Krit - ko je bio?

Evo, Gajduri se vratio.....

za one koji ne znaju šta je to evo :
donkey-with-greek-sign.jpg


Izvinjavam se što sam bio tako dugo odsutan, ali.....uostalom šta da lažem, NEMA OPRAVDANJA. Probaću da barem malo nadoknadim.
 
Bez magarca se na Kritu jednostavno NE MOŽE ! On je domaćinu najbolji, ponekad i JEDINI prijatelj.
dest-donkey_common.jpg


Moj komšija Leonidas ima magarca i često mu se obraća sa : '' File ili Filaraki '' što znači prijatelj. Ja se trgnem, jer mislim da se obraća meni. Svaki put me spusti na zemlju i kaže da ja JOŠ nisam zaslužio da mi se tako lepo i umiljato obraća. Možda, jednog dana....
 
vanjicica:
Tema je ODLICNA! Svaka cast! Prvo smo hteli da idemo u Egipat ali ovi komentari i info su nas preobratili! KRIT je nas ovog leta :)

ALI gde? Ne znam kako se izgovara pa cu ovako, dakle CHANIA, ili RETHYMNO ili CHERSONISSOS pitanje je sada?

HVALA!!!!

U SVAKOM SLUČAJU, P R V O Agios Nikolaos sve zajedno sa Eloundom...

Onda Hanja, pa Retimno, pa NA KRAJU Herosonisos.
Ne kažem, i Hersonisos ima svoje čari, ali ako već može da se bira.....
Ne treba zaboraviti ni Ierapetru, ali ne znam da naše agencije imaju tamo neki kapacitet.

Samo NEMOJTE ići na Engleski deo ostrva - Malia i Sisi....Što dalje od njih....

OSIM, ako ne uživate da svakodnevno srećete ovakve likove :

Burning%20Man%202003%20-%20Vlad,%20Molly,%20Malia,%20Phil.JPG



DSCF7311.JPG

DSCF6459.JPG

DSCF4675.JPG

DSCF3784.JPG

DSCF4164.JPG

DSCF3901.JPG





DOBRO.....što se tiče ove poslednje sa desne strane NEMAM ništa protiv, jedino što sam morao da čekam do 5 ujutro da se DOBRO napije....

DSCF8196.JPG



NISAM mogao da odolim, pogledajte kakvi su debili Englezi.....

DSCF2095.JPG
 
Ova prva sa desne strane ( Šeriliz) ih je imala, ostale nisam proveravao....

@ suncokretic Kostime idioti donesu sa sobom iz Engleske. A da se dobro zabavljaju istina je ! Doduše i ja bih verovatno poludeo posle tolike količine alkohola u kombinaciji sa ekstazijem. Šta više reći, kada devojka od svojih 17 godina popije TRI ekstazija sa flašom piva....
 
Par puta sam bila u Grckoj i to svaki put juzno od Atine. 8)
Grcku valjda ili volis ili ne volis!
Ako je volis (kao ja) stalno joj se vracas! :-D

Ove godine sam cvrsto odlucila da ne idem u Grcku, ali ove vase slike sa Krita...opet ste me uhvatili na sentimentalnost! :oops:
Definitivno Krit!
Verovali ili ne jedan od jacih razloga je ovaj "mali" foto-putopis.Sjajno!

Plan za ovogodisnje putovanje:
1.Druzina krece kolima iz Bga
2.2dana Atina
3.sedamo na trajekt do Krita (9dana).PITAM SE DALI JE DOVOLJNO BITI 9 DANA NA KRITU :-? (iz vase price covek stice utisak da je to premalo)
4.sa Krita trajektom na Santorini(3dana)
5.povratak u Atinu....i nazad za Bg

Ko je ovde iskusan da kaze da li je bolje biti na Santoriniju 3dana(vredi li cemu?) ili napraviti samo jednodnevni izlet,?
Ne bih gubila vreme na tom ostrvcetu, ako ne nudi puno!

Galini i ostala druzino,ocekujem jos price o Kritu da bih u julu bila potpuno spremna.
 
Uz izvinjenje, da neću biti opširan, skromno smatram da je PREVIŠE 3 dana za Santorini.
Što se tiče Krita, uz dobro razradjen plan, može da bude dosta 9 dana (USLOVNO REČENO)
Meni NIKAD neće biti dosta Krita... ali ponavljam, uz dobru organizaciju, MOŽE da se vidi NAJVAŽNIJE za 9 dana. Pišem sutra opširnije, idem da malo otspavam, radim celu noć...
 
U zadnjem broju Travel magazina imas o Santoriniju-citajuci dopis stekla sam utisak da je dovoljan celodnevni izlet,ili najvise dva dana tamo...
Veoma mi se svidja tvoja marsuta,pa te molim da pises(ili pamtis) detalje-koliko ide trajekt od Atine do Krita,kolie su cene,pa kako sve to ide do Santorinija....deluje mi mnogo zanimljivije nego ono -sednes u avion,stignes....I ja sam tezak Grkoljub pa mi je zao da je prelecem... :lol:
 
Evo kako ja godinama idem do Krita...Ne kažem da je najjednostavnije, ali ja tako volim.
Busom do Skopja, (cca 20 eur) da bih izbegao loše pruge kroz Srbiju. U Skopju uhvatim voz za Thessaloniki, (cca 10 eur) Onda menjam Thessaloniki-Atina (16 eur), sjajan voz sa klimom cca 6 sati. Iz Atine za Krit postoje dve vrste broda, običan je 23 eur i ide 8 sati, a brzi je duplo, ali ide i duplo kraće. Sve ovo ne radim zbog uštede, nego zato što je predugačak put, pa malo proteglim noge izmedju dva prevoza, popijem pivo, pa nastavim da spavam....
 
Galini, I need help..

Planiram ovog leta Krit, proslog sam bila na mikonosu, santoriniju i milosu.

Procitala sam da si napisao da su u avgustu ogromni talasi, a planirala sam put oko 20og jula do 10og avgusta. Sta raditi? :)

Ako mozes i da mi preporucis neku regiju, volim lepe plaze i male kamene ulicice, prepune svega.. nocni zivot nije u prvom planu, ali ne bih ni neko penzos mesto, hehe..

U svakom slucaju, unapred hvala i pozdrav..
 
darija25:
Galini, I need help..

Planiram ovog leta Krit, proslog sam bila na mikonosu, santoriniju i milosu.

Procitala sam da si napisao da su u avgustu ogromni talasi, a planirala sam put oko 20og jula do 10og avgusta. Sta raditi? :)

Ako mozes i da mi preporucis neku regiju, volim lepe plaze i male kamene ulicice, prepune svega.. nocni zivot nije u prvom planu, ali ne bih ni neko penzos mesto, hehe..

U svakom slucaju, unapred hvala i pozdrav..

Ti talasi o kojima sam pisao su u stvari bura koja dolazi iz Afrike. Grci taj vetar zovu Meltemi, a kad se šale onda Gadafi. Zaista duva 5-10 dana BEZ prestanka, nosi stolice iz kafića u more i nemoguće je kupanje...Zato je u tom periodu, MALO bolja severo-zapadna obala...
Znači Retimno, Hanja....iako je moj favorit UVEK Agios Nikolaos, pa čak i Ierapetra.
Ali znam da je tamo u tom periodu mnogo gore.

Moram malo da razmislim koje mesto da ti preporučim po tvojim zahtevima....
Ja obožavam Kolimbari, ali je možda malo dosadno. Ipak, u blizini je Falasarna, najlepša plaža, pa možete iznajmiti Vespu i to je to....

Neću se danas više javljati, upravo izlazim u grad, a znam da ću se kasno vratiti....
Piši, pa se čujemo sutra.
 
Novi hotel Rea (kraljica) nije baš nešto...JESTE u centru, preko puta na 20 m je plaža, solidna..Priznajem da nisam bio u sobama, ali spolja nije ...
Pre su držali Htl Coral, odmah pored, po meni BOLJI
Mane...mnogo automobila, i nije baš neka plaža, stene, ali nepristupačne za decu....
Vrline...centar, pešačka zona na 100 m

376-01.jpg

Apolon je po meni bolje rešenje, U samom centru,malo sklonjen od buke, NALJBOLJA gradska peščana plaža na 100 m, pešačka zona na 200 m
Matico ga drži već godinama, to po meni znači da je O.K.

37.jpg
 
Ne znam da li sam na pravom mestu da se informisem o letovanju sa bebom koja ce u septembru imati 9 meseci kada planiramo letovanje. Hteli smo na Krit u Chaniu, tj. Platania pa me interesuje kako je tamo. Da li se isplati ici sa tako malom bebom? Kakve su plaze? Koji hotel je najbolji?
 
Galini koliko bi me izneo skroman mestaj u Hanji oko 25. jula za 3 osobe. Iskrsao mi je odmor a finansijski smo dosta ograniceni. Ostali bi 12ak dana. Kako se krecu jeftinije sobe i da li gazde cekaju dolazak ferija kao na ostalim ostrvima. Sto preciznije informacije bi mi mnogo pomogle da odlucim da li da se uputim tamo ili ne. Unapred hvala
 
PileMileCile:
Ne znam da li sam na pravom mestu da se informisem o letovanju sa bebom koja ce u septembru imati 9 meseci kada planiramo letovanje. Hteli smo na Krit u Chaniu, tj. Platania pa me interesuje kako je tamo. Da li se isplati ici sa tako malom bebom? Kakve su plaze? Koji hotel je najbolji?

Ne znam ni ja da li ste na pravom mestu, ali navešću sledeće :

- Septembar JESTE najlepši mesec na Kritu od svih 12.
- Ipak mislim da je i dalje previše toplo za tako malu bebu. Možete izalaziti u šetnju od 7-8 ujutro ( UOPŠTE se ne šalim, već u 8 je 38 C, a da izadjete pre 7 ne vredi jer je MRAK.)
I uveče, od 19, pa na dalje....

Plaže...pesak, pesak i SAMO pesak u ovoj regiji.

Koji su najbolji hoteli ??? Veoma neobično pitanje ! Možete platiti dnevno 60 , a i 1060 eur.
 

Back
Top