c) Najagresivnija je u društvu drugih agresivnih udavača.
d) Rečima pokušava da sakrije svoj cilj u životu. Negativno se izražava o udaji, porodici, deci. Na primer:
- Nisam luda da se sada, u 29. godni, života udam. (Taman posla.)
- Meni brak ne pada na pamet. (Ma jok !)
- Ima vremena, izrodiću ja decu jednog dana. Sada mi to nije prioritet u životu.(Aha. Pričaj mi malo o tome)
- Ja stvarno ne razmišljam o udaji. Ali stvarno ! (Ma važi)
U principu, što je rečitija da ne želi da se uda, to se više odaje. Sledeće reči (ovo dobro zapamti) sigurno odaju agresivnu udavaču:
- Najviše mrzim seljančure koje nemaju drugi cilj u životu nego da se udaju pošto - poto. (logično je da ih mrzi, jer takve su joj najveći takmaci)
e) Retko, ali sasvim sasvim retko, u trenutcima pomućenog razuma, ili pod dejstvom velike količine alkohola agresivna udavača otvori dušu (ako je ima) i kaže: "Hoću bre da se udam, da rodim decu." Ipak, nemoj da računaš da ćeš ovo čuti. Verovatnoća je jedan prema milion.
Ovde se mora napomenuti i sledeća činjenica: mali je korak od smerne devojke do udavače, a još manji od udavače do agresivne udavače ! Zato, oprez.

7. Kako se odbraniti
Znam, dragi čitaoče, da si sa nestrpljenjem očekivao konkretne i sveobuhvatne savete, ali na žalost, takvi ne postoje. Ipak, u savremenoj teoriji postoje neke opisane smernice kojih bi muškarac trebao da se pridržava (a posebno mladi majmun) ne bi li izbegao zamku, klopku, mrežu, mišolovku i ostale alate agresivne udavače.
a) Izbegavati ženske osobe u rizičnim godinama. (Poglavlje 2.)
b) Pobeći glavom bez obzira na svaki, ma i najmanji nagoveštaj koji otkriva agresivnu udavaču. (Poglavlje 6.)
c) Svojim ponašenjem truditi se da iz kategorije poželjan mladi majmun pređeš u kategoriju običan mladi majmun, ili još bolje u kategoriju muškarac. Dakle, neodgovorno ponašanje, lenjost, rasipništvo ...
d) Prezervativ. Uvek. Bez izuzetka. Obavezno. Ako od aresivne udavače čuješ reči: "Dragi, sada su mi neplodni dani, možemo i bez prezervativa !" znaj da je upravo u danima ovulacije, gde i onaj 0,001 procenat neefikasnosti prezervativa može skupo da te košta. Mala digresija: trudna agresivna udavača svoj konačni i pobednički pohod na muškarca počinje rečima: "Ja ću ovo dete da rodim, a ti mi uopšte ne trebaš. Nemoj više da mi se javljaš, ne dolazi, ne želim da čujem za tebe."

8. Epilog
Ovaj traktat nema nameru da se predstavi kao konačan i sveobuhvatan dokument.
Molim svakog dobronamernog čitaoca da napiše svoj komentar, dodatak, ispravku. Sve sugestije su dobrodošle, i ja ću ih rado uvrstiti u naredno izdanje.

M.Vasić
 
ijaoooooooooooooooooj, zamalo se pronadjoh u ovoj prici...............

ali srecom.........MENI NA PAMET NE PADA DA SE UDAM!.......................jel tako bese Milojko?

hahahahahahahaha..................pozdrav za najludju glavicu na forumu............ :wink:
 
:D tesko da u ovom gradu mozes da pobegnes od takvih.a i one se odmah prepoznaju tu si u pravu.sama pojava naizgled agresivnih samostalnih riba koje jedino vulgarnim nacinom odevanja skrecu paznju na sebe,govori da su to u sustini plasljive devojke pune kompleksa koje ipak samo traze majmune za brak.najtuznije je sto ih i nadju jer i jednih i drugih je previse za mali grad kao Beograd :evil: :D
 
Livia:
:D tesko da u ovom gradu mozes da pobegnes od takvih.a i one se odmah prepoznaju tu si u pravu.sama pojava naizgled agresivnih samostalnih riba koje jedino vulgarnim nacinom odevanja skrecu paznju na sebe,govori da su to u sustini plasljive devojke pune kompleksa koje ipak samo traze majmune za brak.najtuznije je sto ih i nadju jer i jednih i drugih je previse za mali grad kao Beograd :evil: :D
========================================================
To nije jedini tip riba koji bi mogao da se zavede kao agresivne udavace.
 
Zak:
Livia:
:D tesko da u ovom gradu mozes da pobegnes od takvih.a i one se odmah prepoznaju tu si u pravu.sama pojava naizgled agresivnih samostalnih riba koje jedino vulgarnim nacinom odevanja skrecu paznju na sebe,govori da su to u sustini plasljive devojke pune kompleksa koje ipak samo traze majmune za brak.najtuznije je sto ih i nadju jer i jednih i drugih je previse za mali grad kao Beograd :evil: :D
========================================================
To nije jedini tip riba koji bi mogao da se zavede kao agresivne udavace.


tacno! mene mnogo vise plase ove fine i povucene devojke iz provincije, u BGD-u ...na studijama, naravno :shock: :?
to grabezljivo, agresivno.....pa ste ce jadne, da se vrate kuci? one moraju ovde da se udaju da bi ostale!
fasitoidna izjava, priznajem, i unapred se izvinjavam ljudima koji nisu iz BGD-a a zive ovde, ali morala sam da pridodam i ovu kategoriju devojaka!
 
anakin:
Zak:
Livia:
:D tesko da u ovom gradu mozes da pobegnes od takvih.a i one se odmah prepoznaju tu si u pravu.sama pojava naizgled agresivnih samostalnih riba koje jedino vulgarnim nacinom odevanja skrecu paznju na sebe,govori da su to u sustini plasljive devojke pune kompleksa koje ipak samo traze majmune za brak.najtuznije je sto ih i nadju jer i jednih i drugih je previse za mali grad kao Beograd :evil: :D
========================================================
To nije jedini tip riba koji bi mogao da se zavede kao agresivne udavace.


tacno! mene mnogo vise plase ove fine i povucene devojke iz provincije, u BGD-u ...na studijama, naravno :shock: :?
to grabezljivo, agresivno.....pa ste ce jadne, da se vrate kuci? one moraju ovde da se udaju da bi ostale!
fasitoidna izjava, priznajem, i unapred se izvinjavam ljudima koji nisu iz BGD-a a zive ovde, ali morala sam da pridodam i ovu kategoriju devojaka!
MMmm šta je takvih udavača u mom gradu.Dođu iz kokurine da "studiraju",nađu kakvog našeg blentu koji ih napumpa i zadatak završen-cilj izvršen.Udaja za 2,3 mjeseca i nema više sela.Sad su "građanke",ma prave dame.
 
ma fora je sto ih imaju nekoliko u rezervi. svaki bivsi je potencijalni i cuva se za ne daj boze. e znas li sta se desava ako se kojim slucajem smuvas sa bivsim deckom jedne takve?? ja sam nayebala!
sacuvala sam decka (koji je stvarno divan) ali devojka se bas trudila svim silama. a imala je decka i ljubavnika-komsiju i ljubavnika sa posla i potencijalnog sa drugog posla i ......bla bla bla.

mozes li da verujes? ova se trudi da zaposedne celu teritoriju grada Beograda! strasno!!!!!!

i sad zamisli kolika je juzna i istocna Srbija!

hoce li ostati nesto za nas breeeee?
 
Sad zvučimo kao kakve ogorčene tetke :x
Ali imaš pravo ,i meni takve idu na živce pogotovo jer se zamjere na dobre momke a mi ostadošmo praznih ruka.Mislim treba im odati počast jer se znaju snaći svojim najboljim oružjem,a već znamo šta je to.
Ne želim da se netko naljuti jer nisu sve takve,neke dolaze stvarno radi studija ali ima izuzetaka.
Čuvaj ti svog dragog od te stuhe jer se ta namečila na sve što ima ku*.
 
joj da znas.....
valjda je to neko seosko vaspitanje da je vrhunski uspeh u zivotu biti udata? (za Beogradjanina???)

ili su te devojke samo surovo prakticne i bas ih briga da se cimaju i rade ili ne daj boze rizikuju i budu u semi samo sa jednim tipom....kad mogu da postanu gradske gospodje jednom prostom (bracnom) transakcijom.

ponekad ih mi je zao....ali bi ih uglavnom tukla. (mada, zamalo ja da dobijem batine!!!!mozda sam zato tako i ogorcena)
 
evo sta ja imam da kazem na tu temu...prvo, uopste nije tacno da devojke preko 25 zele da se udaju...to je laz...to im namece sredina u kojoj zive, roditelji, koji zele da dobiju unuce i da vide svoju cerku "srecno"udatu...sve su to gluposti...sta sam ja dobila od toga sto sam se udala "na vreme"???....nista....smaranje...

moj savet zenama je da se ne smaraju ovakvim i slicnim glupostima, da uzivaju u zivotu, da izlaze, da idu na fitness, da idu na izlete, da svoj zivot ucine zanimljivim, i da se ne opterecuju brakom i "obaveznoscu" istog (do 30-te), I DA SHVATE DA NISTA SPECIJALNO NECE DOBITI "UDAJOM", SEM OPSTEPRIHVACENOG DRUSTVENOG MODELA ponasanja...sve ostalo je shit....

ljubav...prodje...
 
minimaus:
evo sta ja imam da kazem na tu temu...prvo, uopste nije tacno da devojke preko 25 zele da se udaju...to je laz...to im namece sredina u kojoj zive, roditelji, koji zele da dobiju unuce i da vide svoju cerku "srecno"udatu...sve su to gluposti...sta sam ja dobila od toga sto sam se udala "na vreme"???....nista....smaranje...

moj savet zenama je da se ne smaraju ovakvim i slicnim glupostima, da uzivaju u zivotu, da izlaze, da idu na fitness, da idu na izlete, da svoj zivot ucine zanimljivim, i da se ne opterecuju brakom i "obaveznoscu" istog (do 30-te), I DA SHVATE DA NISTA SPECIJALNO NECE DOBITI "UDAJOM", SEM OPSTEPRIHVACENOG DRUSTVENOG MODELA ponasanja...sve ostalo je *....

ljubav...prodje...

Slazem se s tobom u potpunosti "minimaus" i nemam sta da dodam, jedino da brak ne treba da bude jedini cilj djevojaka bilo da ima 25 ili 30 i vise godina, nego gdje je tu ljubav? Ljubav se trazi a ostalo ce samo po sebi doci... :wink:
 
anakin:
Zak:
Livia:
:D tesko da u ovom gradu mozes da pobegnes od takvih.a i one se odmah prepoznaju tu si u pravu.sama pojava naizgled agresivnih samostalnih riba koje jedino vulgarnim nacinom odevanja skrecu paznju na sebe,govori da su to u sustini plasljive devojke pune kompleksa koje ipak samo traze majmune za brak.najtuznije je sto ih i nadju jer i jednih i drugih je previse za mali grad kao Beograd :evil: :D
========================================================
To nije jedini tip riba koji bi mogao da se zavede kao agresivne udavace.


tacno! mene mnogo vise plase ove fine i povucene devojke iz provincije, u BGD-u ...na studijama, naravno :shock: :?
to grabezljivo, agresivno.....pa ste ce jadne, da se vrate kuci? one moraju ovde da se udaju da bi ostale!
fasitoidna izjava, priznajem, i unapred se izvinjavam ljudima koji nisu iz BGD-a a zive ovde, ali morala sam da pridodam i ovu kategoriju devojaka!
8)Sta je bilo, uplasila si se da ti fine devojke iz provincije ne preotmu potencijalne muzeve? By the way, za razliku od mnogih Beogradjanki, dobar deo devojaka iz unutrasnjosti ovde zavrsava visoke skole i to sa izuzetno visokim prosekom ocena. Mislim da nas to kvalifikuje u kategoriju devojaka sposobnih da same sebi obezbede egzistenciju.
 

Back
Top