znak zveri u kalendaru!

Da bi se covjek upustio o raspravi povodom neke teme, pretpostavlja se da ima neko znanje o temi. Ne mogu ja odgovarati i na pitanja koja tebi nisu jasn, nemam vremena.Potrazi odgovore na internetu, zasto da ja postavljam linkove.
Da li je drvo bilo sirovo ili suvo? Zar je to uopste vazno: postavio sam ti tabelu u kojoj stoji da je specificna tezina cempresovog drveta 5,1. Zar ti nije dovoljno? I razmisljaj sam, utrosi malo vremena, a ne trazi odgovore od mene.
Vi hocete za samo jedno letimicno citanje da sto prije date odgovor o vasem neslaganju. Prvo dobro razmotrite temu, ispitajte cinjenice, pa onda postavite svoje tvrdnje.
 
jbg, sto volim ljude koji ne citaju tudje postove...
al ajde evo ti jos jednom - vezano za nojevu barku...koja ako nije postojala, ona tvoja vrednost ne znaci nista, u stvari sledi da je izmisljena...

dakle, gde je cuvao ribe - slatkovodne ne mogu u slanoj, a morske ne mogu u slatkoj vodi? kako je cuvao kengure i pingvine jedne do drugih?
gde je cuvao bakterije koje se sada mogu naci samo oko vulkana?
gde je cuvao bakterije koje se sada mogu naci samo u visim slojevima atmosfere?
sta su jele? cime je hranio mesojede a cime biljojede?
kako je uspeo da postigne da hrani sve te zivotinje?
kako je uspeo da pocisti iza svih tih zivotinja?
 
Obersturmfuehrer:
jbg, sto volim ljude koji ne citaju tudje postove...
al ajde evo ti jos jednom - vezano za nojevu barku...koja ako nije postojala, ona tvoja vrednost ne znaci nista, u stvari sledi da je izmisljena...

dakle, gde je cuvao ribe - slatkovodne ne mogu u slanoj, a morske ne mogu u slatkoj vodi? kako je cuvao kengure i pingvine jedne do drugih?
gde je cuvao bakterije koje se sada mogu naci samo oko vulkana?
gde je cuvao bakterije koje se sada mogu naci samo u visim slojevima atmosfere?
sta su jele? cime je hranio mesojede a cime biljojede?
kako je uspeo da postigne da hrani sve te zivotinje?
kako je uspeo da pocisti iza svih tih zivotinja?

Stvarno su ti pitanja! Priznajem, ne mogu da odgovorim (nisam licno prisustvovao ukrcavanju u barku). :lol:
 
Vidusa:
Stvarno su ti pitanja! Priznajem, ne mogu da odgovorim (nisam licno prisustvovao ukrcavanju u barku). :lol:

eh, to su vrlo bitna pitanja koja mogu da opovrgnu ili dokazu postojanje barke, a ti koristis podatak iz te price kao relevantan...tako isto i ja mogu da uzmem gustinu cigle iz "Vuk i tri praseta" pa da tvrdim da je to ne znam kakv gradjevinski materijal...
 
Ok Vidusa po ovim poslednjim postovima vidim da se sa tobom ne moze pricati. Kao da pricas sa zidom. Prosto nebulozno odgovaras. (zasto li ostajem uopste na ovom forumu i dizem sebi pritisak? :mad: ) Postupicu kao sto to radim i u stvarnom zivotu.
Cek da vidimo kako ono bese ide? Select user...open ignore list... add user... add user to braindead section... user added.

Elem, pitanja koja smo i Ober i ja postavli su zaista pitanja koja su cini mi se vrlo bitna za razumevanje postojanja kovcega. Ako se na ta pitanja ne moze nekako odgovoriti postavalja se i pitanje same istinitosti kovcega. To nisu nikakva metafizicka pitanja o postojanju boga, opravdanosti religije ili nesto slicno. Pitanja su krajnje materijalne prirode i razumna osoba ih mora sebi postaviti bez obzira na svoja verska ubedjenja. Iskreno, cak bi me vise zadovoljio odgovor Pa bog je tako uredio da to bude moguce, nego ONO sto sam dobio pre par postova. Te ako ima normalnih razumnih ljudi ovde recite molim vas svoje misljenje.
 
:lol:
Insect:
Ok Vidusa po ovim poslednjim postovima vidim da se sa tobom ne moze pricati. Kao da pricas sa zidom. Prosto nebulozno odgovaras. (zasto li ostajem uopste na ovom forumu i dizem sebi pritisak? :mad: ) Postupicu kao sto to radim i u stvarnom zivotu.
Cek da vidimo kako ono bese ide? Select user...open ignore list... add user... add user to braindead section... user added.

Elem, pitanja koja smo i Ober i ja postavli su zaista pitanja koja su cini mi se vrlo bitna za razumevanje postojanja kovcega. Ako se na ta pitanja ne moze nekako odgovoriti postavalja se i pitanje same istinitosti kovcega. To nisu nikakva metafizicka pitanja o postojanju boga, opravdanosti religije ili nesto slicno. Pitanja su krajnje materijalne prirode i razumna osoba ih mora sebi postaviti bez obzira na svoja verska ubedjenja. Iskreno, cak bi me vise zadovoljio odgovor Pa bog je tako uredio da to bude moguce, nego ONO sto sam dobio pre par postova. Te ako ima normalnih razumnih ljudi ovde recite molim vas svoje misljenje.

Pitanje kako su Potop prezivjele amebe, bakterije i virusi? :shock: :roll: :lol:
Pitanje da li je drvo bilo sirovo ili suvo? :shock: :roll: :lol:
Pitanje da li su zivotinje bile brat i sestra? :shock: :lol: :lol:

Nemam komantar, ljudi, ostao sam bez teksta? :lol: :lol:

I jos pitaju kako su Potop prezivjele ribe? :roll: :confused: :) :o :D
 
Pitanje kako su Potop prezivjele amebe, bakterije i virusi?
Pitanje da li je drvo bilo sirovo ili suvo?
Pitanje da li su zivotinje bile brat i sestra?

Nemam komantar, ljudi, ostao sam bez teksta?

I jos pitaju kako su Potop prezivjele ribe?

Sva pitanja su na mestu.
Krijes se iza tog bespotrebnog smeha a pre ili kasnije ces sesti sam i sebi reci da neznas odgovore na ova pitanja. Sreca je tvoja samo sto nijedan od nas nece biti tu da te gleda u tom trenutku.

Bolje reci da su to dobra pitanja o kojima jos treba razmisliti i to bi se prihvatilo nego ponizavati tudja pitanja.
Anstajn je jos davno rekao da ne postoje glupa pitanja vec glupi odgovori, razmisli o tome i daj sve od sebe da verujes u istinu i zdravorazumsko razmisljanje.
 
ej vidusa, pozdravljam te, stvarno nemam vremena da se raspravljam sa kojekakvim diletantima koji sebe nazivaju istrazivacima i naucnicima...

a ti probaj da uhvatis morsku ribu i stavis je u slatku, pa gledaj sta ce biti....

btw, danas je grom udario u Genex - jedno 50 metara od mene, a mene nije spicio....zamisli molim te....
 
Obersturmfuehrer:
ej vidusa, pozdravljam te, stvarno nemam vremena da se raspravljam sa kojekakvim diletantima koji sebe nazivaju istrazivacima i naucnicima...

a ti probaj da uhvatis morsku ribu i stavis je u slatku, pa gledaj sta ce biti....

btw, danas je grom udario u Genex - jedno 50 metara od mene, a mene nije spicio....zamisli molim te....

Stvarno je misterija kako su bakterije i rube prezivjelie potop!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Gospodine Vidusa, s obzirom da ste dosta stariji od mene a predpostavljam i od vecine koji citaju vase postove ovde, zamolio bih vas da se uozbiljite i pokusate da shvatite da sva pitanja koja vam se postave ocekuju odgovor a ne nezrelo podsmevanje.
Svaka cast na vase dve objavljene knjige i koliko vidim bili ste prosvetni radnik a vase ponasanje ovde na forumu ne prilici jednom akademskom gradjaninu.

Mozda je drsko sa moje strane sto se usudjujem uputiti ovakvu kritiku nekom ko je stariji ali moj motiv je inspirisan nezrelim i podmuklim uzdizanjem i podsmevanjem kojim pokusavate poniziti one koji postavljaju pitanja na koji vi ne znate, ne umete ili necete da odgovorite.

Vidite, ovo ovde nije skola, nije ni fakultet i kao sto rekoh ovde ima ljudi koji su vam dorasli mozda ne po godinama ali po strucnosti da.

Vi ste sa nasih krajeva a zivite u Americi i razumem da je mentalitet ljudi drugaciji ali znam da i tamo ljudi postavljaju racionalna pitanja koja zahtevaju racionalan odgovor ( znam ili ne znam ) koji se uvek prihvati medju civilizovanim ljudima.

Zamolio bih vas jos jednom da ramislite o vasem sledecem postu koji ce te napisati jer nacinom na koji pisete ugrozavate sve clanove foruma.

Izvinjavam se zbog iskrenosti.
 

Back
Top