H E M I J A

Ja te zadatke radim ovako :
iz zadatka imas da se 20 g NaOH nalazi u 100g rastvora.
Tih 20g prevedes u molove(tako sto podelis m sa M), a onih 100g rastvora prevedes u zapreminu(tako sto m podelis sa gustinom)!
Sada imas broj molova u odredjenoj zapremini(ali pazi da je ona izrazena u cm3). Odatle sracunaj koncentraciju( c/V )!


Ima i odmah gotova formula, lai je nikada nisam pamtio, jer ja ovako resavam.
Pozz
 
DkJm:
Ja te zadatke radim ovako :
iz zadatka imas da se 20 g NaOH nalazi u 100g rastvora.
Tih 20g prevedes u molove(tako sto podelis m sa M), a onih 100g rastvora prevedes u zapreminu(tako sto m podelis sa gustinom)!
Sada imas broj molova u odredjenoj zapremini(ali pazi da je ona izrazena u cm3). Odatle sracunaj koncentraciju( c/V )!


Ima i odmah gotova formula, lai je nikada nisam pamtio, jer ja ovako resavam.
Pozz



E rekla mi je profesorka da bi ovako mogao da se uradi zadatak ako je u pitanju voda. Ne razumem...
 
E, pusti ti tu tvoju profesorku da lupa glavu oko tog zadatka, a ti lepo uradi ovako kako smo ti Marinche i ja pokazali, pa proveri sa resenjem i videces da je dobro!
Pozz
 
Dunja najpametnije ti je da pogledas u knjigama,sajtovi cesto umeju da budu puni gresaka.Na hem. fakultetu ces naci knjigu od S. Niketic proteini,cela knjiga samo o njima i verujem da ces naci sve sto ti treba,a amino kiseline u knjizi iz biohemije (Karllson), u biblioteci hem. fakulteta ces uvek naci voljnog studenta da ti izvuce i kopira deo koji te zanima.Nadam se da sam ti pomogao.Pozdrav
 

Back
Top