O KRFU KONKRETNO

e da...kad smo isli, to je bila sredina jula...i sad prvih 7-8 dana sve je bilo normalno, normalno more..medjutim zadnjih dana u tim barbatima more je bilo uzasno vruce! znaci udjes u vodu i uopste ne rashladi! n znam da li je to neki obicaj za krf ili kkao...tako da :I
 
Ja sam se sa Krfa upravo vratila (juce) i mogu da kazem da je ostrvo iznad svih mojih ocekivanja. Bila sam smestena u hotelu Corfu Chandris u mestu Dasia. Plaza ispred hotela uopste nije tako losa kao sto je neko gore opisao, mada zaista kada se krene malo dalje od hotela, naglo se suzava i bude - kako bih rekla - plitka. Stavis jedan peskir i suncobran i vec si u vodi. Mada, na toj hotelskoj plazi sam provela samo 2 dana od 11. Postoje dve ili tri platforme sa vodenim sportovima, i nikako ne idite na zelenu platformu vec na plavu, jer na zelenoj odvaljuju sa cenama. Padobran je skuplji za cak 20 eura!! Isla sam preko agencije Matico, i prezadovoljna sam organizacijom i predusretljivoscu njihovih predstavnika, narocito Marije, koja bukvalno sve zna i uvek je tu da pomogne. Moja cerka je imala ubod od ose koji se nesto iskomplikovao, i Marija je nakon mog poziva stigla u roku od 7 minuta do naseg hotela i odvela nas kod lekara.
Cudi me da niko ovde nije pomenuo Ipsos, mesto na 5 min od Dasije, gde se nalaze barovi jedan do drugog u kilometarskom nizu, veselo je i atmosfera je odlicna. Takodje, negde na plazi izmedju Ipsosa i Dasije nalaze se dva bara: Edem i Blue Bay, koji su uvece super i treba ih obavezno posetiti. E sad, s obzirom na to da je sezona vec pri kraju, bojim se da i atmosfera malo ne popusti, ali svejedno tamo treba otici.
Nego, htela sam da kazem nesto o dva mesta koja su 'MUST SEE'. Podrazumeva se da imate kola ili motor. Prvo je La Grotta, uvala blizu Paleokastritse. Nema plaze, vec je stenovito, ali kaskadno zaravnjeno da mogu da se stave peskiri i suncobrani. Mozete u vodu ulaziti niz stenu ili skakati sa daske ili sa stena. Voda super cista. Tus odmah po izlasku iz vode. Reflektori svuda po stenju i u vodi, pa vam je jasno da su popularne nocne zurke. Beach bar ima odlicnu muziku, i mesto je stvarno fenomenalno! Ljudi tu dodju preko dana i vrate se verovatno tek ujutru u sobu da odspavaju.
Drugo mesto je Golden fox, u planini iznad Paleokastritse. To je zapravo jedan objekat sa restoranom, sobama i bazenom, ali ono sto najvise ocarava je pogled odozgo, nalazite se na vidikovcu i sve vam je kao na dlanu! Tamo smo proveli ceo dan. Kasiopi takodje imaju lepu plazu sa divnom vodom, i skroz ravnim stenama koje ulaze u more.
Sidari, ono sto su neki pominjali asocira na ulcinj. Mulj, prljavstina i travuljina svuda, neprijatni mirisi, a mi dosli jer smo videli divnu sliku tog mesta, sa sve tim zalivom ljubavi koji je takodje nikakav. A da, tusevi nisu radili zbog nedostatka vode!!! Naravno, u more nisam ni pomislila da udjem... Cula sam od nekih poznanika da je uvece zivahno i njima se dopalo, ali ja nisam imala zelju da se u to uverim licno.
Grad Krf je izuzetno sladak, cak me njihov glavni trg podseca na Spanski trg u Rimu. Aquapark je jedan od boljih u kojima sam bila, preporucujem ga. Plavi tobogani nisu tako strasni kao sto izgledaju, a ja sam svoj kostim sacuvala, jedno 4-5 puta :).
Kavos, mesto koje nam je opisano kao rezervat za pijane engleze, nismo stigli da obidjemo. Ako nekoga zanima, onda neka ide tamo uvece jer preko dana sam cula da svi spavaju. Inace, englezi su tamo vrlo, vrlo razuzdani, tako da na ulici mozete videti bukvalno svasta...!!
I jos samo jedna stvar: koga interesuju vodeni sportovi, preporucujem padobran i nesto sto se zove flyfish... Odlicno je!
Srecan put i lep provod...
 
sara777:
Da li je neko bio u Ipsosu? Interesuje me kakav je i koliko je daleko od glavnog grada Krfa i kako je povezan sa njim, kakve su mu plaže, i koliko je Krf uopšte vanpansionski skup?
sta bila,zivela tamo :P
dakle,ipsos je mesto za nocni provod.i to odlican,mada ja sam uzivala tek kada odem u neku discoteku u gradu krfu. od grada je udaljeno 14 km i ima super bus linije do centra,a mozes i malo da se prosetas do dassije pa tamo sednes u bus koji ide malo cesce.kazes van pansionski? mislis da ides sama,bez agencije? ili si bez pansona,misleci na klopu?
krf je svakako jeftiniji od ostalih ostrva,mislim na ciklade,rodos ..jer konkretno u ipsosu su irci i englezi koji tamp dolaze na 10 dana za 100 funti...opet,zavisi sta zelis,pitaj sve cu ti kasti :P
 
Pa, išla bih preko agencije, ali pošto baš i nemam puno $$$, išla bih u apartman, što će reći nema klope. Zanimaju me cene u samoposlugama, pijaci i pošto su neka jela, tipa pica, giros ili sl., i naravno, pošto su pića u kafićima 8) ?

Znaš, ja tamo idem sa mužem i mojim malenim od 3 godine, pa me pomalo zanimaju i plaže, mada baš i nismo neki naročiti kupači, ali kad već idemo na more, što da ne :wink: !
 
dakle,ipsos sa malim detetom,skoro bebom,imam vrsnjaka,pa im znam potrebe,nikako.
plaza je skroz bez veze,i kao sto rekoh puno je engleza i oni su cesto pijani po ceo dan i sve to moze da bude bez veze...
dakle,ipsos je jako bucan nocu,pa je pitanje kako ce se malac odmoriti.
inace noci su prohladne i milina je za spavanje.
pitaj u agenciji gde su vam ti apartmani.ako su u glavnoj ulici :?
ako ste se resili da iznajmite neko prevozno sredstvo...ja bih ti savetovala onda da idete na neke druge plaze,a toga ima zaista dosta na krfu,a zanimljivog za klince.
ili ako se jos niste odlucili za ipsos,mozda paleokastrica,ili pelekas...
a licno volim i dassiju.duga velika pescana plaza.
mirtiotizsa je super plaza...kao i sever ostrva.
klopa nije skupa,ima jako mnogo fast food restorana koji mogu da iznenade sa lepom klopom,a pristojne cene.
sto se prodavnice tice ako iznajmite nesto,ili busom idete u troffo koji je hiper market i sve je za 30% jeftinije.
mada zavisi koje su vam potrebe,i u malim prodavnicama hleb i mleko sokovi kostaju skoro isto.
na raskrsnici na ulazu dassiju ima mali restoran u kojem ima klope za dz.ali tamo turisti ne idu jer su tamo namrgodjeni grci :wink: super im je peceno pile.
moj utisak je za sve te godine da je krf skup za doci tamo,ali je svakako jeftiniji od soluna,a kamo li od atine...
ima i aqua land!
i tako...javi sta ste resili
srecan put!
 
Joj! Pa šta ću sad :cry: .. Taman smo se odlučili za Ipsos.. Mislim, nismo ništa još rezervisali, ali smo našli povoljan aranžman preko neke slovenačke agencije Relax, na www.relax.si. Tamo ima i ta kuća koja se zove Elena i nalazi se navodno 50m od centra i 120m od mora.. Za nas troje, 14 dana, sa avionskim prevozom, smeštajem u apartmanu, vizama, aerodromskim taksama i ostalim propratnim troškovima, bi bilo 860 eur. To mi se čini kao super cena.

Pa, ništa.. Tražiću onda Dassiu.. A da li tamo ima nekih kafića? Mislim, znam da ima, ali ne bih volela da je baš potpuno mrtvo, jer mi (svo troje) volimo da se šetamo i ispijamo kafe i sokiće, i jedemo sladolede, lubenice i sl. gluposti po kafićima.

Ni Dassia ne bi trebalo da je daleko od grada Krfa?

Mislim, nije da nam se žuri, jer hoćemo da idemo u drugoj polovini avgusta, ali ja to uvek krenem na vreme, jer obožavam da planiram odmor :D !

A da li su ti "pijani englezi" problem, u smislu da izazivaju nevolje, ili su samo bučni?
 
englezi-nevolja :P
jesu drcni,nervozni bezobrazni,sexaju se na plazi u sred dana-posledica alkohola :lol: :lol: :lol:
dassija je zapravo bliza krfu...citava 3 km od ipsosa :P
ali je nekako vise orijentisano normalnom svetu.
ima puno kafica,onako uz plazu,restorana kol'ko hoces...ima i bazena sa barom....itd.
i super je jer gradski bus polazi iz dasije,na svakih,ajd' sad 45 minuta cini mi se plavi bus br 7 za krf.
samo da dodam da sam poslednji put bila jako davno '98. malo sam radjala decu,pa ne stigoh do krfa :P ali sam uredno izvestavana.
u svakom slucaju ipsos i dasija su jako blizu.
ni guvija nije losa,ne znam dali je neko radi kod nas,tamo su svedjani,holandjani,malo vise dece i porodica.
ako se resis za auto ima inter corfu...gazdarica je sandra iz bgd.
mislim hanuma na gazdu..
zaboravi mu ime...na krfu su svi hristosi,dimitrosi i stavrosi...to im popularno ime,mada ima i dva milorada ostalo im po dedama koji su ostali tamo posle albanije.
ali su ono kao cool sa nama,srbima.
a i mnogo je lakse da se sporazumes ako dodje do nekog incidenta :wink: :P
 
sara777:
opet ja! Interesuje me gore spomenuta paleokastrica, gde je? i kakva je?
paleokastitza je na drugoj strani ostrva u odnosu na ipsos...ali je cini mi se pojednako udaljena od krfa kao i ipsos
http://images.google.com/images?hl=en&q=paleokastritsa&spell=1
i jako je lepo...
bustra divna voda,ali :? nema bas mnogo pescanih plaza
ali vec sledeca sela su pescana.
neznam kako je tamo,nisam puno boravila,pa ne znam za klopu i ostalo.kafica ima 100% znam za nekoliko,ali ne znam kako je ostalo organzovano.
ja sam mislil da idem ove godine tamo.
ali necu,ostacu na kopnu,
 
Ako smem da se umešam, evo par mojih iskustava od prošle godine. Ipsos je kao što ti je već rečeno pun Engleza, uglavnom pijanih, ok za izlaz, ali biti tamo smešten, pa još sa malim detetom, hmmm, ne znam šta da ti kažem. Dassia je u tom slučaju bolji izbor, blizu si Ipsosa a mnogo je mirnije mesto. Do grada Krfa iz Dassie imaš plavi bus br. 7 svakih 30-40 min. karta je 0,85e po osobi u jednom smeru. Inače rentiranje auta A klase (Daewoo Matiz ili Fiat Seicento) ti je 25e dan, za 10 dana možeš proći uz malo cenkanja 200-220e.
Paleokastritsa je oko 25km od grada na zapadnoj (suprotnoj) obali ostrva i prelepo je malo selo. Ima nekoliko lepih uvala, u blizini je manastir i tvrđava Angelokastro (obavezno posetiti ukoliko budete tu ili prolazite), ali samo mesto je malo i čini mi se nema neki noćni život, a za odlazak u grad bi vam bio neophodan auto.
Poz.
 
Stvarno su stae-bas davno sam bila na Krfu-ima 7-8 godina, ali se ipsosa i Dasije zivo secam. Ipsos je zivi krs. Plaza odgovara kotorskoj gradskoj i niposto nije za decu, tutnje automobili odmah uz glavu i sl. Dasija je ipak bolja, paleokastritse se kao kroz maglu secam kao mnogo mirnije i zelenije, a bila sam u pelekasu. On je bas miran, ali je smesten nekako u centru ostrva i dobro bi bilo neko prevozno sredstvo do plaze. Naravno, zavisi sve i od toga u kom delu mesta se nalazi hotel. U svakom slucaju, mnogo hotela i pansiona ima bazene. Preko dana je sve super , ali smo tek nakon 10 dana shvatili sta znaci to sto su nam neki ljudi pricali - kud idete u Pelekas, pa tamo se skupljaju narkomani? Nocu prave katastrofu. leze po putevima, pored njih sa glavama na putu i sl. Uglavnom englezi :roll:
 
pa to sam ja-maja:
Stvarno su stae-bas davno sam bila na Krfu-ima 7-8 godina, ali se ipsosa i Dasije zivo secam. Ipsos je zivi krs. Plaza odgovara kotorskoj gradskoj i niposto nije za decu, tutnje automobili odmah uz glavu i sl. Dasija je ipak bolja, paleokastritse se kao kroz maglu secam kao mnogo mirnije i zelenije, a bila sam u pelekasu. On je bas miran, ali je smesten nekako u centru ostrva i dobro bi bilo neko prevozno sredstvo do plaze. Naravno, zavisi sve i od toga u kom delu mesta se nalazi hotel. U svakom slucaju, mnogo hotela i pansiona ima bazene. Preko dana je sve super , ali smo tek nakon 10 dana shvatili sta znaci to sto su nam neki ljudi pricali - kud idete u Pelekas, pa tamo se skupljaju narkomani? Nocu prave katastrofu. leze po putevima, pored njih sa glavama na putu i sl. Uglavnom englezi :roll:


Pa, jel misliš i da je Dassia takva :shock: ? Ja sam se već odlučila za nju, ali nisam još uvek uplatila, mislila sam ovih dana..
 
Imam još jedno pitanje :roll: ..
Taj moj hotel se nalazi 500m od mora, pa se pitam da li tamo ima prevelikih uzbrdica (u Dassii)? Ne bih da prodjem ko u Crnoj Gori, da se verem na neko brdo.. Mada, nije loše za kilažu i trening, ali na plus 50 mi baš i nije do toga..
 

Naravno da je hladnija voda nego u Crnoj Gori. Od svih grčkih ostrva na kojima sam bio, Krf ima najhladnije more. Još neko će da ti prenese svoja iskustva, a i na netu sama možeš da nađeš temperature vazduha i mora sredinom avgusta u celoj Grčkoj.
 
dassija nije brdovita.jedino ako nisi smestena u kato ili ano korakijani,ali valjda bi ti tako rekli,jer su to druga sela.
500 m od plaze i nije nesto,jer sve hotele su locirali,osim chandrissa,preko magistrale,i to je to tih 500 m.
bez brige,ravno je.ako i ide uzbrdo,to je minimalno tek da udjes u hotel.

* bolja plaza je u guviji ,nego u ipsosu,procitaj predhodna postovanja pisali smo o ipsosu i nocnom zivotu .

*a voda jeste hladnija nego sto ste navikli u cg.ali je zato cista i bistra i nema meduza i nema nikakve stroke!
mada u avgustu ja sam sigurna da je topla.
u ostalom ti ides u dassiju,drugacija je plaza,i bude topla voda.
 
xpajamacax:
dassija nije brdovita.jedino ako nisi smestena u kato ili ano korakijani,ali valjda bi ti tako rekli,jer su to druga sela.
500 m od plaze i nije nesto,jer sve hotele su locirali,osim chandrissa,preko magistrale,i to je to tih 500 m.
bez brige,ravno je.ako i ide uzbrdo,to je minimalno tek da udjes u hotel.

* bolja plaza je u guviji ,nego u ipsosu,procitaj predhodna postovanja pisali smo o ipsosu i nocnom zivotu .

*a voda jeste hladnija nego sto ste navikli u cg.ali je zato cista i bistra i nema meduza i nema nikakve stroke!
mada u avgustu ja sam sigurna da je topla.
u ostalom ti ides u dassiju,drugacija je plaza,i bude topla voda.

Ah! Ti si divna :lol: !!! Hvala puno na odgovorima, svima!

Sada sam se definitivno odlučila za Dassiu! Ići ćemo 15.08. Pričaću vam kako je bilo!
 
e,da...
u ipsosu,zapravo u pirgiju
kada se krene putem ka barbatima,ka pumpi,ima raskrsnica,
na njoj ima telefonska govornica,i dakle desno idete na pumpu,i za barbate,a levo je neugledan putic...
pa vi krenete tim puticem i posle nekih 500m ,mada mozda ima i vise naidjene na kafanu koja se zove PANORAMA gde se super sve vidi kao na dlanu,a i cool je jer tamo dolaze domorodci i oni koji su to postali :P
tamo je super,a jeftina klopa i obavezno probajte MOON JUICE belo vino sa spriteom...mmmmm sada mi ide voda na usta :P gazda radi sam,i kuva i sluzi malo je spor ali efikasan!
a ima i jos jedno skriveno gotivno mesto,za one koji vole da kuliraju kraj bazena...kada se krene pirgijem pored irskih pubova i kineskog restorana..pored fudbalskog igralista i crkve...na kraju kraja ima lepa gvozdena kapija,e tamo ima bar sa bazenom za celodnevni odmor,tamo su bili irci i bilo je super,nece vas izbaciti ako ne pravite buku i ostale nezeljenosti :roll:
gazdarica se zove LIJA i gotivi srbe :wink:
i da obavezno posetite bar MORRISON u cini mi se da bese mesongi :?
kao i la grotta na ulazu u paleokastritcu!
a u guviji svratite na ribu kod nikosa u centru je,i super je :wink:
a o gradu....mmmm poseta APOKALIPSIS diskoteci je strakcija. kao i sve uz ulicu svuda ima grka i grckog provoda.
i YES najbolji fast food na svetu GOODYS,a da zasladite sa hagendaz sladoledima ajd zdravo,jos cu da upadnem u depresiju :(
a ja idem na kopno :cry: :cry: :cry:
 

Back
Top