O KRFU KONKRETNO

Ja sam prosle godine nekoliko puta prosla kroz to mesto i izgleda mnogo slatko i zivopisno. Veliki je plus i sto je blizu grada Krfa, plaza cini mi se da nije losa, a ima lepih kuca pa valjda ni smestaj nije toliko los.To bi sigurno bilo jedno od mesta na koje bih ja isla kada bih ponovo isla na Krf.Jedino sto idete sa bebom, pa ne znam sta vama bas treba, da li dobra plaza, mirnije mesto?Ne znam da li si bio na Krfu i da li ti je bitno da si blizu grada Krfa, ali ima mesto Agios Georgios(juzni) koje ima fenomenalnu plazu, pogotovo ako imas malo dete i malo je mirnije. A mozda vasa beba voli lud provod?
P.S. Sada videh da prvi put idete u Grcku, nije vam los izbor za tako malo dete ni Tasos ili Halkidiki. Ne znam cime idete?
 
Zbog bebe idemo sigurno avionom...mislim da je zeznuto ici autobusom....ko zna kakav je ...ima li klimu :confused: ....pa neki ljudi polude 22 h u autobusu :shock: ...a zamilsite bebica :roll: ... a jos i pelene :? ...


Da imam jos jedan problem ....idem preko argusa u ALEKSANDROS apartman i mislim da je OK agencija :razz:
ali nigde na netu nisam nasao gde s enalazi taj apartman...da li je ok...posto u aargusu imaju samo dve tri slicice tog apartmana :(

ako neko zna nesto vise ....pishite

tnx.
 
Pozdrav Pajamaco!!!! :D Ja stigoh sa krfa,mogu ti reci da su mi tvoje informacije dosta koristile.E pa da pocnem:OSRVO JE RAJSKO, :D vreme je bilo super, temperature su dostizale do 34 stepeni,kupali smo se po ceo dan voda nije uopste bila hladna.Dasija kao mesto za odmor je super nema mnogo buke,kafica,diskoteka tako da samo se omorili samo tako.Auto nisam mogao da iznamim jer nisam imao medjunarodnu dozvolu :cry: jer nedaju bez nje,a skuter ne daju bez A kategorije i ako nemas kacigu.Kazna da te uhvate bez medjunarodne dozvole je 300eura,a bez kacige za skuter 90eura,tako da sam ovog puta bio samo u Dasiji i Kerkiri.Bio sam i adalendu i tamo je super i na osrvu Vido i isao sam na krstarenje po zapadnoj obali Krfa.Sve u svemu bilo je odlicno,i rado bi isao opet tamo,ako te interesuje nesto da se podsetis ti pitaj nemogu svega da se setim jer sam jos pod utiskom a i pre dva dana sam se vratio.Pozdrav!!! :D
 
Na nekoj od ovih tema ja sam,pre oko mesec dana, pitala za isto mesto i ljudi mi napisali da ne idem tamo jer nije nikakva plaza,nema nekih sadrzaja...Ali ako ides kolima ili ih iznajmis sta te briga,ides gde ti se svidja :-D
 
Sto se tice Krfa tacno je da svako mesto ima svoje vrline i mane na sledeci nacin:

Paleokastrica – prelepa za posetu, NIKAKO za bazu, nemas gde da mrdnes iz te uvale ako nemas kola, dosadno, nema nicega za vecernju zabavu, hladna voda
Sidari – prelepo mesto za obilazak, NIKAKO za bazu, plaze lose, muljevite, kao na Dunavu, mesto malo ravno kao u Vojvodini
Kasiopi – prelepo malo mestasce, mozda najlepse na Krfu, ima gde uvece da se seta, lepe su i plazice, mada nisu blizu u zavisnosti od apartmana, MOZE za bazu ako necete svaki cas do Krfa i u sredinu ostrva. Mana je sto je daleko od Krfa , nema supermarketa, cene su vece na severu
Ipsos – NE NIKAKO, plaza uska odmah ispod puta, pijani Englezi, nocno ludilo (sem ako mladima ovo upravo odgovara)
Guvija- slatko mesto, odlicno za bazu, ali mala i ne bas dobra plaza
Dasija – mesto nista posebno, niz kuca uz magistralu sa leve strane i Chandris sa desne strane, ali po meni DEFINITIVNO NAJBOLJE mesto za bazu. Ima centralnu poziciju, blizu je Krfa, blizu Glifada, akvalend, blizu su veliki supermarketi LIDL i ostali sa jako povoljnim cenama hrane, moze se autobusom do Krfa ko nema kola, plaza hotela Chandris je odlicna, mada ne i najcistija, koriste se svi resursi Chandrisa (bazeni,...), ima puno hladovine, trave, drveca, tuseva, kabina (u kabini ogledalo i ofingeri !!!). Uvece se moze setati uz put gde ima prodavnica, restorana i sl....a moze se setati i po setalistu uz obalu, prelep park Chandrisa koji je nocu divno osvetljen, mali restoran na obali gde se svake noci odvija neki program, ,cak je bila i jedna svadba...dakle setnja po izboru, romanticna ili soping.

Sto se agencija tice sve desetke za Relax, vodic na raspolaganju non-stop i uvek ljubazan, imaju zabavu za decu u podnevnim satima da roditelji malo predahnu. Ljuta sam na njih sto su ove godine smanjili na 10 dana.
Alexakis nije najbolji apartman ali ima najbolju poziciju u Dasiji, na samom pocetku Chandrisa preko puta njega, 50 m do plaze. Chandris se proteze celom desnom stranom i zez je sto se na plazu moze uci samo na pocetku Chandrisa gde je Aleksakis i na kraju Chandrisa gde je Eliana ali u brdu, mada je mnogo lep smestaj. Ko je u sredini Chandrisa ima da sipci do ulaza na plazu, a kroz Chandris ne moze da se ide u kupacim gacama. Srbi kao Srbi su provalili da mogu da se koriste svi resursi Chandrisa, bazeni, otvoreni bioskop, igraonice za decu, neki su isli na stoni tenis i djakuzi, mi nismo bas sve isprobavali....Srpska snalazljivost je neprevazidjena, na kraju su ispali smesni oni koji su platili smestaj u tom hotelu jer je papren.

Ali mirarbi, posto sam shvatila da nemate kola to zaista moze biti problem. Dakle na Krfu su zaista kola zakon. Glupo je otici tamo i sedeti u jednom mestu (onda mozete i u Paraliju, nema potrebe da se mucite tolikim putem). Mada je Relax imao izlete autobusom po celom ostrvu tako da su i ljudi bez kola skoro sve obisli i videli.

Nadam se da sam nekome pomogla u izboru, ovo je samo moje vidjenje Krfa na kome sam bila dva puta (prvi put u Kasiopiju pre 10 godina i prosle godine u Dasiji). Ako bih ponovo isla opet bih u Dasiju, a onda je celo ostrvo moje. Srecno!
 
borisa:
Pozdrav Pajamaco!!!! :D Ja stigoh sa krfa,mogu ti reci da su mi tvoje informacije dosta koristile.E pa da pocnem:OSRVO JE RAJSKO, :D vreme je bilo super, temperature su dostizale do 34 stepeni,kupali smo se po ceo dan voda nije uopste bila hladna.Dasija kao mesto za odmor je super nema mnogo buke,kafica,diskoteka tako da samo se omorili samo tako.Auto nisam mogao da iznamim jer nisam imao medjunarodnu dozvolu :cry: jer nedaju bez nje,a skuter ne daju bez A kategorije i ako nemas kacigu.Kazna da te uhvate bez medjunarodne dozvole je 300eura,a bez kacige za skuter 90eura,tako da sam ovog puta bio samo u Dasiji i Kerkiri.Bio sam i adalendu i tamo je super i na osrvu Vido i isao sam na krstarenje po zapadnoj obali Krfa.Sve u svemu bilo je odlicno,i rado bi isao opet tamo,ako te interesuje nesto da se podsetis ti pitaj nemogu svega da se setim jer sam jos pod utiskom a i pre dva dana sam se vratio.Pozdrav!!! :D
zdravo,zdravo:p
nemaš pojma koliko mi je drago da su moji saveti pomogli:p
znači,dassija ti se dopala:p
divno:p
jel još uvek ima plavi ponton "sky club " kod chandrissa:p
i gde ste išli uveče,jel u mama mia na pizzu?
jeste li išli na flipere na palži:p
ajde sredi se malo pa piši detalje:p kako ste se proveli i gde ste sve bili:p
jako mi je z
žao za renta a car...
da smo znali,pa da poguramo malo;)
 
i da ,znaima me..onaj deo skroz do ipsosa, jel su oni pontoni i plaža dostupni? ili je zatvoreno*?
jel ima bar tamo na kraju plaže?
tamo je nekada bio clunb med,ali je čujem zatvoren...
šta je sada tamo?
 
A kakvo je mesto Kontokali vidim da je blizu grada Krfa i da li je to uopste mesto ili samo hotel, kakva je plaza ispred tog hotela ove godine sam uplatila Tasos ali za sledecu planiram Krf pa sam pocela sa raspitivanjem
 
Ljudi,ja ocajnicki zelim da provalim proceduru na ovom forumu,ali mi bas i ne ide.Valjda cu sad uspeti nesto da uradim.
Zdravo svima!Nikad do sada nisam bila zainteresovana za ovaj vid komunikacije,ali sam se opasno navukla trazeci korisne informacije o Krfu.Posto nemam pojma ni gde da nadjem ovu svoju poruku,necu mnogo da se raspisujem,ali molim ljubazne ljude da mi napisu ako znaju nesto o app. Alexakis u Dassii.
pozdravcic!
 
Yes,yes,yes!
Ajmo sad.

Zdravo svima!
Danima visim ovde i upijam sve sto napisete,ali ipak resih da postavim "par" pitanja jer mi treba jos mnogo,mnogo informacija.Situacija sledeca:drugarica i ja isplanirale da idemo na Krf ili Krit u avgustu,izbor pao na Krf (za nijansu jeftinije),izabrale app. Alexakis negde u Dassii (takodje zbog cene -otprilike 400 e po osobi),prevoz avion,kola nemamo ,ali planiramo da se svrckamo po ostrvu auto stopom (valjda jos mozemo da prodjemo kao dobre ribe),a za klopu cemo se nekako snaci- citaj-nekad cemo nesto same spremiti.Zanima me sta vi mislite?Jel zna neko nesto o ovom smestaju?Koliko je udaljen od plaze,ima li pristojno kupatilo,da li je na brdu (ja sam iz ravnicarskih krajeva i svaka uzbrdica mi jaaaakooo tesko pada),koliko je daleko najblizi supermarket,kakve su cene u avgustu npr. pivo i jos neke osnovne namirnice?Agencija preko koje bismo htele da idemo je Relax ,procitala sam ok stvari o njima.
hvala i pozdravcic
 
Iako sam ja zapocela ovu temu
i bila ozbiljno zagrejana za Krf za ovo leto,
ipak smo opet uplatili Tasos (nasli smo extra povoljan smestaj,
polupansion u hotelu na samoj plazi).

Naravno, ne odustajem od Krfa
i verujem da cemo se obreti na njemu,
pod obavezno, leta 2007.

I dalje pomno pratim sta pisete o Krfu.
Vidim da pored standardnih mesta:
Kasiopi, Dasija, Ipsos, Guvija, Sidari,
sve vise postaju popularna i ostala mesta:
Agios Gordios, Benitses, Barbati,
Moraitika, Mesonghi, Kavos...

Imam par pitanja za dobre poznavaoce Krfa:

Koliko tih Agios Georgios-a (Gordios-a) ima?
Kako ih razlikovati, kad se isto zovu?
Koji je bolji?

Stsuki je opisivala Agios Gordios, ali koji od njih?

Svi kazete da je u Agiosu lepa plaza (u kom Agiosu?),
al’ je jos niko nije detaljno opisao?
Jel’ pescana ili sljunkovita? Jel’ cisto more, prozirno do dna?

Kakav je Benitses? Ima li lepu plazu?

Da li je neko bio u Motaitiki, Mesonghi-ju, Kavosu? Kakva su ta mesta?
A plaze u njima? Vanpansionski sadrzaji?

Mozda preporucujete jos neko mesto, koje ovde nije pominjano?

’Ajde svi vi koji ovog leta posetite Krf da nam po povratku
prenesete svoje utiske i eventualne preporuke. Jel’ vazi?
 
Evo da postavim nekoliko slika sa Krfa. Smanjila sam ih maksimalno ali mislim da se sustina vidi.

Ovo je Paleokastrica, pogled na zaliv sa Vidikovca. U tom zalivu se nalazi plaza i tih par hotelcica, na sve druge plaze se ide camcem. Zato je kao baza jako skuceno i dosadno, ali za posetu oduzima dah. U brdu je manastir Bogorodice.

11pogledsavidikovcanabo1kw.jpg


Ovo je ta plaza ispred hotela Apolon o ostalih.
paleokastrica0uf.jpg


Ovo je palata Ahilion ispod Krfa, obavezno posetiti.

ahilion6qx.jpg


A ovo je mauzolej na ostrvu Vido

mauzolejvido1nu.jpg


A evo je Dasija, sa leve strane na pocetku Dasije je Aleksakis, preko puta njega pocinje Chandris.

aleksakis5hg.jpg


A ovo su Chandris apartmani na plazi, Chandris je ogromni kompleks koji se pruza celom desnom stranom Dasije, ima hotel i apartmanske kuce.

chandrisapartmani1fp.jpg


Ovo je Chandris otvoreni bioskop na plazi

chandrisbioskop7ik.jpg


A sada slede slike plaze u Dasiji koja cela pripada Chandris hotelu i jako je lepo odrzavana. Voda nije najcistija, ali to je cena za sve ostalo sto se dobija. U malim mestima kao Barbati na primer voda je cistija ali je plaza bezveze i bez sadrzaja.

plaza10gd.jpg


plaza29es.jpg


plaza34xb.jpg


plaza47hw.jpg


plaza51cy.jpg


plaza66hq.jpg


plaza73cv.jpg
 
e,super putnice...
divne su slike.
jeste li se potpisali u knjjigu na vidikovcu:p
e,juče kada sam napisala desni chandris,nisam mislila na desnu stranu ulice..već na "desni" hotel:p
onaj ka gradu..
ajd daj još slika...
jesi li ti možda išla do kraja plaže?
i znaš li št ase dešava sa bivšim klubom mediterana?
 
coka 24:
A kakvo je mesto Kontokali vidim da je blizu grada Krfa i da li je to uopste mesto ili samo hotel, kakva je plaza ispred tog hotela ove godine sam uplatila Tasos ali za sledecu planiram Krf pa sam pocela sa raspitivanjem
kontokali je prilično izdvojen.
ako nemaš neki prevoz...
to je baš onaj tip odmora dođeš,hotel je super, i ostaneš tu 10.15 dana...
nema ničega samo hotel i ponuda iz hotela.
Čini mi se po neka trafika,ili suvenir šop...
ali je jako lepo!
inače se zove kontokali bay:p
 
klub mediteran napušten, krš i parlog. baš sam u septembru prošao uz ogradu i prilično je jadno to izgledalo. e sad, čini mi se da sam negde pročitao da se on svojevremeno furao na to kao potpuno prirodno okruženje, odmor a la robinzon kruso, ali je ovo izgledalo malo previše "prirodno"... šteta, ima sjajnu poziciju.
 

Back
Top