timpanometrija

cupko

Zainteresovan član
Poruka
103
Moze li mi neko malo vise reci o ovoj metodi. I ja prvi put cujem za ovo ali mojoj prijateljici su preporucili da to uradi za sina od 3 god. Naravno ako neko zna da mi kaze: gde se to radi, koliko traje, da li je bolno, da li se mora lezati u bolnici, i koliko kosta od prilike bilo da se radi u bolnici ili kod nekog privatnika. Dete nije iz Srbije tako da bi svi troskovi morali biti placeni. Hvala unapred!!!
 
Radi se na referentnim ustanovama za lecenje dece, u Beogradu konkretno na Institutu za majku i dete. Procedura ne zahteva lezanje u bolnici, bezbolna je, a koliko kosta zaista ne znam da Vam kazem ali pretpostavljam ne vise od dvadesetak eura u najgoroj varijanti (govorim za drzavne ustanove, a verovatno isto vazi i za privatnike). Pozdrav
 
Ja sam timpanometriju radila svom sinu....mislim,lekar je radio....kod privatnog lekara koji je za ceo pregled i timpanometriju,naplatio 800 dinara.Skoro je bilo.Potpuno je bezbolno,,,neka spravica nalik na olovku sa gumenim vrhom se stavi detetu u bubnu opnu a lekar na aparatu koji lici na tastaturu vidi rezultat kroz neki grafikon...to lekari znaju da procitaju...vidi se koliki je pritisak i koliko cerumena ima u usima.Mom klincu je bilo zanimljivo...i on oma 3 godine.Pozdrav!
 
malena, mozes li mi dati adresu, telefon i ime lekara kod koga ste bili. Kao sto sam rekla dete nije iz Srbije i mnogo je jednostavnije otici privatno nego snaci se u drzavnim ustanovama...
 
Mom detetu je to radjeno u Jagodini kod dr.Spiroskog i u Krusevcu kod dr, Jotica.Reci mi ciji telefon od njih dvojice zelis...gde vam je lakse odvesti dete,pa cu ti napisati telefone.Pozdrav!
 
Ok vidim da je tema stara ali nema puno objasnjenje o njoj.

Moja ćerka muku muči sa čestim upalama uha pa sa time timpanometrija za mene nije strana.

Šta je u stvari ona.

Timpanometrija ili izrada timpanograma (oznaka TG)

U uhao se postavlja mala sonda koja ima trostruku funkciju.
-zvučnik
-Reflektni mikrofon
-I kanal za menjanje pritiska sa meračem.

Timpanografijom se meri pritisak u uhu, a grafika koja se dobija je u stbari zvuk koji se odbio o bubnu opnu i njegov povratak na mikrofon.

U zdravom uhu je najmanja refleksija zvuka od bubne opne kada se pritisak u samom slusnom kanalu nemenja.

Hocu da kažem da je timpanometrija nacin ne da se proveri sluh, nego provera pritiska srednjeg uha i njegovog podsistema.

A za malu decu je savršena jer nije protiv njih čak šta više može im se svideti.
 

Back
Top