O KRFU KONKRETNO

Znam da vec ima tema o Krfu ali nije pominjan Kasiopi ! Mi smo rezervisali za jul apartmane tamo.. Moze li neko da mi kaze nesto vise o Kasiopiju, plaze, nocni zivot..
Hvala
 
Uopsteno receno istocna i severna obala Krfa pa samom tim i Kasiopi su bez veze,ali skoro sve domace agencije vode turiste upravo ovamo. Jedino vredno pomena na istocnoj obali je sam grad Krf.
Ja sam pre par godina bila u Ipsosu,ali smo skuterom obisli celo ostrvo (pa i Kasiopi)
Najbolje pescane plaze(Glifada, Agio Georgios itd) su na zapadnoj obali,a po meni najlepse i najzivopisnije mesto na Krfu-Palekas(ako sam dobro zapamtila ime)takodje je na zapadnoj obali.
 
palekas ? da nije paleokastrisa... tamo je ladno more, ali bash. mislim necu da se zalim samo kazem lepo je to ja sam hajduk
secam se da su u kasiopiju bili lepi talasi ali to je bilo pre deset godina
ma ako imash tamo kola onda je super ali mogu da se iznajme valjda. verovanto je strava voziti se svuda
mada super je uvek ako je drustvo dobro, vino, more, muzika, seks, pusenje, grupnjak, i sta ti vise treba
 
sara777:
Da li je neko bio u Ipsosu? Interesuje me kakav je i koliko je daleko od glavnog grada Krfa i kako je povezan sa njim, kakve su mu plaže, i koliko je Krf uopšte vanpansionski skup?
Ja bih ti preporucila da izbegnes Ipsos ...osim ukoliko nemas od 14-22 godine.
Ipsos u stvari i nije mesto samo dugacak niz pansiona,kafica,radnji uz obalu.
Sa tako malim detetom pre bih ti preporucila Sarti na Halkidikiju(Sitonija,srednji prst)
 
Primetila sam da je glavna nedoumica svih ucesnika turistickih Internet foruma, koji zele prvi put da letuju na ostrvu Krfu, KOJE ODREDISTE TAMO TREBA IZABRATI. :confused:

Ako podjemo od cinjenice da najveci broj gradjana Srbije moze sebi da priusti letovanje u Grckoj jedino pod uslovom da cele godine prikuplja sredstva za to, kao i od cinjenice da 90% nas moze da skupi dovoljno novca jedino za apartmanski smestaj ili jeftinije hotele (do 3 zvezdice), kao i da nam najcesce ne preostane dovoljno za svakodnevni rent-a-car za obilazenje ostrva i druge vanpansionske sadrzaje, onda je jasno zasto je pravi izbor odredista svima jako vazan. Da imamo novca za hotele sa 5 zvezdica i neograniceni fond za druge sadrzaje, sigurna sam da ne bismo mogli mnogo da pogresimo prilikom izbora aranzmana.

Zato, hajde da na ovom forumu razmenimo iskustva i pomognemo jedni drugima da napravimo pravi izbor. Narocito racunam na vas koji ste vec bili na Krfu. Nadam se da vam nece biti tesko da sa nama koji nismo bili, a planiramo da idemo, podelite svoje utiske i upozorite nas na eventualne mane pojedinih odredista ili smestaja.

Koliko sam primetila, vecina ovdasnjih agencija turiste vodi u: Kasiopi, Dasiju i Guviju, a tek poneke i u: Ipsos, Nisaki, Paleokastricu, Pelekas i Peram.

Iskrena da budem, na osnovu fotografija koje sam uspela da nadjem na Internetu, najvise mi se dopadaju Paleokastrica i Kasiopi. :D Mozda gresim? :confused:

Sada cu vam postaviti konkretna pitanja, a vi dragi prijatelji ukoliko ste bili na Krfu i imate informacije iz prve ruke, odgovorite:

1.GLAVNA NEDOUMICA - Koje odrediste na Krfu biste pre izabrali i zasto – Kasiopi, Paleokastrica, Dasija ili Guvija? :confused:

2.KASIOPI – Sta mislite o ovom mestu, njegovim plazama, vanpansionskim sadrzajima, nocnom zivotu i sl.? Koju agenciju nam preporucujete i koji smestaj?

3.PALEOKASTRICA :p - Mislite li da Paleokastrica ima dovoljno vanpansionskog sadrzaja (prodavnica, poslasticarnica, taverni i restorana) da moze da bude odrediste u kojem bi se odselo ili je vise za jednodnevne izlete? Ima li nocnog zivota u Paleokastrici ili makar nekog uredjenog setalista sa tavernama, restoranima, muzikom? Ima li redovnu autobusku vezu sa gradom Krfom i ostalim mestima? Koliko kostaju autobuske karte? Da li je neko boravio u Hotelu Apolon u Paleokastrici (cini mi se da je kod nas u ponudi samo depadans ovog hotela)? Kakvi su utisci o tom hotelu? Kakva je hrana, tj. vredi li placati polupansion? :confused:

4.DILEMA - Kad bi trebalo da se odlucite izmedju Kasiopija i Paleokastrice, sta biste izabrali i zasto?

5.NAJLEPSE PLAZE - U kojem mestu su po vama najlepse plaze, a blizu centra tog mesta?

6.GUVIJA – Kako vam se svidja ovo mesto? Da li je istina da plaza bas i nije zadovoljavajuca? Da li je neko od vas nekada odseo u Hotelu Gouvia u Guviji? Ako jeste, sta mislite o tom hotelu, usluzi, cistoci, hrani? Imate li nekih zamerki?

7.DASIJA – Sta kazete za ovo odrediste? Da li je i vas utisak da se sve vrti oko dva skupa hotela na plazi, a da plaza nije ocaravajuca? Da li je neko od vas mozda boravio u Hotelu Eliana u Dasiji? Kakvi su utisci o tom hotelu? Da li je opravdan naziv za brdo na kojem je „cardiac hill“, tj. da li je uspon zaista toliko veliki da strada srce?

8.IZBOR HOTELA U GUVIJI I DASIJI - Mozda predlazete neki bolji hotel u Guviji ili Dasiji, osim ova dva koja sam navela? Naravno, uzmite u obzir da mislim na hotele do 3 zvezdice (do 500 Eura po osobi sa avio prevozom i taksama), obzirom da su oni tipa „Dassia Chandris“, „Kontokaly bay“ i slicni, preskupi za vecinu nas.

9.DILEMA - Kad biste birali izmedju Dasije i Guvije, sta biste izabrali i zasto?

10.VASA PREPORUKA – Mozda nam vi predlazete neko drugo odrediste na Krfu, koje ovde nisam nabrojala, a u koje eventualno vode ovdasnje agencije?

11.IZBOR AGENCIJE - Sa kojom agencijom ste isli na Krf? Da li ste bili zadovoljni i da li nam ih preporucujete?

12.AVIONOM DO KRFA - Isli ste avionom na Krf? Da li ste zadovoljni? Da li je to uvek bio charter let (mozda neki krs avion, guzva...) ili redovna linija?

13.AUTOBUSOM DO KRFA - Isli ste autobusom do Krfa? Moze li se podneti toliki put? Da li se zaista od Beograda do Krfa, sve ukupno sa trajektom, vozi 20 sati (kako navode u brosurama agencija) ili je to mnogo vise i koliko vise?

14.UPOZORENJA i SAVETI – Imate li neko generalno upozorenje ili savet za one koji prvi put krecu na Krf?

Racunam na tradicionalnu srpsku solidarnost i verujem da ce mnogi od vas iskreno odgovoriti na neko od pitanja i pomoci svima nama.

UNAPRED HVALA!!! :lol:
 
mirarbi:
Primetila sam da je glavna nedoumica svih ucesnika turistickih Internet foruma, koji zele prvi put da letuju na ostrvu Krfu, KOJE ODREDISTE TAMO TREBA IZABRATI. :confused:

Ako podjemo od cinjenice da najveci broj gradjana Srbije moze sebi da priusti letovanje u Grckoj jedino pod uslovom da cele godine prikuplja sredstva za to, kao i od cinjenice da 90% nas moze da skupi dovoljno novca jedino za apartmanski smestaj ili jeftinije hotele (do 3 zvezdice), kao i da nam najcesce ne preostane dovoljno za svakodnevni rent-a-car za obilazenje ostrva i druge vanpansionske sadrzaje, onda je jasno zasto je pravi izbor odredista svima jako vazan. Da imamo novca za hotele sa 5 zvezdica i neograniceni fond za druge sadrzaje, sigurna sam da ne bismo mogli mnogo da pogresimo prilikom izbora aranzmana.

Zato, hajde da na ovom forumu razmenimo iskustva i pomognemo jedni drugima da napravimo pravi izbor. Narocito racunam na vas koji ste vec bili na Krfu. Nadam se da vam nece biti tesko da sa nama koji nismo bili, a planiramo da idemo, podelite svoje utiske i upozorite nas na eventualne mane pojedinih odredista ili smestaja.

Koliko sam primetila, vecina ovdasnjih agencija turiste vodi u: Kasiopi, Dasiju i Guviju, a tek poneke i u: Ipsos, Nisaki, Paleokastricu, Pelekas i Peram.

Iskrena da budem, na osnovu fotografija koje sam uspela da nadjem na Internetu, najvise mi se dopadaju Paleokastrica i Kasiopi. :D Mozda gresim? :confused:

Sada cu vam postaviti konkretna pitanja, a vi dragi prijatelji ukoliko ste bili na Krfu i imate informacije iz prve ruke, odgovorite:

1.GLAVNA NEDOUMICA - Koje odrediste na Krfu biste pre izabrali i zasto – Kasiopi, Paleokastrica, Dasija ili Guvija? :confused:

2.KASIOPI – Sta mislite o ovom mestu, njegovim plazama, vanpansionskim sadrzajima, nocnom zivotu i sl.? Koju agenciju nam preporucujete i koji smestaj?

Plaze su uzasne,moras kolima da lutas po krfu,u samom Kasiopiju nema nikakvih.Nocni zivot takodje uzasan,ne znam koliko godina imas:),ali samo par kafica i to je to,jako slabo stvarno.

3.PALEOKASTRICA :p - Mislite li da Paleokastrica ima dovoljno vanpansionskog sadrzaja (prodavnica, poslasticarnica, taverni i restorana) da moze da bude odrediste u kojem bi se odselo ili je vise za jednodnevne izlete? Ima li nocnog zivota u Paleokastrici ili makar nekog uredjenog setalista sa tavernama, restoranima, muzikom? Ima li redovnu autobusku vezu sa gradom Krfom i ostalim mestima? Koliko kostaju autobuske karte? Da li je neko boravio u Hotelu Apolon u Paleokastrici (cini mi se da je kod nas u ponudi samo depadans ovog hotela)? Kakvi su utisci o tom hotelu? Kakva je hrana, tj. vredi li placati polupansion? :confused:

4.DILEMA - Kad bi trebalo da se odlucite izmedju Kasiopija i Paleokastrice, sta biste izabrali i zasto?

5.NAJLEPSE PLAZE - U kojem mestu su po vama najlepse plaze, a blizu centra tog mesta?

6.GUVIJA – Kako vam se svidja ovo mesto? Da li je istina da plaza bas i nije zadovoljavajuca? Da li je neko od vas nekada odseo u Hotelu Gouvia u Guviji? Ako jeste, sta mislite o tom hotelu, usluzi, cistoci, hrani? Imate li nekih zamerki?

7.DASIJA – Sta kazete za ovo odrediste? Da li je i vas utisak da se sve vrti oko dva skupa hotela na plazi, a da plaza nije ocaravajuca? Da li je neko od vas mozda boravio u Hotelu Eliana u Dasiji? Kakvi su utisci o tom hotelu? Da li je opravdan naziv za brdo na kojem je „cardiac hill“, tj. da li je uspon zaista toliko veliki da strada srce?

8.IZBOR HOTELA U GUVIJI I DASIJI - Mozda predlazete neki bolji hotel u Guviji ili Dasiji, osim ova dva koja sam navela? Naravno, uzmite u obzir da mislim na hotele do 3 zvezdice (do 500 Eura po osobi sa avio prevozom i taksama), obzirom da su oni tipa „Dassia Chandris“, „Kontokaly bay“ i slicni, preskupi za vecinu nas.

9.DILEMA - Kad biste birali izmedju Dasije i Guvije, sta biste izabrali i zasto?

10.VASA PREPORUKA – Mozda nam vi predlazete neko drugo odrediste na Krfu, koje ovde nisam nabrojala, a u koje eventualno vode ovdasnje agencije?

11.IZBOR AGENCIJE - Sa kojom agencijom ste isli na Krf? Da li ste bili zadovoljni i da li nam ih preporucujete?

Ja sam Dzolijem.

12.AVIONOM DO KRFA - Isli ste avionom na Krf? Da li ste zadovoljni? Da li je to uvek bio charter let (mozda neki krs avion, guzva...) ili redovna linija?

13.AUTOBUSOM DO KRFA - Isli ste autobusom do Krfa? Moze li se podneti toliki put? Da li se zaista od Beograda do Krfa, sve ukupno sa trajektom, vozi 20 sati (kako navode u brosurama agencija) ili je to mnogo vise i koliko vise?

20 i nesto,vise od 23 manje od 25:),moze da se izdrzi,nije strasno,ako imas dobro drustvo:)

14.UPOZORENJA i SAVETI – Imate li neko generalno upozorenje ili savet za one koji prvi put krecu na Krf?

Racunam na tradicionalnu srpsku solidarnost i verujem da ce mnogi od vas iskreno odgovoriti na neko od pitanja i pomoci svima nama.

UNAPRED HVALA!!! :lol:

p.s.nisam bas toliko profi:),imam druga koji vec dve godine za dzoli radi ture tamo,turisticki vodic,zna Krf u male prste,ovih dana ces dobiti nikad DETALJNIJI odogovr na sva tvoja pitanja:)
 
mirarbi:
1.GLAVNA NEDOUMICA - Koje odrediste na Krfu biste pre izabrali i zasto – Kasiopi, Paleokastrica, Dasija ili Guvija?
meni je Kassiopi malo bzvz. mada nisi rekla, koliko imaš godina, imaš li dece...koliko bi vas išlo...skijate ki na vodi, volite li stene ili pesak...ma imam i ja puno pitanja:p.

2.KASIOPI – Sta mislite o ovom mestu, njegovim plazama, vanpansionskim sadrzajima, nocnom zivotu i sl.? Koju agenciju nam preporucujete i koji smestaj?
dakle, ja sam na krfu godinama radila i živela u ipsosu, te za kasiopi znam samo kao prolaznik da popijem kafu kod drugara u kafiću, malo mi bez veze dosadno,ko što reče moj predhodnik.



3.PALEOKASTRICA :p - Mislite li da Paleokastrica ima dovoljno vanpansionskog sadrzaja (prodavnica, poslasticarnica, taverni i restorana) da moze da bude odrediste u kojem bi se odselo ili je vise za jednodnevne izlete?paleo kastrica je super, tirkizno more,i moj omiljeni bar na stenama "la grotta" srkneš kafu, skočiš u vodicu:p

Ima li nocnog zivota u Paleokastrici ili makar nekog uredjenog setalista sa tavernama, restoranima, muzikom?ima, naravno

Ima li redovnu autobusku vezu sa gradom Krfom i ostalim mestima?ima, naravno, bus prevoz je vrlo dobro organizovan i jednostavan za praćenje. postoje busevi koje nazivaju brojevima i bojama:p dakle sećam se da je blue bus valjda beše br 7 išao za dassiu Koliko kostaju autobuske karte?e, to nemam pojma, a zašto bus? zašto ne iznajmite skutere? to je bre tamo dzabana.. Da li je neko boravio u Hotelu Apolon u Paleokastrici (cini mi se da je kod nas u ponudi samo depadans ovog hotela)? Kakvi su utisci o tom hotelu? Kakva je hrana, tj. vredi li placati polupansion? :confused: sorry..ne vem

4.DILEMA - Kad bi trebalo da se odlucite izmedju Kasiopija i Paleokastrice, sta biste izabrali i zasto?imislim da sam već rekla

5.NAJLEPSE PLAZE - za moj ukus je najlepša plaža mirtiotisa. ali da me ubiješ nemam pojam blizu kog je mesta. ali bi znala da te odvezem prečicom iz dasije,jedno 30 min vožnje skuterom...ka glifadi..koja je podjednako zanimljiva ali je postala komercijalna kao da je na ibizi...

6.GUVIJA – Kako vam se svidja ovo mesto? Da li je istina da plaza bas i nije zadovoljavajuca? Da li je neko od vas nekada odseo u Hotelu Gouvia u Guviji? Ako jeste, sta mislite o tom hotelu, usluzi, cistoci, hrani? Imate li nekih zamerki?
naši solunci su se iskrcali u guviji. plaža je šljunak i uvek je gužvanjac,on peškir na peškir...fuj...mala je za potrebe turista...tamo dsu glavni gosti šveđani,finci...skandinavci,jel..e....sestro slatka to je da poludiš,oni su pijani po ceo dan i prave buku po celu noć a diskoteka radi do zore...guvija je slatka, ali da se prošetaš,izađeš jedno veče i kraj:p
7.DASIJA – Sta kazete za ovo odrediste? Da li je i vas utisak da se sve vrti oko dva skupa hotela na plazi, a da plaza nije ocaravajuca? Da li je neko od vas mozda boravio u Hotelu Eliana u Dasiji? Kakvi su utisci o tom hotelu? Da li je opravdan naziv za brdo na kojem je „cardiac hill“, tj. da li je uspon zaista toliko veliki da strada srce?ja volim dasiju. evo ovako.
plaža je dobra. ima puno aktivnosti na plaži.kraj plaže ka ipsosu je fenomenalan,tamo je nekada bio club med.inače dasija je jedna ulica, sa leve strane kafići,radnje i radnjice, desno su ona dva chandrissa koje si pomenula, ništa epohalno,ali mirno mesto za moj ukus zadovoljavajuće,ako imaš prevoz. e, da uzbrdica je ihaaa


8.IZBOR HOTELA U GUVIJI I DASIJI - Mozda predlazete neki bolji hotel u Guvijiima ilijada i omiros. zaista ok hoteli,sa dobrim osobljem, poznajem recepcionarku,pa ako hoćeš mogu da te spojim. „Kontokaly bay“ i slicni, preskupi za vecinu nas.ma kontolaki bay je fenomenalan, ali! je toliko daleko od svega da je nemoguće švrćkati se to je komplex hotela sa bazenčinama,jahtama,uvala sa jednom "onako" plažom,ali ultra lux.

9.DILEMA - Kad biste birali izmedju Dasije i Guvije, sta biste izabrali i zasto?
rekl
11.IZBOR AGENCIJE - Sa kojom agencijom ste isli na Krf? Da li ste bili zadovoljni i da li nam ih preporucujete?
uvek sam išla u svojoj režiji
12.AVIONOM DO KRFA - Isli ste avionom na Krf? Da li ste zadovoljni? Da li je to uvek bio charter let (mozda neki krs avion, guzva...) uvek je bio čarter svaki put,jer sam išla prvim a vraćala se poslednjim u sezoni je bio razvaljeni atr...svaki put oluje i užasi i svaki put se zakunem da mi je poslednji put:p, ali išla sam i busom...pa...kada se samo setim...

13.AUTOBUSOM DO KRFA - Isli ste autobusom do Krfa? Moze li se podneti toliki put? Da li se zaista od Beograda do Krfa, sve ukupno sa trajektom, vozi 20 sati (kako navode u brosurama agencija) ili je to mnogo vise i koliko vise?ja prosto ne mogu da verujem da je samo 20 sati. jer se u sezoni stoji na grani i po 5 sati...
onda nisam kompetenntna da pričam jer sam i to u svojoj režiji,do soluna pa od soluna u bus sa kokoškama, i kada grci po izuvaj cipela:roll: ali avantura , bato:p ma gadan je i put. strmo,a usko,stalno gledaš u provaliju, bre...nemam pojma.ja ne bi opet, ni svojim kolima a kamoli busom...znaš ja sam majka, a kada se postane majka...sve se menja:p


14.UPOZORENJA i SAVETI – Imate li neko generalno upozorenje ili savet za one koji prvi put krecu na Krf?izbegnite avgust, tačnije 25.7-25.8 tada ima italijana ko gov...agresivni su i tabaju se sa englezima i sve jeeee bljaks. a opet...krajem avgusta počinju kiše:roll:
u junu je more ledeno, inače je hladnije na krfu more!
izbegnite benitzes, tamo se all day long sex &drugs, padaju po ulici i ujutru ih možeš zateći da su komirani...tamo je ok da se ode da se vidi taj party all the time,ali ako te šmekne neki englez...jao dečko može i batine da popije...


UNAPRED HVALA!!! :lol:
molim i drugi put.
 
e maco izgleda da cemo mi ovog leta u grcku,pa da me posavetujes.znas sta volim:blizu plaza,da ima eventualno neki vrtic u okviru hotela u sluczju da podje i laura.a ako ne podje onda neki klubovi i restorani,radnje naravno.i da je vrela voda
 
Nikako da se orijentisem u vezi tih Olipik biceva" :)
Jeli mislis kod Katerini? ili kod Platamonasa? ili negde drugde, gde god se okrenem - Olimpik Bic :)
U Utorak cu biti u Platamonasu, hotel Dias, a vlasnica ima i hotel Olimpik Bic u Olimpik Bicu a verovatno kraj Olimpik Bica u Zaseoku Olimpik Bic, bog te pita koliko tih "olimpik biceva" ima...
O kom tacno ti govoris?
 
codemaker:
Nikako da se orijentisem u vezi tih Olipik biceva" :)
Jeli mislis kod Katerini? ili kod Platamonasa? ili negde drugde, gde god se okrenem - Olimpik Bic :)
U Utorak cu biti u Platamonasu, hotel Dias, a vlasnica ima i hotel Olimpik Bic u Olimpik Bicu a verovatno kraj Olimpik Bica u Zaseoku Olimpik Bic, bog te pita koliko tih "olimpik biceva" ima...
O kom tacno ti govoris?
idi bre code,suze mi natera od smaeha.
ma na onaj kod katerinija. znam i ja da je sve olimpik beach, ali yebi ga,kada su greci neodlu;ni pa nikako da ih nekako nazovu :p
to mu dođe kao i paralija i glyfada:p
gde god se okreneš ima po neka peščana plaža,ili uvala:p
di si bre ti?
zabio se u runik i rintaš?
eee šta ćeš sa tolikim parama? :mrgreen:
 
http://www.dias-hotel.gr/ - U Platamonasu...
Veoma mi se svidja, ususkan, ljubazni ljudi, zgodno za odmor. Inace u ovo dova godine, cena je 35 evra za dvokrevetnu sobu. U toku sezone je 75 evra za dvoje sa komplenim obrocima, sto ne mislim da je skupo. Sobe ciste, moderne i potpuno opremljene.

Nalazi se odmah ispod onog dvorca sa leve strane puta kad se ide prema Atini, nesto malo iza Katerini. Nocu je osvetljen pa izgleda fenomenalno. Pronasao slucajno, bio umoran pa bi spavao bilo gde, ali se zatrefilo da sam obrnu u Platamonas...

Nemam vremena ni da jedem :( Treba gomilu stvari pripremiti pre odlaska.
Putujem u utorak, valjda na najhladniji dan ove zime, al' takva mi valjda sudbina. Samo da grejanje u kolima ne zakaze :) Prosle godine u ovo doba sam posao iz BG na -20, jedini ledeni dan te godine, a ja se drndam autoputem :( Sad se nesto sicno ponavlja.
 
mirarbi:
Ovde je tema Krf, tek da vas podsetim.
jeste, tema je krf, so what?
bilo bi lepo da prokomentarišeš odgovore koje si dobila,
a ne smo da nas kritikuješ. el tako?
izvini ali moram da se ispričam sa starim vukom,
a veruj mi taj ti grčku zna u milimetar:p
10.gif




code, srce moje, srećan ti put, javi se u dokolici:p
5.gif
 
Nemojte da se ljutite što sam vam skrenula pažnju da je ovde tema Krf. Mislim da je moja opaska bila na mestu. Za medjusobno dopisivanje imate privatne poruke, a ukoliko hoćete da pričate o Olimpic beach-u, otvorite forum sa tom tematikom. Za sve korisnike foruma koji žele da se informišu o nekoj destinaciji pre nego što krenu na odmor, bolje je da se u okviru jedne teme ne mešaju “babe i žabe”.

Naravno da sam zahvalna svima koji su odgovorili na moja pitanja o Krfu. Sigurna sam da će i moja pitanja i vaši odgovori biti od koristi mnogima koji reše da svoj prolećni ili letnji odmor provedu tamo.

Poslušaću te i prokomentarisati tvoje odgovore o Krfu.

Meni je Kassiopi malo bzvz. mada nisi rekla, koliko imaš godina, imaš li dece...koliko bi vas išlo...skijate li na vodi, volite li stene ili pesak...ma imam i ja puno pitanja”.
Volela bih da mi napišeš zašto misliš da je Kasiopi bzvz. Imam 30 godina. Išli bismo samo suprug i ja. Ne skijamo na vodi, ali obožavamo plivanje, ronjenje, skakanje u vodu. Volela bih da u mestu u koje odemo ima i stenovitih i peščanih i šljunkovitih plaža, pa da možemo da biramo. Najvažnije mi je da je voda čista i prozirna do samog dna i da nema gužve (ne volim plaže kao što su u Paraliji i Olimpic beach-u, gde je sve zamućeno od onog sitnog peska, prljavo, puno braon, morske travuljine i gde dubina počinje tek na 200m od obale, a na obali jedni drugima turisti sede na glavi – to mi je bljak varijanta).

“Dakle, ja sam na krfu godinama radila i živela u ipsosu, te za kasiopi znam samo kao prolaznik da popijem kafu kod drugara u kafiću, malo mi bez veze dosadno,ko što reče moj predhodnik.”

OK. i ja bih volela da na Krfu postoji mesto koje ima plaže kao Kasiopi, predivnu prirodu kao Paleokastrica, a noćni život kao Ipsos, Dasija ili Guvija. Koliko sam ja obilazila Internet sajtove i raspitivala se - takve kombinacije nema. Zato sam i postavila pitanje na forumu: “Šta izabrati?”

“Paleokastrica je super, tirkizno more i moj omiljeni bar na stenama "La Grotta", srkneš kafu, skočiš u vodicu.”

Mene je Paleokastrica, sudeći po forografijama, ostavila bez daha. Međutim, pišu ljudi koji su baš tamo letovali, da je voda ledena jer se meša sa slatkim podvodnim vodama sa planina, tako da se većina uopšte i ne kupa. Zamisli užas, da odem na letovanje i da posmatram predivnu plažu, a da se zbog hladne vode ne kupam. To ne bih mogla da podnesem. Osim toga, kažu i da noćnog života nema, da je posle 21h sve pusto, a da su cene u okolnim kafićima više nego u drugim delovima ostrva. Takođe kažu da iz Paleokastrice postoji bus samo do grada Krfa i to do nekih 18h. Ove informacije su me odvratile od Paleokastrice, možda ti misliš drugačije?

“Za moj ukus je najlepša plaža Mirtiotisa, ali da me ubiješ nemam pojam blizu kog je mesta, ali bi znala da te odvezem prečicom iz Dasije, jedno 30 min. vožnje skuterom...ka Glifadi..koja je podjednako zanimljiva, ali je postala komercijalna kao da je na ibizi...”
“Čula sam za tu plažu, kažu da je blizu Paleokastrice. Izgleda da je taj deo obale oko Paleokastrice najlepši. Na žalost, ovdašnje agencije veoma retko u svojoj ponudi imaju i tu zapadnu obalu.”

“GUVIJA - naši Solunci su se iskrcali u Guviji. Plaža je šljunak i uvek je gužvanjac, ono peškir na peškir...fuj...mala je za potrebe turista...tamo su glavni gosti Šveđani, Finci...Skandinavci, jel..e....sestro slatka to je da poludiš,oni su pijani po ceo dan i prave buku po celu noć a diskoteka radido zore...Guvija je slatka, ali da se prošetaš, izađeš jedno veče i kraj.”
To sam i ja zaključila. Šteta što je tako, ima povoljnih hotela u Guviji u ponudi naših agencija, blizu je grada Krfa, ali mi se čini da mi takva plaža ne bi odgovarala. Za napadne turiste sam takođe čula, mada svi kažu da su najgori Englezi i Italijani u Ipsosu, u Guviji i Dasiji manje.

“DASIJA - plaža je dobra. Ima puno aktivnosti na plaži. Kraj plaže ka Ipsosu je fenomenalan, tamo je nekada bio club med. Inače Dasija je jedna ulica, sa leve strane kafići, radnje i radnjice, desno su ona dva Chandrissa koje si pomenula, ništa epohalno, ali mirno mesto za moj ukus zadovoljavajuće, ako imaš prevoz. E, da uzbrdica je ihaaa”
Meni se na fotografijama ta plaža u Dasiji nije mnogo svidela. Deluje mi nekako obično i previše urbano. Ja volim prirodu i plaže koje kad ih vidiš oduzimaju dah. Za te hotele na samoj obali nemam dovoljno novca, a ovi jeftiniji hoteli su na tom brdu. Kaži ozbiljno jel to brdo baš brdo? Ne bih da se na plus 40 pentram svaki dan do hotela.

“Hoteli Ilijada i Omiros. zaista ok hoteli,sa dobrim osobljem, poznajem recepcionarku,pa ako hoćeš mogu da te spojim.”
Za prvi put bih na Krf ipak išla preko agencije, a ne u sopstvenoj režiji. Na žalost, tih hotela koje pominješ u ponudi naših agencija nema.

Uopšteni komentar: Hvala na svim odgovorima koje si dala. Hvala i na upozorenjima u kom periodu treba ići i koja mesta treba zaobići.
Što se tiče iznajmljivanja skutera, razmotrićemo tvoj predlog (zavisi koje mesto odaberemo i kakvi budu okolni putevi; još mi se živi).
Odlazak u sopstvenoj režiji će pričekati. Moram prvo da upoznam ostrvo i nabavim sopstveni automobil, tek tada ta varijanta dolazi u obzir.


Ukoliko imaš još nešto da dodaš, sad kad imaš i moje komentare na tvoje odgovore, izvoli... Biću ti veoma zahvalna. Naročito me interesuju tvoji utisci o Paleokastrici i Kasiopiju, a i Dasija može da bude u kombinaciji.

Toliko za sada.

Nadam se da će se na ovim stranama oglasiti još neko ko je bio na Krfu i ko želi da izloži svoje viđenje.

HVALA SVIMA!!!
 
Uf! Mirabi.. Pokušavam da ti pošaljem privatnu poruku, ali me nešto nejde, pa sam odlucila da ti ovde odgovorim.

Evo ovako. Letos sam bila na Krfu preko agencije Relax, a pošto vidim da me pitaš za Elianu, pretpostavljam da bi i ti preko njih. Oni su skroz ok i maksimalno korektni. Upravo su mi se hvalili da su dobili neki certifikat ove godine za kvalitet usluga.

Ja nešto razmišljam da ove godine opet odem na Krf i opet u Dasiu. Tamo mi je bilo najlepše. Iznajmili smo auto i obisli smo ceo Krfić uzduž i popreko i ustanovili smo da nam je najlepše bilo baš u našoj Dasii. Bili smo smešteni u hotelu Oskar koji je blizu plaže, ali čujem da ga ove godine neće imati.. Šmrc.

Dasia nam je bila najbolja jer je jako blizu Krfa, a za nas je plaža bila super - velika, bez gužve, lepo uređena, sa prirodnim suncobranima od trske, sa malim palmicama (mi smo bili zauzeli jednu tik do vode), sljunkovita je (što je nama the best), sa lepom vodom i sl. Računaj da mi imamo klinca od tada 3 godine, a koliko razumem ti i muž ste sami.

Što se Eliane tiče, ona stvarno jeste poprilično uzbrdo, i nama sa detetom potpuno neizvodljivo, ali mislim da vama ne bi bio takav problem. Relax pored Eliane za Dasiu trenutno ima i apartmane koji su blizu Oskara - što će reći blizu plaže, pa možda možete i tamo? Mi razmatramo da idemo tamo.

Eto, toliko od mene. I idite obavezno na Krf jer je prelep!
 
Hvala Saro na odgovoru !!!

Dakle, tebi se Dasija svidela, kao i njena gradska plaza. To je veoma interesantan podatak, obzirom da bi i meni vise odgovaralo da sam blize gradu Krfu.

Ukoliko mozes da izdvojis jos malo vremena (uzimam u obzir da imas klinca od 3 godine), molim te napisi nam jos neke detalje o samoj Dasiji. Kako ti se svidja samo mesto? Ima li dovoljno vanpansionskih sadrzaja? Placaju li se ti suncobrani od trske na plazi, lezaljke i sta vec postoji i koliko? Da li je u Dasiji more cisto, prozirno i bez trave? Kakav je nocni zivot ili bar ima li gde da se proseta predvece? Do koliko sati prevoze busevi do Krfa i koliko kosta autobuska karta Dasija - Krf? Postoji li autobuska veza ili veza brodicem do drugih mesta, recimo do Kasiopija, Sidarija i sl.? Da li ste isli na neke organizovane izlete brodicem i koliko vas je to kostalo?

Da li je i tvoj utisak da je voda na krfskim plazama hladnija nego u drugim delovima Grcke?

Da li si imala problema sa stranim turistima (mnogi se zale na pijane Engleze i Italijane)?


Kazes da si obisla celo ostrvo, ali da ti se Dasija najvise svidja. Obzirom da se dvoumim izmedju Kasiopija, Paleokastrice i Dasije, mozes li da napravis neka poredjenja? Da si bez klinca i bez vozacke dozvole, a obozavas kupanje i lepe plaze, koje bi od tih odredista pre odabrala?

Nisi rekla da li si isla autobusom ili avionom i kakvi su tvoji utisci po tom pitanju?

Eto, to je ono sto bi me jos interesovalo, a verujem i sve ostale posetioce ovog foruma. Odgovori kad budes stigla i ako budes stigla, imacemo strpljenja i razumevanja za jednu zaposlenu mamu.

Puno HVALA na odgovoru koji si vec dala i unapred HVALA za svaki sledeci odgovor!!!

Pozdrav!!!
 
Dakle, ovako: Dasia je relativno malo mesto, ali za uslove na Krfu ne premalo. Ima dosta kafića i restorana, ali ne bih je okarakterisala kao mesto za lud provod (te tu otpadaju pijani Englezi i Italijani) . To su pre Guvia i Ipsos, ali s obzirom da su jako blizu Dasie, može se i to probati.

Samo šetalište je uz plažu i dosta je dugačko i ispred tih velikih hotela mnogo romantično sa prelepom stazicom, slabim osvetljenjem iz ćupova sa cvećem koji se nalaze uz stare masline.. Ah! Kada se sada setim, odmah mi se ide!

U vodi nema trave, a suncobrani sa trskom se ne naplaćuju. Ležaljke su 3 eura. Tamo sam čula da je voda u Dasii najtoplija, da li zbog nekih struja ili tako nešto. Meni se čini da nije ništa hladnija od kopnenog dela Grčke.

Kasiopi je slatko mestašce ali je za naš ukus predaleko od grada Krfa u koji smo išli stalno. A ono što smo mi videli od plaža (možda nismo videli sve?!) je poprilično šturo – velike stene na kojima ima puno ležaljki tik jedne pored drugih, a u vodi veliko kamenje. To mi baš i nije nešto idealna plaža.

Paleokastrica na nas baš i nije ostavila neki poseban utisak.. Mislim da smo taj dan nešto bili preumorni i pospani, ali ipak.. Mesto je u brdu (računaj da je moj kraj totalna ravnica), voda je stvarno mnogo hladnija nego u Dasii, a ta plaža na kojoj smo mi bili je mala i meni bezveze, skroz uz put. Ne znam. Ukusi su različiti, ali ja bih sigurno uvek pre izabrala Dasiu, i sa mojim malenim i bez njega.

Busevi za Krf idu veoma često i karta košta oko 90 eurocenti. Poslednji iz Krfa je oko 22.30h. Posle toga imaš taksi koji je oko 10 eura. A što ne iznajmite motor? To je jednostavno, a nije skupo i sve sve što želite možete da vidite sa njim.

Što se tiče izleta brodom, čamcem ili sl., to smo morali preskočiti je je našem malenom strašno muka od tih prevoznih sredstava, a nismo hteli da ga baš non-stop kljukamo lekovima protiv toga.

Mi smo putovali avionom jer je brže i jednostavnije, ali pošto se sami (mislim bez deteta), pretpostavljam da se da preživeti i autobus, a mnogo je jeftinije.

Ne znam da li sam nešto preskočila? Pitaj ponovo!

Pozdrav!
 
Kad jedna zaposlena mama tako brzo da tako detaljan i iskren odgovor, to se mora narocito ceniti. Zato, NEIZMERNO HVALA Saro !!!

Prihvaticu tvoj predlog i pitati jos po nesto:

-Ima li u Dasiji prodavnica, poslasticarnica, pekara i ulicnih lokala sa girosima i picama?

-Da li je na plazi velika guzva i moze li se prostreti sopstveni peskir ili lezaljka (tj. da li je iznajmljivanje lezaljki obavezno kao u Crnoj Gori)?

-Kazes da u vodi nema trave. Mozda sam perfekcionista, ali, da li je voda bistra i prozirna (ne podnosim mutnu vodu kao u Dunavu, a takva je recimo u Paraliji i Olimpic beach-u)?

-Jedino sto me jos zanima je taj predlog za iznajmljivanje motora. To mi je u ranijim odgovorima vec predlozeno. Mislis da ti motori mogu da se iznajme i bez vozacke dozvole? Kakav je put od Dasije prema gradu Krfu ili ka Kasiopiju? Da li je bezbedno obilaziti ostrvo motorom?


Verovala ili ne, nemam drugih pitanja, barem za sada.

Bicu slobodna da te opet kontaktiram prilikom izbora smestaja u Dasiji, ali ne verujem da ce to biti skoro. Treba sacekati da agencije izbace svoju ponudu za leto 2006. Steta sto kazes da Relax vise nece imati u ponudi hotel u kojem ste tvoja porodica i ti boravili.

Jos jednom, HVALA NA ODGOVORIMA !!! Ko zna, mozda se i sretnemo u Dasiji!!!
 

Back
Top