Ajmo ba predlog za muzicku podlogu

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
ovako, radim prezentaciju... vezano za prvi srpski ustanak... pa me zanima sta mislite - koja muzika da ide u pozadini?

Ja sam razmisljao da stavim Bijelo Dugme - Sta bi dao da si na mom mjestu... Ono na foru Karadjordje, pa svi mu zavide, ali mu se i dive itd...

aby better sugestion?
 
Imas gomilu sjajnih domacih izvodjaca koji bi bili odlicna podloga za to. Pitanje je kom eje to namenjeno?
Nudi ti se vise resenja, recimo: Pavle Aksentijevic, Divna LJubojevic, Zapis, Dragomir Milenkovic, Madam Piano, Teofilovici... Ili nesto malo jazzasto sa tradicionalnim motivima: Dusko Gojkovic, Vladan Maricic i Gudaci sv Dojrdja, Trkulja & Balkanopolis...
Vodi racuna da muzika bude prilagodjana onima koji ce gledati tu prezentaciju.
 
Nesto slicno Eri samo mnogo bolje - grupa Vangelis. Mnogo njihovih stvari je korisceno kao pozadina u raznim emisijama i reklamama: Alpha, Chariots Of Fire, Conquest Of Paradise, Hymn,
Pulsar, Theme From Antarctica, Hispanola i mnoge druge.

Nesto od grupe Gregorian ti takodje moze posluziti kao pozadina, posebno su im impresivne obrade velikih hitova, sa horskim pjevanjem: Nothing else matters, Losing my religion, Angels, In the shadows...
 

Back
Top