Krit - ko je bio?

zauzeto

Primećen član
Poruka
533
Dobar dan!
Planiramo na Krit u junu, u drugoj polovini, tacnije.
Ako je neko bio, molim da iznese svoja iskustva, impresije, preporuke.
U koje mesto ici, koliko novaca spremiti i sl.
Hvala unapred!
 
Ih, pa nemojte, ovde se s vremena na vreme brisu stare teme....Dakle i mene zanima narocito snaga vetrova na Kritu....rekoste u nekoj prethodnoj temi da na Rodosu duvaju vetrusine, pa me zanima snaga vetrusina i na ovom ostrvu, i to kod Malie, Stalide, i ostalih mesta gde obicno nase agencije vode turiste....Dakle, koliko cesto se crvena zastavica zavijori na plazama?
 
ovaj...j anemam pojm ao kakvoj crvenoj zastavici ti to bane:p
teme se ne brišu...već imaš podešavanje,koliko stare teme želiš da gledaš.u dnu stran esa svim temama na turizmu:p
 
Trazih, trazih po ranijim porukama i ne nadjoh. Da li je neko bio tamo, na netu kazu da je plaza izlozena vetru, koliko je vetar zaista jak, da li moze da se pliva satima, a ne samo kupanje u plicaku, da li je mora hladnije zbog vetra....mene zaista zanima samo to kad biram letovanje....jbg svako ima svoje bubice, ha, ha....ajd pomozite
 
Ja sam prosle godine bila na Kritu, u Agios Nikolaosu. Za Amoudaru nisam ni cula, pa sam morala da vidim na netu gde je to zapravo. Dobra strana je sto je blizu Irakliona, glavnog grada i Knososa (ima svasta da se obidje, isla sam 2x) i situiran je u sredini ostrva, pa mozes dosta da obidjes, a losa, barem pretpostavljam, sto je jedno od onih bezveznih bezlicnih mesta tipa hotel-apartmani-hotel-apartmani-disko-hotel-kafana-apartmani...
Vetar (koji se zove meltemi) duva, koliko sam uspela da shvatim, na svim ostrvima, inace bi bilo neizdrzivo, i nekad je stvarno jak, tako da ni brodovi ne isplovljavaju. Ako si sklon mrdanju, to ne bi trebalo da bude problem, uvek mozes naci zavucene i zasticene plaze; vozis li auto, idealno, a ako ne autobusi su jeftini i udobni, sa sve klimom. More nije hladnije, ja sam bila pocetkom septembra i bilo je taman kako treba - ni hladno ni bara.
Meni je Krit, posle mnogo godina na hrvatskim ostrvima, na prvi pogled bio bezveze, ali je zapravo pun skrivenih dragulja. Ako budes bio u prilici nemoj propustiti Krisi ostrvce (na juznoj strani ostrva), e tamo je raj za plivanje.
Eto, nadam se da je ovo bilo korisno i da nisam zakasnila, tek sam sad videla topic, zatrpan aktuelnijim. Ako te zanima jos nesto, pitaj.
 
sale_r:
Ja sam prosle godine bila na Kritu, u Agios Nikolaosu. Za Amoudaru nisam ni cula, pa sam morala da vidim na netu gde je to zapravo. Dobra strana je sto je blizu Irakliona, glavnog grada i Knososa (ima svasta da se obidje, isla sam 2x) i situiran je u sredini ostrva, pa mozes dosta da obidjes, a losa, barem pretpostavljam, sto je jedno od onih bezveznih bezlicnih mesta tipa hotel-apartmani-hotel-apartmani-disko-hotel-kafana-apartmani...
Vetar (koji se zove meltemi) duva, koliko sam uspela da shvatim, na svim ostrvima, inace bi bilo neizdrzivo, i nekad je stvarno jak, tako da ni brodovi ne isplovljavaju. Ako si sklon mrdanju, to ne bi trebalo da bude problem, uvek mozes naci zavucene i zasticene plaze; vozis li auto, idealno, a ako ne autobusi su jeftini i udobni, sa sve klimom. More nije hladnije, ja sam bila pocetkom septembra i bilo je taman kako treba - ni hladno ni bara.
Meni je Krit, posle mnogo godina na hrvatskim ostrvima, na prvi pogled bio bezveze, ali je zapravo pun skrivenih dragulja. Ako budes bio u prilici nemoj propustiti Krisi ostrvce (na juznoj strani ostrva), e tamo je raj za plivanje.
Eto, nadam se da je ovo bilo korisno i da nisam zakasnila, tek sam sad videla topic, zatrpan aktuelnijim. Ako te zanima jos nesto, pitaj.




Ja planiram da odem na Krit ove godine, u Agios Nikolaos. Kakve su plaze? Da li ima nekih istorijskih zanimljivosti? Hvala.
 
agnikolaos1.jpg
 
Uplatila sam Krit, Retimno, htl. Jo An Beach. Kakva su iskustva sa Krita, sta obici, da li je ko bio u ovom,cini se, vrlo skromnom hotelu, koji je jedini preostao u ponudi za kraj jula. Sve uplaceno preko Jolly toursa kog ne bije bas dobar glas. Zato se oslanjam samo na sebe i Vas. Nvala.
 
Guru_NS:
Ja nisam bio...ali sam cuo dosta pohvala...zato sam se i uputio tamo...uplatio sam preko Belvija...Hersonisoss...tj....tamo idem...mozda se i sretnemo nije Krit bas tako velik...;)

Koliko ja znam Krit je najvece grcko ostrvo..............ako ides u Hersonisos, odvoj jedan dan da odes do mesta Agios Nikolaos na krajnjem istoku ostrva, vredi ga videti.
 
pajamaca:
cico...krit je veeeeelikooo ostrvo:lol:

da agios nikolaos...je obavezna poseta!

Cico znam...ono je bilo metaforicano receno...iz zezancije... 8-)

A i Retimno nije toliko udaljen od Hersonisosa...znaci oko sat voznje kolima...maksimalno...Obavezna mi je poseta Agios Nikolas...Knosos...A i Zevsova pecina...mada to je kao blize...ali zujacemo i dalje ako je potrebno, jer cemo uzeti kola...greh je ne uzeti kola na ostrvu...posebno Kritu...kada se stvarno ima sta i videti...
 
Guru_NS:
Kome je ovo bilo upuceno...meni ili...:D
U svakom slucaju gde se nalazi plaza...koliko je udaljena od hersonisos-a?

Plaza Vai je bas na samom istoku , znaci blizu A. Nikolaosa.............
Ako rantas kola onda neces imati problema sa obilaskom celog ostrva a koliko znam Retimno nije bas tako blizu Hersonisosa, nije na kraj sveta naravno ali kao sto naglasismo , Krit nije uopste malo ostrvo, ima da se navozas bogami........

Nisam bio na juznoj strani ostrva ali sam cuo da ima vise zelenila nego na severnoj strani gde ces retko gde videti drvo, osim AN koji je predivan........
 
idem ja u hersonissos za 10 dana.bio sam na kreti prije 3 godine i bogami se ima što vidjeti i doživjeti....prekrasna palača u knossosu,agios nikolaos,heraklion,mnogo predivnih plaža,što se tiče samog hersonissosa kome se ne sviđa zabava od jutra do sutra taj nema tamo što ni tražiti,tamo ima klubova za svačiji ukus,cijene nisu previsoke (nije ništa skuplje nego u hrvatskoj)...uh jedva čekam...
 
@Klika

Pa AN je blizu Hersonisos-a...mislim kolima...u svakom slucaju cu ga obici...od druga su ce tamo biti tri drugarice...pa oce da se vidi bar jedan dan sa njima...Tako da nam AN ne gine...:D

@crni vrag

Pa naravno da trazim provod...24 godine...jos uvek mi treba zezanja...zato sam i izabrao Hersonisos...jer sam cuo da je dobar za provod...A za plaze cu preko dana lako...kolima obici...dok uvece volim kada popijem da mi je zezanje na dohvat ruke...;)
 

Back
Top