Help me !!!Please!!!

borisjer

Zainteresovan član
Poruka
199
E ovako stvari stoje imam Laptop IBM Think Pad keca na kome je formatiran hard i nema sistema na njemu.Sad hocu da ubacim novu 98 ali neznam kako nema biosa nema nista ucitava ga i pise ono Disk falure Abort,Retry?
Ljudi pomagajte sta da radim???
 
@Codemaker..

Mozda si previdio stari, ali covjek rece da ne moze da udje u BIOS iz nekih razloga..

Ne moze da koristi flopy, nema bootabilan CD sa win98, a da ga ima kad ne bootuje prvi CD jer nije podeseno u BIOSU. zanimljivo kako rijesiti slucaj....
 
Da, u pravu si, prevideo sam ono o biosu... :(
Kakav je to laptop cijem se biosu ne moze pristupiti?
Ne mogu da verujem da se biosu ne moze pristupiti, ima samo CD a taj CD se ne moze namestiti kao butabilni? Mozda posto se biosu ne moze pristupiti, automatski pokusa butovanje sa CD ako na disku nema OS?
Od kada se bavim racunarima, nisam nikada video nijedan (od pojave prvog XT racunara) kojem se nije moglo pristupiti u bios?

Otuda, ako stvarno nema pristup biosu, jedino da pokusa da izvadi disk (ili mu pristupi kako drugacije bez vadjenja, prikopca na drugi racunar i tako nabaci OS ?

Ili, ako otvori laptop, da proveri da li na kontoleru ipak ima konektor za disketu, pa kod otvorenog racunara nakaci disketni drajv?

Ma nemoguce da ne moze nista da se uradi. Disk bez OS a CD nije butabilan, a bios nije dostupan? To mi ne lici na IBM... Ovako je zatvoren krug. Razmatranje ovog problema je po meni, cisto na "akademskom" niovu, jer i kad bi osposobio to sokocalo, maltene nista na njemu ne bi mogao da radi sem da mozda pise nesto u Wordu....
 

Back
Top