Zbunjena oko usera...

  • Začetnik teme Jelisaveta
  • Datum pokretanja
J

Jelisaveta

Gost
Kupila sam skoro kompjuter i u firmi su mi instalirali WindowsXp Profesional.
Sad sam malo zbunjena oko svega ovoga sa administracijom,korisnicima i ostalim stvarcica.Nisam znala da toliko ima elemente NT sistema...

Pitala bih vas da li znate sta je ono kad otvorim My computer, Shared Documents, a sta Lela's documents.
I sta je u C:\Documents And Settings ...Administrator, All Users,Guest, Lela ?
Da li mogu nesto od toga da obrisem, tj...jel mogu da koristim samo jedan jedini nalog, posto ne zelim ,a i nemam, nikakvu mrezu i korisnike!
 
Jelisaveta:
Kupila sam skoro kompjuter i u firmi su mi instalirali WindowsXp Profesional.
Sad sam malo zbunjena oko svega ovoga sa administracijom,korisnicima i ostalim stvarcica.Nisam znala da toliko ima elemente NT sistema...

Pitala bih vas da li znate sta je ono kad otvorim My computer, Shared Documents, a sta Lela's documents.
I sta je u C:\Documents And Settings ...Administrator, All Users,Guest, Lela ?
Da li mogu nesto od toga da obrisem, tj...jel mogu da koristim samo jedan jedini nalog, posto ne zelim ,a i nemam, nikakvu mrezu i korisnike!
slobodno prepusti ceo posao windowsu sto se toga tice...

shared documents--> direktorijum/folder kome imaju pristup korisnici preko lan-a ili net-a (uz odredjena ogranicenja naravno)
lela's documents--> direktorijum/folder korisnika lela i moze da bude zakljucan da niko drugi nema pristup osim nje (i svaki korisnik ima svoj documents)

nemoj da brises korisnike
administrator i guest su predefinisane grupe korisnika, lela si ti a all users ima uticaj na sve usere (npr. ikonicu u all users\desktop\ vide svi useri)

ti i koristis jedan nalog (lela), + eventualno all users... problem je u tome, sto pri instalaciji odredjenjih programa on stavlja precice i ikonice u all users folder, sto, ako isti ne postoji, moze (ne mora) da dovede do manjih problema (pre bih rekao neugodnosti)

sa druge strane, ukoliko ti se osteti (zez OS-a ili HD-a) tvoj user (lela), moci ces da udjes u windows kroz usera administrator sa svim administratorskim privilegijama
 
A kako da se ulogujem kao administrator ?
Da li mogu da imam na kompjuteru samo administratorski nalog i nista vise...Nije mi jasno kako pise tamo da je Lela administrator, a postoji jos jedan nadredjeni ...

:shock:
 
Jelisaveta:
A kako da se ulogujem kao administrator ?
Da li mogu da imam na kompjuteru samo administratorski nalog i nista vise...Nije mi jasno kako pise tamo da je Lela administrator, a postoji jos jedan nadredjeni ...

:shock:
nije nadredjeni administrator....

pazi
administrator je grupa i sistemski admin i ti sa admin privilegijama pripadate istoj grupi i samim tim imate i ista prava

da bi usla u win kao administrator (a to je SAMO ime usera u ovom slucaju, idi u control panel> users and... (ne znam tacno) i tamo imas opciju change the way users log on
posle toga imaces standardan login prozor gde ukucavas ime usera i sifru i tu mozes da stavis administrator i logovana si kao administrator (znaci to je IME usera)
 

Back
Top