Smrtna kazna;

Bez uvrede, ovo pitanje je mnogo ozbiljnije, kompleksnije i slozenije od nacina kako se analiziraju stvari od strane forumasa, pa bez obzira na neka dobra zapazanja pojedinaca, ipak su to samo kapljice u moru - a pitanje je za mnogo mudrije glave.
 
Andreavk:
...a ti bi da sprecavas zlocine ili da u njima ucestvujes?
Da sprecavam naravno.
Pa evo ti primer.Svi se secaju onog manijaka sto je izbo onu devojcicu u Batajnici.
I sta sad njega treba proucavati.Pa da sam ja na vlasti taj bi odavno bio mrtav.Osudio bi ga na vise smrtnih kazni.A koliko se secam taj lik je vec lezao u zatvoru zbog slicne stvari,i proucavali su ga i zatim mu dali sansu da opet uradi isto.
U ovoj zemlji je sudstvo maximalno korumpirano.Pa eto vam i onog Sarajlica.Dobi covek 3 god,a posle zalbe nece ni 3.Pa ni njega ne treba proucavati,nego ga treba baciti u neki rudnik da kopa do kraja zivota ili smrtna kaznica.Ipak je to nevidjen prestup.Nije on bio obican gradjanin vec predstavnik pravde koji se prodao mafiji.A za to sledi samo smrt.I tako sve dok se ne sredi situacija u Srbiji.
 
Cinjenica je da smrtna kazna ne utice na stopu kriminala - upravo u zemljama koje imaju smrtnu kaznu ta stopa je najvisa...kad ubijes ubicu nisi resio problem...drustvo stvara ubice - ako ih ne proucavas da bi shvatio uzroke zbog kojih neko postaje ubica samo ce ih biti vise...na zalost drustva koja imaju najvise kriminala ne proucavaju "uzroke" misleci da ce problem resiti fizickom likvidacijom "posledica" sto je naravno nemoguce - ja mislim da se tako ponasaju totalitarna drustva koja ne zele da se menjaju
 
Andreavk:
Cinjenica je da smrtna kazna ne utice na stopu kriminala - upravo u zemljama koje imaju smrtnu kaznu ta stopa je najvisa...kad ubijes ubicu nisi resio problem...drustvo stvara ubice - ako ih ne proucavas da bi shvatio uzroke zbog kojih neko postaje ubica samo ce ih biti vise...na zalost drustva koja imaju najvise kriminala ne proucavaju "uzroke" misleci da ce problem resiti fizickom likvidacijom "posledica" sto je naravno nemoguce - ja mislim da se tako ponasaju totalitarna drustva koja ne zele da se menjaju

Slažem se sa tobom u većini stvari. Eto i primer zemalja gde je smrtna kazna najupečatljivija: Kina, SAD, Saudijska Arabija...
Primer ili totalitarnog društva tipa "Veliki brat vas gleda" ili pravog komunističkog odnosno verskog totalitarizma...
 

Back
Top